Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch kampioen Nuis wint in Heerenveen 1500 meter

Olympisch kampioen Nuis wint in Heerenveen 1500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis heeft bij de wereldbekerfinale in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De regerend olympisch kampioen op deze afstand kwam voor het massaal toegestroomde publiek in Thialf tot 1.43,48. Nuis bleef Thomas Krol nipt voor (1.43,79). De Canadees Connor Howe werd met 1.44,39 derde.

Nuis prolongeerde bij de Spelen van Beijing zijn titel op de 1500 meter met een tijd van 1.43,21. Daar bleef hij eveneens de regerend wereldkampioen Krol voor, die genoegen moest nemen met zilver. Net als in die wedstrijd was Krol halverwege sneller, maar pakte Nuis de winst met een betere slotronde.

Voor Nuis was het de tweede zege dit weekend. Zaterdag versloeg hij Krol ook op de 1000 meter. Op die afstand kon Nuis zijn olympische titel van 2018 niet verdedigen. Krol werd in Beijing zijn opvolger.

Mantia

De wereldbeker op de 1500 meter werd een prooi voor Joey Mantia. De Amerikaan die de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City en Calgary had gewonnen, werd in Heerenveen gehinderd door fysieke problemen slechts twaalfde in 1.47,71, maar hij had een ruime voorsprong in het klassement. Nuis eindigde achter Mantia en Howe als derde. Krol werd vierde.

"In een kolkend Thialf twee keer winnen, dat is superlekker", zei Nuis na zijn zege op de 1500 meter. "Met name die 1000 meter van zaterdag. Daar had ik wel mijn tanden ingezet." Die overwinning van zaterdag maakte volgens Nuis het missen van de olympische 1000 meter niet goed. "Het was alleen goed voor mijn eigen ego en zelfvertrouwen, dat ik op de 1000 meter ook weer de beste kan zijn. Maar ik geniet van twee keer mijn armen in de lucht doen voor heel veel mensen. Dit was een heel mooi weekend."

Meer uit Sport

Wennemars derde op 1000 meter in Inzell achter ongenaakbare Stolz

INZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.

32 minuten geleden
Leerdam verslaat Takagi en Kok op 1000 meter in Inzell

INZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).

1 uur geleden
Pieterse wint wereldbekerwedstrijd veldrijden in Maasmechelen

MAASMECHELEN (ANP) - Puck Pieterse heeft de wereldbekerwedstrijd veldrijden in het Belgische Maasmechelen op haar naam geschreven. Het was voor de 23-jarige Amersfoortse de eerste zege in de wereldbeker dit seizoen.

1 uur geleden
Italiaanse skiër Franzoni de beste in Hahnenkammrennen

KITZBÜHEL (ANP/BELGA) - Skiër Giovanni Franzoni heeft de beroemde Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse Kitzbühel gewonnen. De 24-jarige Italiaan was in de afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif een fractie sneller dan de Zwitser Marco Odermatt en Maxence Muzaton uit Frankrijk.

1 uur geleden
Marathonschaatser Visser wint Nederlandse titel op natuurijs

WEISSENSEE (ANP) - Marathonschaatser Harm Visser heeft op de Oostenrijkse Weissensee de Nederlandse titel op natuurijs gewonnen. De 25-jarige Fries kwam na 150 kilometer solo over de finish.

3 uur geleden
Djokovic schakelt Van de Zandschulp uit op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Het is Botic van de Zandschulp niet gelukt te stunten op de Australian Open. De Nederlander was in de derde ronde niet opgewassen tegen Novak Djokovic, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al tien keer op zijn naam schreef: 6-3 6-4 7-6 (4).

4 uur geleden
Geblesseerde Osaka trekt zich terug uit Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.

5 uur geleden