Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch kampioene baanwielrennen Braspennincx stopt per direct

Olympisch kampioene baanwielrennen Braspennincx stopt per direct

HELLENDOORN (ANP) - Baanwielrenster Shanne Braspennincx heeft per direct een punt achter haar carrière gezet. De 32-jarige olympisch kampioene op het onderdeel keirin zegt dat ze de motivatie niet meer kan opbrengen en dat het plezier weg is, meldt wielerunie KNWU.

Braspennincx veroverde olympisch goud tijdens de Spelen van Tokio in 2021. "Ik heb het onderste uit de kan willen halen en op die dag kwam alles samen. Daar ben ik heel trots op", zegt ze daarover bij de NOS. De baanwielrenster noemt het goud in op de keirin "de kroon op haar carrière".

De baanwielrenster ontbrak afgelopen januari al bij de EK in Apeldoorn. Ze had zich toen afgemeld omdat ze niet fit was. Braspennincx geeft aan dat ze de afgelopen maanden de ruimte kreeg van de KNWU om na te denken over haar loopbaan. "Na mijn gouden medaille in Tokio was er weinig tijd om te reflecteren", zegt ze bij de wielerbond. "Na de Spelen stonden de EK, de WK en de Track Champions League alweer op het programma. Daarnaast was ik bezig met het behalen van mijn master Managementwetenschappen en heb ik ook samen met Jeffrey een huis gekocht en verbouwd", vertelt ze over haar partner en eveneens olympisch kampioen baanwielrennen Jeffrey Hoogland. "Ik reed bij trainingen en wedstrijden wel snelle tijden, maar had er minder plezier in."

'Deur sluiten'

Braspennincx brak in 2014 internationaal door met EK-brons op de keirin en op de teamsprint. In 2015 pakte ze zilver op de keirin bij de WK. Datzelfde jaar werd ze in de zomer getroffen door een hartinfarct tijdens een trainingskamp in de Verenigde Staten en moest worden geopereerd. Ze kreeg een half jaar later toestemming haar carrière als baanwielrenster te vervolgen. Dat resulteerde in olympisch goud en twee Europese titels op de teamsprint en sprint in 2021.

Concrete plannen heeft ze nog niet, meldt Braspennincx. "Ik weet nog niet wat ik nu ga doen, maar ik wil eerst deze deur sluiten, voordat ik aan een nieuw hoofdstuk ga beginnen. Ik laat het de komende periode op mij afkomen."

Technisch directeur Wilbert Broekhuizen van de KNWU bedankt Braspennincx voor de prachtige jaren topsport "met als absolute hoogtepunt een prachtige gouden medaille op de Olympische Spelen van Tokio".

Meer uit Sport

Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

2 uur geleden
Keniaanse Ngetich verovert titel bij WK veldlopen

TALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.

16 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn bij EK derde op 1500 meter, zege Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.

18 uur geleden
Schaatsers op EK buiten podium op 5000 meter, zege Semirunniy

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.

19 uur geleden
Bobsleeër Wesselink kwalificeert zich voor Spelen van Milaan

ST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.

19 uur geleden
Tennisteams Polen en Zwitserland naar finale United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.

20 uur geleden
Veenings en Kessler winnen in vrieskou strandrace Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.

20 uur geleden