Olympisch kampioen Lavreysen in Zesdaagse van Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen baanwielrennen Harrie Lavreysen komt ook dit jaar in actie tijdens de Zesdaagse van Rotterdam, van 7 tot en met 12 december in Ahoy. Hij start in de Sprint Cup en neemt het onder anderen op tegen rivaal Jeffrey Hoogland, die op de Olympische Spelen van Tokio op de sprint genoegen moest nemen met zilver achter Lavreysen. Samen waren ze onderdeel van de 'gouden' ploeg op de teamsprint.
"Harrie is toch een van de grote bazen van de Olympische Spelen", zegt wedstrijddirecteur Michael Zijlaard. "Er zijn niet zoveel sporters die met tweemaal goud terugkeren, dus zijn we blij dat hij er ook dit jaar bij is in de zesdaagse. En dat hij dan tegen de nummer 2 van het olympische sprinttoernooi kan strijden, is helemaal fantastisch."
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
8 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
13 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
14 uur geleden