Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch kampioene Van Beek na NK sprint gestopt met schaatsen

Olympisch kampioene Van Beek na NK sprint gestopt met schaatsen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Lotte van Beek heeft bij de NK sprint in Heerenveen net als collega Jorien ter Mors haar laatste wedstrijd gereden. De 30-jarige Zwolse sluit een lange carrière af waarin ze met de ploegachtervolging goud won op de Spelen van 2014 en zilver op de Spelen van 2018 en individueel brons.

Van Beek hoopte zich dit jaar nog een keer te tonen en naar de Olympische Spelen van Beijing te gaan. Ze slaagde er op het olympische kwalificatietoernooi echter niet in zich te plaatsen voor de Spelen. Een paar dagen voor het OKT ging ze door haar rug. "Het gaat nu wel weer beter, maar sindsdien is de timing weg", bevestigde ze haar afscheid bij de NOS.

De schaatsster won op de Spelen van Sotsji in 2014 brons op de 1500 meter en greep met Ireen Wüst, Jorien ter Mors en Marrit Leenstra goud op de ploegachtervolging. Na een lange periode waarin ze moest revalideren nadat ze bij een skiongeluk een kruisband afscheurde, maakte Van Beek haar rentree. Ze wist zich te kwalificeren voor de Spelen van Pyeongchang waar ze met de vierde plaats net naast een medaille greep op de 1500 meter. Wel pakte ze zilver met de ploegachtervolging. Ook won ze dat jaar bij de EK afstanden goud op de 1500 meter en op de ploegachtervolging.

Eerder zondag maakte Ter Mors bekend na de NK sprint te stoppen met schaatsen. Ze sloot haar succesvolle carrière in stijl af met de winst op deze 1000 meter, de afstand waarop ze op de Spelen in Pyeongchang in 2018 olympische goud pakte. Ter Mors won in haar carrière drie olympische titels en veroverde ook drie wereldtitels. Ze beëindigde het NK sprint met de vierde plaats. Van Beek werd twaalfde.

Meer uit Sport

Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

9 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

10 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

12 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

12 uur geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

13 uur geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

13 uur geleden
KNSB: vervoer schaatsers naar olympische baan duurt lang

MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.

14 uur geleden