Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch kampioene Paulis stopt met roeien

Olympisch kampioene Paulis stopt met roeien

AMSTERDAM (ANP) - Roeister Ilse Paulis heeft na lang nadenken besloten haar topsportloopbaan te beëindigen. De olympisch kampioene van Rio 2016 heeft haar studie geneeskunde bijna afgerond en gaat zich nu richten op haar medische carrière.

Paulis (28) won op de Spelen van Rio het goud met Maaike Head in de lichtgewicht dubbeltwee. In Tokio voegde ze daar olympisch brons met Marieke Keijser aan toe. Keijser, die net als Paulis na de Spelen een pauze nam, nam in april al afscheid van de topsport.

Paulis had door het uitstel van de Spelen vanwege corona haar studie een jaar extra stil moeten leggen. "Ik wilde die vertraging graag in één keer inhalen en afronden", licht ze via roeibond KNRB toe. Ondertussen kwam ze tot de conclusie dat roeien op het hoogste niveau niet meer mogelijk is. "Ik ga het missen, maar ik weet dat het de juiste keuze is. Ik kijk er nu naar uit om al mijn energie en enthousiasme in mijn medische carrière te stoppen."

Meer uit Sport

Stolz tevreden met snelle trainingsrit op 1500 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.

23 minuten geleden
Directeur KNLTB wil gesprek met tennissers na kritiek Griekspoor

AMSTELVEEN (ANP) - Directeur Edu Jansing van de tennisbond KNLTB gaat in gesprek met een aantal topspelers. Dat heeft hij tegen het ANP gezegd naar aanleiding van kritiek die Tallon Griekspoor heeft geuit in de richting van de bond. Dat deed de nummer 1 van Nederland in gesprek met NU.nl waarin hij aankondigde zich voorlopig niet meer beschikbaar te stellen voor de Davis Cup.

24 minuten geleden
Na Alcaraz meldt ook Zverev zich af voor tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Na Carlos Alcaraz heeft ook Alexander Zverev zich afgemeld voor de 53e editie van de ABN AMRO Open in Rotterdam. De 28-jarige Duitse tennisser kampt met een enkelblessure en heeft van zijn fysiotherapeut het advies gekregen rust te nemen.

57 minuten geleden
Van de Wouw start niet in finale bij EK baan, Van der Peet vijfde

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is zonder te rijden haar Europese titel op de tijdrit kwijtgeraakt. De 27-jarige Nederlandse meldde zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya vlak voor de start van de tijdrit af. Het is onduidelijk wat de reden voor de afzegging is.

58 minuten geleden
Politie vraagt per sms te stoppen met bedreigen topman Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een "grote groep personen" verzocht Feyenoord-directeur Dennis te Kloese niet meer te bedreigen. Dat deed de politie per sms. De telefoonnummers waarnaar de sms is verstuurd, had de politie achterhaald tijdens het onderzoek naar de recente bedreigingen aan het adres van Te Kloese.

1 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen eenvoudig naar finale sprint op EK

KONYA (ANP) - Titelverdediger Harrie Lavreysen heeft zich op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya eenvoudig geplaatst voor de finale van het sprinttoernooi. De regerend olympisch, wereld- en Europees kampioen was twee keer te sterk voor de Rus Nikita Kiriltsev.

1 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout voelde zich nog nooit zo goed en sterk

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout gaat zijn favorietenrol op de Olympische Spelen niet uit de weg. "Ik heb me nog nooit zo goed gevoeld. Ik voel me echt beter dan ooit", aldus de 24-jarige kopman van de Nederlandse ploeg, die in Milaan op de 500, 1000 en 1500 meter in actie komt en ook kans maakt op eremetaal op de aflossing en gemengde aflossing.

2 uur geleden