Olympisch kampioen Krol uitgeluid in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Thomas Krol heeft in Thialf afscheid genomen van collega's en publiek. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaat piloot worden, zo maakte hij vrijdag bekend. Tijdens het NK sprint bleef zijn optreden beperkt tot een ereronde nadat zijn naam was onthuld op de erering.
Krol, aangenomen op de KLM Flight Academy, reageerde geëmotioneerd tijdens de huldiging. "Ik wist al langer dat ik dit zou gaan doen. Je kijkt ernaar uit omdat je wilt vliegen, maar het raakt me wel. Ik heb mooie dingen meegemaakt en mooie mensen ontmoet. Dat sluit ik nu af."
Krol (31) won twee jaar geleden de 1000 meter op de Olympische Spelen in Beijing. Hij werd ook twee keer wereldkampioen op de 1500 meter, wereld- en Europees kampioen sprint en Europees kampioen op de 1000 en 1500 meter.
"Ik kon me niets mooiers wensen dan hier in een vol Thialf afscheid nemen", zei Krol. "Ik stond hier ooit als jongetje dat olympisch kampioen wilde worden en piloot. Ik ben dankbaar dat dat eerste gelukt is en dat ik aangenomen ben op de Flight Academy om mijn tweede droom te realiseren. Het was onvergetelijk en ik wil iedereen die onderdeel is geweest bedanken: met name mijn ploeg Jumbo-Visma en coach Jac Orie. Het publiek heeft me hier altijd naar grote hoogten gestuwd. Dat zal ik in mijn tweede carrière kunnen gebruiken."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.
12 uur geledenMONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - De volleybalsters van Turkije hebben de Europese titel geprolongeerd. In Istanbul versloeg de titelverdediger in de finale regerend olympisch en wereldkampioen Italië in vijf sets: 3-2 (16-25 25-22 12-25 25-21 15-10).
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste tennisster uit Belarus rekende in twee sets in New York af met de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-4 6-3.
16 uur geledenMONZA (ANP) - Kimi Antonelli kon het kort na zijn zege nog niet geloven dat hij de Grote Prijs van Italië in de Formule 1 op zijn naam had geschreven. De 20-jarige Italiaan was in Monza met zijn Mercedes sneller dan teamgenoot George Russell uit Groot-Brittannië en Max Verstappen in de Red Bull. "Ik had nooit kunnen bedenken dat ik hier zou staan", zei Antonelli, die aanvankelijk van de negentiende positie was gestart.
17 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn derde plaats in de Grote Prijs van Monza. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kon zijn zege van afgelopen jaar geen vervolg geven, omdat de Mercedessen van Kim Antonelli en George Russell te snel waren. "Ik ben blij met de derde plaats en dat ik het podium gehaald heb", zei de coureur die als vijfde was gestart. Antonelli pakte de zege.
17 uur geleden