
Olympisch kampioene Van Beek na NK sprint gestopt met schaatsen
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Lotte van Beek heeft bij de NK sprint in Heerenveen net als collega Jorien ter Mors haar laatste wedstrijd gereden. De 30-jarige Zwolse sluit een lange carrière af waarin ze met de ploegachtervolging goud won op de Spelen van 2014 en zilver op de Spelen van 2018 en individueel brons.
Van Beek hoopte zich dit jaar nog een keer te tonen en naar de Olympische Spelen van Beijing te gaan. Ze slaagde er op het olympische kwalificatietoernooi echter niet in zich te plaatsen voor de Spelen. Een paar dagen voor het OKT ging ze door haar rug. "Het gaat nu wel weer beter, maar sindsdien is de timing weg", bevestigde ze haar afscheid bij de NOS.
De schaatsster won op de Spelen van Sotsji in 2014 brons op de 1500 meter en greep met Ireen Wüst, Jorien ter Mors en Marrit Leenstra goud op de ploegachtervolging. Na een lange periode waarin ze moest revalideren nadat ze bij een skiongeluk een kruisband afscheurde, maakte Van Beek haar rentree. Ze wist zich te kwalificeren voor de Spelen van Pyeongchang waar ze met de vierde plaats net naast een medaille greep op de 1500 meter. Wel pakte ze zilver met de ploegachtervolging. Ook won ze dat jaar bij de EK afstanden goud op de 1500 meter en op de ploegachtervolging.
Eerder zondag maakte Ter Mors bekend na de NK sprint te stoppen met schaatsen. Ze sloot haar succesvolle carrière in stijl af met de winst op deze 1000 meter, de afstand waarop ze op de Spelen in Pyeongchang in 2018 olympische goud pakte. Ter Mors won in haar carrière drie olympische titels en veroverde ook drie wereldtitels. Ze beëindigde het NK sprint met de vierde plaats. Van Beek werd twaalfde.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers van internationale sportbonden, de nationale olympische comité's en de atletencommissie van het IOC hebben een oproep gedaan om Russische en Belarussische atleten "zo snel mogelijk" onder een neutrale vlag toe te laten tot de Olympische Spelen in Parijs in 2024. Dat staat in een persbericht dat is uitgegeven na de twaalfde Olympische Top.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Gio Lippens gaat met pensioen. De 65-jarige wielercommentator stopt in februari na een dienstverband van 35 jaar bij de NOS. De wereldkampioenschappen veldrijden in het Tsjechische Tabor op 3 en 4 februari worden zijn laatste klus. Dat heeft de NOS dinsdag bekendgemaakt.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - De eerste sprintrace van het komende Formule 1-seizoen wordt gehouden tijdens de Grote Prijs van China, in Shanghai. Het raceweekend in China staat voor 19 tot en met 21 april gepland.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Botic van de Zandschulp gaat samenwerken met de Zweedse tenniscoach Johan Örtegren. De 45-jarige Scandinaviër is verbonden aan de Good to Great Academy in Stockholm, waarvan oud-profspeler Magnus Norman een van de oprichters is. Norman had als coach een belangrijk aandeel in de successen van de Zwitser Stan Wawrinka, die drie grandslamtoernooien wist te winnen.
8 uur geledenOTOPENI (ANP) - Zwemster Tes Schouten heeft zich op de Europese kampioenschappen kortebaan in Roemenië gekwalificeerd voor de halve finales op de 100 meter schoolslag. Valerie van Roon plaatste zich voor de halve eindstrijd op de 50 meter vrije slag.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wielerploeg Q36.5 Pro Cycling heeft de ervaren David de la Cruz vastgelegd voor het komend seizoen. De 34-jarige Spanjaard reed de laatste twee jaar voor Astana.
10 uur geledenTOKIO (ANP) - Tenniscoach Sven Groeneveld is niet van plan om voor komend tennisseizoen te gaan samenwerken met een speler of speelster. De 58-jarige Groeneveld beëindigde eind oktober de samenwerking met Botic van de Zandschulp.
10 uur geleden