Olympisch kampioen Peaty mist WK zwemmen door voetblessure
LONDEN (ANP) - Drievoudig olympisch kampioen Adam Peaty mist de wereldkampioenschappen zwemmen van volgende maand in het Hongaarse Boedapest. De Britse zwemmer heeft een voetblessure opgelopen, zo meldt hij op Instagram. De komende periode richt hij zich op zijn revalidatie.
"Tijdens een training in de sportschool heb ik een bot in mijn voet gebroken. Ik heb het advies gekregen om zes weken te rusten en dat betekent helaas dat ik niet kan deelnemen aan de WK in Boedapest", schrijft hij. "Ik heb gelukkig nog nooit te maken gehad met een blessure tijdens mijn zwemloopbaan, dus dit is een echte klap en een nieuwe uitdaging voor mij."
Peaty is al gestart met zijn revalidatie. "Ik ben in goede handen en begin te herstellen, maar eerlijk gezegd ben ik er kapot van. Ik was op schema voor een grote zomer."
De schoolslagspecialist hoopt dat hij wel kan deelnemen aan de Commonwealth Games in Birmingham, die vanaf 28 juli op het programma staan. "Ik zal mijn herstel niet in gevaar brengen en zal deze tijd ook gebruiken om na te denken wat de sport voor mij betekent en hoe het voelt om iemand anders een race te zien winnen waar ik eigenlijk zelf aan had moeten deelnemen. Het zal niet gemakkelijk zijn, maar ik hoop zo snel mogelijk weer in het zwembad te zijn. Met mijn focus voornamelijk op mijn herstel en het opbouwen van kracht voor de Commonwealth Games."
Peaty prolongeerde tijdens de Olympische Spelen van Tokio zijn olympische titel op de 100 meter schoolslag. Daarnaast greep hij met de Britse ploeg goud op de 4x100 meter wisselslag en de 4x100 meter gemengde wisselslag.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
6 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
8 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
8 uur geleden