Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch kampioen Krol uitgeluid in Thialf

Olympisch kampioen Krol uitgeluid in Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Thomas Krol heeft in Thialf afscheid genomen van collega's en publiek. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaat piloot worden, zo maakte hij vrijdag bekend. Tijdens het NK sprint bleef zijn optreden beperkt tot een ereronde nadat zijn naam was onthuld op de erering.

Krol, aangenomen op de KLM Flight Academy, reageerde geëmotioneerd tijdens de huldiging. "Ik wist al langer dat ik dit zou gaan doen. Je kijkt ernaar uit omdat je wilt vliegen, maar het raakt me wel. Ik heb mooie dingen meegemaakt en mooie mensen ontmoet. Dat sluit ik nu af."

Krol (31) won twee jaar geleden de 1000 meter op de Olympische Spelen in Beijing. Hij werd ook twee keer wereldkampioen op de 1500 meter, wereld- en Europees kampioen sprint en Europees kampioen op de 1000 en 1500 meter.

"Ik kon me niets mooiers wensen dan hier in een vol Thialf afscheid nemen", zei Krol. "Ik stond hier ooit als jongetje dat olympisch kampioen wilde worden en piloot. Ik ben dankbaar dat dat eerste gelukt is en dat ik aangenomen ben op de Flight Academy om mijn tweede droom te realiseren. Het was onvergetelijk en ik wil iedereen die onderdeel is geweest bedanken: met name mijn ploeg Jumbo-Visma en coach Jac Orie. Het publiek heeft me hier altijd naar grote hoogten gestuwd. Dat zal ik in mijn tweede carrière kunnen gebruiken."

Meer uit Sport

Zverev verliest als nieuwe nummer 1 van De Minaur in Wenen

WENEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev zal zijn nieuwe status als nummer 1 van de wereld niet bekronen met een toernooizege. De Duitser verloor in het Weens Open in de halve finales van de Australiër Alex de Minaur. De nummer 10 van de wereld had wel drie sets nodig om zich te ontdoen van Zverev: 6-4 1-6 7-6 (4).

5 minuten geleden
Boer mist shorttrackzege door mislukte actie Van 't Wout

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Teun Boer heeft naast zijn eerste zege op de 500 meter in de World Tour gegrepen. De 25-jarige shorttracker lag in de finale in Montreal op koers om te winnen, maar werd in de laatste bocht door landgenoot Jens van 't Wout bij een inhaalactie onderuitgereden. De zege ging naar de Canadees Félix Roussel.

23 minuten geleden
Norris duizendste sneller dan Antonelli in derde training Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Lando Norris heeft de beste tijd gereden in de derde vrije training voor de Grote Prijs van Mexico-Stad. De regerend wereldkampioen van McLaren was exact één duizendste van een seconde sneller dan kampioenschapsleider Kimi Antonelli van Mercedes. Max Verstappen reed in zijn Red Bull de vijfde tijd op het hooggelegen Autódromo Hermanos Rodríguez, waar de coureurs door gebrek aan grip af en toe moeite hadden de bochten te houden. De viervoudig wereldkampioen gaf 0,351 seconde toe op Piastri.

51 minuten geleden
Nuis verbaast zichzelf met zege op 1500 meter na mislukte aanloop

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft zichzelf verbaasd met de zege op de 1500 meter op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) in Thialf. "Bizar, omdat de race niet goed was en vanwege mijn vorm", zei de 36-jarige routinier, die met 1.45,35 net iets sneller was dan Joep Wennemars.

1 uur geleden
Kok is in Thialf ook de snelste op de tweede 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker (WCKT) ook de tweede 500 meter op haar naam geschreven. De olympisch en wereldkampioene was met 36,97 veel sneller dan Angel Daleman (37,42) en Suzanne Schulting (37,55).

3 uur geleden
Nuis wint 1500 meter op kwalificatietoernooi voor Wennemars

HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de 1500 meter gewonnen. De 36-jarige schaatser van Team Reggeborgh was in Thialf in Heerenveen met 1.45,35 sneller dan Joep Wennemars van Team Essent (1.45,40) en Serge Yoro van Team X2O Badkamers in 1.45,68.

3 uur geleden
Brons judoka Van Heemst op Grand Slam Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft een bronzen medaille veroverd op de Grand Slam van Abu Dhabi in de klasse tot 78 kilogram. Het is haar tweede medaille op een internationaal toernooi uit de toonaangevende categorie. De 24-jarige Van Heemst won eerder dit jaar zilver op de Grand Slam van Doesjanbe (Tadzjikistan).

3 uur geleden