Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch kampioene en Dibaba debuteren in marathon Amsterdam

Olympisch kampioene en Dibaba debuteren in marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Twee Ethiopische atletes van naam debuteren op zondag 16 oktober in Amsterdam op de marathon. De organisatie maakte bekend dat Almaz Ayana, de olympisch kampioene van 2016 op de 10.000 meter, en Genzebe Dibaba, de huidige wereldrecordhoudster op de 1500 meter, naar de hoofdstad komen om voor het eerst een wedstrijd over 42,195 kilometer te lopen.

De 30-jarige Ayana won in 2016 in Rio olympisch goud op de 10.000 meter met een nieuw wereldrecord en pakte ook brons op de 5000 meter. De Ethiopische atlete greep eerder al twee wereldtitels: in 2015 op de 5000 meter en in 2017 op de dubbele afstand.

Dibaba is vooral bekend door haar prestaties op de 1500 meter, de afstand waarop ze het wereldrecord in bezit heeft. Bij de Olympische Spelen van 2016 greep ze zilver op die afstand, nadat ze een jaar eerder de wereldtitel had gewonnen.

Bij de mannen zijn onder anderen CyBrian Kotut, Lemi Berhanu en Titus Kipruto toegevoegd aan de startlijst voor de marathon in Amsterdam. Zij wonnen allemaal al eens een grote marathon. Kotut zegevierde dit jaar in Hamburg en snelde eind vorig jaar naar de zege in Florence. Berhanu won onder meer de marathons van Dubai (2015), Boston (2016) en Xiamen (2017). Kipruto won dit jaar de marathon in Milaan.

Meer uit Sport

Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

21 minuten geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

16 uur geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

1 dag geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

1 dag geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

1 dag geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

2 dagen geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

2 dagen geleden