Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch kampioene baanwielrennen Braspennincx stopt per direct

Olympisch kampioene baanwielrennen Braspennincx stopt per direct

HELLENDOORN (ANP) - Baanwielrenster Shanne Braspennincx heeft per direct een punt achter haar carrière gezet. De 32-jarige olympisch kampioene op het onderdeel keirin zegt dat ze de motivatie niet meer kan opbrengen en dat het plezier weg is, meldt wielerunie KNWU.

Braspennincx veroverde olympisch goud tijdens de Spelen van Tokio in 2021. "Ik heb het onderste uit de kan willen halen en op die dag kwam alles samen. Daar ben ik heel trots op", zegt ze daarover bij de NOS. De baanwielrenster noemt het goud in op de keirin "de kroon op haar carrière".

De baanwielrenster ontbrak afgelopen januari al bij de EK in Apeldoorn. Ze had zich toen afgemeld omdat ze niet fit was. Braspennincx geeft aan dat ze de afgelopen maanden de ruimte kreeg van de KNWU om na te denken over haar loopbaan. "Na mijn gouden medaille in Tokio was er weinig tijd om te reflecteren", zegt ze bij de wielerbond. "Na de Spelen stonden de EK, de WK en de Track Champions League alweer op het programma. Daarnaast was ik bezig met het behalen van mijn master Managementwetenschappen en heb ik ook samen met Jeffrey een huis gekocht en verbouwd", vertelt ze over haar partner en eveneens olympisch kampioen baanwielrennen Jeffrey Hoogland. "Ik reed bij trainingen en wedstrijden wel snelle tijden, maar had er minder plezier in."

'Deur sluiten'

Braspennincx brak in 2014 internationaal door met EK-brons op de keirin en op de teamsprint. In 2015 pakte ze zilver op de keirin bij de WK. Datzelfde jaar werd ze in de zomer getroffen door een hartinfarct tijdens een trainingskamp in de Verenigde Staten en moest worden geopereerd. Ze kreeg een half jaar later toestemming haar carrière als baanwielrenster te vervolgen. Dat resulteerde in olympisch goud en twee Europese titels op de teamsprint en sprint in 2021.

Concrete plannen heeft ze nog niet, meldt Braspennincx. "Ik weet nog niet wat ik nu ga doen, maar ik wil eerst deze deur sluiten, voordat ik aan een nieuw hoofdstuk ga beginnen. Ik laat het de komende periode op mij afkomen."

Technisch directeur Wilbert Broekhuizen van de KNWU bedankt Braspennincx voor de prachtige jaren topsport "met als absolute hoogtepunt een prachtige gouden medaille op de Olympische Spelen van Tokio".

Meer uit Sport

Internazionale verstevigt koppositie met zege op Juventus

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.

6 uur geleden
Van 't Wout wint op Spelen na 1000 meter ook goud op 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.

6 uur geleden
Shorttracksters bij Spelen opnieuw naar finale aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.

6 uur geleden
Velzeboer na goud op 500 meter moeiteloos verder op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.

7 uur geleden
Skeletonster Bos na brons in Beijing nu dertiende op Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.

8 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 1500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.

8 uur geleden
Skeletonster Bos stelt op Spelen ook in derde run teleur

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.

9 uur geleden