Olympisch kampioene Paulis stopt met roeien
AMSTERDAM (ANP) - Roeister Ilse Paulis heeft na lang nadenken besloten haar topsportloopbaan te beëindigen. De olympisch kampioene van Rio 2016 heeft haar studie geneeskunde bijna afgerond en gaat zich nu richten op haar medische carrière.
Paulis (28) won op de Spelen van Rio het goud met Maaike Head in de lichtgewicht dubbeltwee. In Tokio voegde ze daar olympisch brons met Marieke Keijser aan toe. Keijser, die net als Paulis na de Spelen een pauze nam, nam in april al afscheid van de topsport.
Paulis had door het uitstel van de Spelen vanwege corona haar studie een jaar extra stil moeten leggen. "Ik wilde die vertraging graag in één keer inhalen en afronden", licht ze via roeibond KNRB toe. Ondertussen kwam ze tot de conclusie dat roeien op het hoogste niveau niet meer mogelijk is. "Ik ga het missen, maar ik weet dat het de juiste keuze is. Ik kijk er nu naar uit om al mijn energie en enthousiasme in mijn medische carrière te stoppen."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
24 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
1 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
6 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
16 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
19 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
20 uur geleden