Olympisch kampioen Krol uitgeluid in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Thomas Krol heeft in Thialf afscheid genomen van collega's en publiek. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaat piloot worden, zo maakte hij vrijdag bekend. Tijdens het NK sprint bleef zijn optreden beperkt tot een ereronde nadat zijn naam was onthuld op de erering.
Krol, aangenomen op de KLM Flight Academy, reageerde geëmotioneerd tijdens de huldiging. "Ik wist al langer dat ik dit zou gaan doen. Je kijkt ernaar uit omdat je wilt vliegen, maar het raakt me wel. Ik heb mooie dingen meegemaakt en mooie mensen ontmoet. Dat sluit ik nu af."
Krol (31) won twee jaar geleden de 1000 meter op de Olympische Spelen in Beijing. Hij werd ook twee keer wereldkampioen op de 1500 meter, wereld- en Europees kampioen sprint en Europees kampioen op de 1000 en 1500 meter.
"Ik kon me niets mooiers wensen dan hier in een vol Thialf afscheid nemen", zei Krol. "Ik stond hier ooit als jongetje dat olympisch kampioen wilde worden en piloot. Ik ben dankbaar dat dat eerste gelukt is en dat ik aangenomen ben op de Flight Academy om mijn tweede droom te realiseren. Het was onvergetelijk en ik wil iedereen die onderdeel is geweest bedanken: met name mijn ploeg Jumbo-Visma en coach Jac Orie. Het publiek heeft me hier altijd naar grote hoogten gestuwd. Dat zal ik in mijn tweede carrière kunnen gebruiken."
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
14 minuten geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
15 minuten geledenMANDALIKA (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft de leiding in de MotoGP weer in handen. De 33-jarige Spanjaard won de sprintrace van de Grote Prijs van Indonesië, concurrent Jorge Martín werd vierde. Márquez heeft nu een voorsprong van 4 punten op zijn landgenoot.
1 uur geledenNANNUP (ANP) - Wielrenster Marianne Vos is voor de tweede keer wereldkampioene gravelrijden geworden. De 39-jarige Nederlandse kwam in het Australische Nannup na 126 kilometer over grotendeels onverharde wegen solo over de finish. In de laatste fase van de wedstrijd reed ze samen op kop met Rosa Klöser, maar de Duitse kwam enkele kilometers voor de streep ten val. Klöser veroverde nog wel het zilver, de Nederlandse Larissa Hartog het brons.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
18 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
19 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
22 uur geleden