Olympisch kampioen Krol (31) stopt met schaatsen
HEERENVEEN (ANP) - Olympisch kampioen Thomas Krol stopt met schaatsen. De 31-jarige Krol is regerend olympisch kampioen op de 1000 meter. Hij gaat zich toeleggen op een loopbaan als piloot.
"Ik heb altijd twee dromen gehad: olympisch kampioen worden en de wereld overvliegen als piloot. Mijn eerste doel heb ik twee jaar geleden kunnen behalen, nu vind ik het tijd om mijn andere ambitie na te jagen", zei Krol tegen zijn ploeg Jumbo-Visma.
"Ik merkte dat ik steeds meer moeite had om me op te laden voor een wedstrijd. Eerst dacht ik dat het iets tijdelijks was, maar uiteindelijk kwam ik tot de conclusie dat ik al mijn doelen in het schaatsen heb behaald en niets meer heb om vól voor te gaan."
Beijing
Krol won twee jaar geleden de 1000 meter op de Olympische Spelen in Beijing. Hij hield de Canadees Laurent Dubreuil en de Noor Håvard Holmefjord Lorentzen achter zich. Hij werd ook twee keer wereldkampioen op de 1500 meter, wereld- en Europees kampioen sprint en Europees kampioen op de 1000 en 1500 meter.
"Ik kijk met heel veel trots en blijdschap terug op mijn carrière. Sinds mijn overstap naar Jumbo-Visma heb ik vijf jaar lang heel veel mooie prijzen kunnen pakken en mijn eerste droom kunnen verwezenlijken. Daar ben ik de hele ploeg, en in het bijzonder Jac Orie, dankbaar voor. Door hem heb ik het geloof gekregen dat ik wedstrijden kon winnen."
Vrijdagochtend heeft Krol te horen heeft gekregen dat hij, onder voorbehoud van een medische keuring, is toegelaten tot de KLM Flight Academy in Eelde.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
48 minuten geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
11 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
14 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
14 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
16 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
16 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
17 uur geleden