Olympisch kampioen Krol (31) stopt met schaatsen
HEERENVEEN (ANP) - Olympisch kampioen Thomas Krol stopt met schaatsen. De 31-jarige Krol is regerend olympisch kampioen op de 1000 meter. Hij gaat zich toeleggen op een loopbaan als piloot.
"Ik heb altijd twee dromen gehad: olympisch kampioen worden en de wereld overvliegen als piloot. Mijn eerste doel heb ik twee jaar geleden kunnen behalen, nu vind ik het tijd om mijn andere ambitie na te jagen", zei Krol tegen zijn ploeg Jumbo-Visma.
"Ik merkte dat ik steeds meer moeite had om me op te laden voor een wedstrijd. Eerst dacht ik dat het iets tijdelijks was, maar uiteindelijk kwam ik tot de conclusie dat ik al mijn doelen in het schaatsen heb behaald en niets meer heb om vól voor te gaan."
Beijing
Krol won twee jaar geleden de 1000 meter op de Olympische Spelen in Beijing. Hij hield de Canadees Laurent Dubreuil en de Noor Håvard Holmefjord Lorentzen achter zich. Hij werd ook twee keer wereldkampioen op de 1500 meter, wereld- en Europees kampioen sprint en Europees kampioen op de 1000 en 1500 meter.
"Ik kijk met heel veel trots en blijdschap terug op mijn carrière. Sinds mijn overstap naar Jumbo-Visma heb ik vijf jaar lang heel veel mooie prijzen kunnen pakken en mijn eerste droom kunnen verwezenlijken. Daar ben ik de hele ploeg, en in het bijzonder Jac Orie, dankbaar voor. Door hem heb ik het geloof gekregen dat ik wedstrijden kon winnen."
Vrijdagochtend heeft Krol te horen heeft gekregen dat hij, onder voorbehoud van een medische keuring, is toegelaten tot de KLM Flight Academy in Eelde.
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
11 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
13 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
14 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
15 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
16 uur geleden