Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch kampioene baanwielrennen Braspennincx stopt per direct

Olympisch kampioene baanwielrennen Braspennincx stopt per direct

HELLENDOORN (ANP) - Baanwielrenster Shanne Braspennincx heeft per direct een punt achter haar carrière gezet. De 32-jarige olympisch kampioene op het onderdeel keirin zegt dat ze de motivatie niet meer kan opbrengen en dat het plezier weg is, meldt wielerunie KNWU.

Braspennincx veroverde olympisch goud tijdens de Spelen van Tokio in 2021. "Ik heb het onderste uit de kan willen halen en op die dag kwam alles samen. Daar ben ik heel trots op", zegt ze daarover bij de NOS. De baanwielrenster noemt het goud in op de keirin "de kroon op haar carrière".

De baanwielrenster ontbrak afgelopen januari al bij de EK in Apeldoorn. Ze had zich toen afgemeld omdat ze niet fit was. Braspennincx geeft aan dat ze de afgelopen maanden de ruimte kreeg van de KNWU om na te denken over haar loopbaan. "Na mijn gouden medaille in Tokio was er weinig tijd om te reflecteren", zegt ze bij de wielerbond. "Na de Spelen stonden de EK, de WK en de Track Champions League alweer op het programma. Daarnaast was ik bezig met het behalen van mijn master Managementwetenschappen en heb ik ook samen met Jeffrey een huis gekocht en verbouwd", vertelt ze over haar partner en eveneens olympisch kampioen baanwielrennen Jeffrey Hoogland. "Ik reed bij trainingen en wedstrijden wel snelle tijden, maar had er minder plezier in."

'Deur sluiten'

Braspennincx brak in 2014 internationaal door met EK-brons op de keirin en op de teamsprint. In 2015 pakte ze zilver op de keirin bij de WK. Datzelfde jaar werd ze in de zomer getroffen door een hartinfarct tijdens een trainingskamp in de Verenigde Staten en moest worden geopereerd. Ze kreeg een half jaar later toestemming haar carrière als baanwielrenster te vervolgen. Dat resulteerde in olympisch goud en twee Europese titels op de teamsprint en sprint in 2021.

Concrete plannen heeft ze nog niet, meldt Braspennincx. "Ik weet nog niet wat ik nu ga doen, maar ik wil eerst deze deur sluiten, voordat ik aan een nieuw hoofdstuk ga beginnen. Ik laat het de komende periode op mij afkomen."

Technisch directeur Wilbert Broekhuizen van de KNWU bedankt Braspennincx voor de prachtige jaren topsport "met als absolute hoogtepunt een prachtige gouden medaille op de Olympische Spelen van Tokio".

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

1 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

3 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

4 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

5 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

6 uur geleden
Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

11 uur geleden
Titelhouder Oklahoma City neemt leiding in play-offs tegen Spurs

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.

11 uur geleden