Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch kampioene Van Beek na NK sprint gestopt met schaatsen

Olympisch kampioene Van Beek na NK sprint gestopt met schaatsen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Lotte van Beek heeft bij de NK sprint in Heerenveen net als collega Jorien ter Mors haar laatste wedstrijd gereden. De 30-jarige Zwolse sluit een lange carrière af waarin ze met de ploegachtervolging goud won op de Spelen van 2014 en zilver op de Spelen van 2018 en individueel brons.

Van Beek hoopte zich dit jaar nog een keer te tonen en naar de Olympische Spelen van Beijing te gaan. Ze slaagde er op het olympische kwalificatietoernooi echter niet in zich te plaatsen voor de Spelen. Een paar dagen voor het OKT ging ze door haar rug. "Het gaat nu wel weer beter, maar sindsdien is de timing weg", bevestigde ze haar afscheid bij de NOS.

De schaatsster won op de Spelen van Sotsji in 2014 brons op de 1500 meter en greep met Ireen Wüst, Jorien ter Mors en Marrit Leenstra goud op de ploegachtervolging. Na een lange periode waarin ze moest revalideren nadat ze bij een skiongeluk een kruisband afscheurde, maakte Van Beek haar rentree. Ze wist zich te kwalificeren voor de Spelen van Pyeongchang waar ze met de vierde plaats net naast een medaille greep op de 1500 meter. Wel pakte ze zilver met de ploegachtervolging. Ook won ze dat jaar bij de EK afstanden goud op de 1500 meter en op de ploegachtervolging.

Eerder zondag maakte Ter Mors bekend na de NK sprint te stoppen met schaatsen. Ze sloot haar succesvolle carrière in stijl af met de winst op deze 1000 meter, de afstand waarop ze op de Spelen in Pyeongchang in 2018 olympische goud pakte. Ter Mors won in haar carrière drie olympische titels en veroverde ook drie wereldtitels. Ze beëindigde het NK sprint met de vierde plaats. Van Beek werd twaalfde.

Meer uit Sport

Kerstholt heeft na twaalf jaar alsnog goud op relay: nu is het af

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.

2 uur geleden
Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

6 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

6 uur geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

6 uur geleden
Nederland heeft in Milaan meer medailles dan vorige Winterspelen

MILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.

6 uur geleden
Shorttrackers sluiten olympisch toernooi af met zeven medailles

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.

6 uur geleden
Shorttrackers bezorgen Nederland op aflossing achtste goud

MILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.

7 uur geleden