Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch kampioene Hassan ziet af van deelname FBK Games

Olympisch kampioene Hassan ziet af van deelname FBK Games

HENGELO (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioene Sifan Hassan is dit jaar niet te zien op de FBK Games. Voor de winnares van olympisch goud op de 5000 en 10.000 meter in Tokio was bedacht dat ze op het atletiekgala op 6 juni in Hengelo een 10.000 meter zou lopen, maar ze ziet daarvan af. "Ze is er nog niet klaar voor", zei Ellen van Langen namens de organisatie.

Mogelijk loopt Hassan zaterdag bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene haar eerste wedstrijd van dit jaar. "Maar ook dat is allerminst zeker", aldus Van Langen. "Sifan heeft het na de Olympische Spelen best wel zwaar gehad, mentaal en fysiek, en is om die reden later begonnen met de voorbereidingen. Ze wil nog wat langer doortrainen. Ze is nu in de Verenigde Staten, dus Eugene is dan ook wat makkelijker haalbaar. Maar het duurt wat langer eer we haar weer in Hengelo zien."

De 29-jarige Hassan maakte vorig jaar indruk bij de FBK Games door bijna solo het wereldrecord op de 10.000 meter te verbeteren. Haar recordtijd van 29.06,82 bleef maar twee dagen staan. Letesenbet Gidey dook er bij de Ethiopische kwalificatiewedstrijden, die ook werden gehouden in het atletiekstadion in Hengelo, ruim 5 seconden onder (29.01,03).

Meer uit Sport

Schilder moet zege bij kogelstoten in Hengelo laten aan Jackson

HENGELO (ANP) - Atlete Jessica Schilder is bij de FBK Games als tweede geëindigd bij het kogelstoten. De 26-jarige Volendamse moest in Hengelo met 20,16 meter de zege laten aan de Amerikaanse Chase Jackson. Die won met een worp van 20,62 meter. Jorinde van Klinken werd zesde met 17,58 meter.

33 minuten geleden
Sprinter Afrifa snelste op 100 meter bij FBK Games

HENGELO (ANP) - Elvis Afrifa heeft de 100 meter gewonnen bij de FBK Games in Hengelo. De 27-jarige sprinter was de beste in 10,25 seconden. Hij troefde daarmee Benjamin Richardson uit Zuid-Afrika (10,28) en Henrik Larsson uit Zweden (10,29) af. Taymir Burnet werd zevende in 10,37.

1 uur geleden
Klaver achter Bisschops vierde op 200 meter bij FBK Games

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver is bij de FBK Games in Hengelo met 23,40 seconden als vierde geëindigd op de 200 meter. De 26-jarige atlete was daarmee de tweede Nederlandse. Minke Bisschops werd derde met 23,14. De zege ging naar Anavia Battle uit de Verenigde Staten in 22,75.

1 uur geleden
Bol wint 400 meter horden op FBK Games met overmacht

HENGELO (ANP) - Femke Bol heeft bij de FBK Games in Hengelo met een baanrecord van 52,51 seconden indruk gemaakt op de 400 meter horden. De 25-jarige wereldkampioene was een fractie langzamer dan bij haar eerste Diamond League-wedstrijd van het seizoen in Rabat, waar ze won in 52,46 seconden.

1 uur geleden
Visser wint 100 meter horden op FBK Games

HENGELO (ANP) - Nadine Visser heeft bij de FBK Games in Hengelo de 100 meter horden gewonnen. De 30-jarige hordeloopster was met 12,59 sneller dan Marione Fourie uit Zuid-Afrika (12,60) en de Poolse Pia Skrzyszowska (12,77). Maayke Tjin-A-Lim werd vierde in 12,90.

1 uur geleden
Atleet Phijffers wint 400 meter op FBK Games

HENGELO (ANP) - Jonas Phijffers heeft bij de FBK Games in Hengelo de 400 meter gewonnen. De 21-jarige atleet was de snelste in een persoonlijk record van 44,93. De Braziliaan Matheus Lima werd tweede in 45,21 en de Duitser Jean Paul Bredau derde in 45,78.

2 uur geleden
Italiaan Milan sprint naar zege in Dauphiné, Van der Poel derde

ISSOIRE (ANP) - Jonathan Milan heeft de tweede etappe in het Critérium du Dauphiné gewonnen. De Italiaan van Lidl-Trek was in de bijna 205 kilometer lange rit, van Prémilhat naar Issoire, overtuigend de snelste in de massasprint. De Brit Fred Wright werd tweede, voor Mathieu van der Poel. De Nederlander verdiende dankzij die klassering vier bonificatieseconden voor het algemeen klassement.

3 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!