Olympisch kampioen De Jong (36) denkt nog niet aan 3x3-pensioen
PARIJS (ANP) - Olympisch kampioen Worthy de Jong denkt nog niet aan een snel afscheid van zijn 3x3-basketbalcarrière. "Ik heb nog geen tijd gehad om erover na te denken, maar ik heb tijdens dit toernooi wel op een paar momenten gezegd dat het allemaal nog wel goed voelt. Waarom zou ik dan nu stoppen? Maar dat is een zorg voor het eind van het seizoen", zei de matchwinner van de olympische finale tegen het ANP na de huldiging in het TeamNL Huis.
De 36-jarige De Jong weet wel al wat hij in een volgende carrière wil doen. "Film en fotografie, daar ben ik al wel een tijdje mee bezig en ik denk dat dat me wel ligt. Vooral kleine documentaires maken lijkt me leuk." Gevraagd naar het onderwerp van zijn eerste documentaire klopt De Jong op de medaille die hij in zijn hand heeft. "Goud."
De Jong en zijn ploeggenoten reizen woensdag naar huis en komen mogelijk nog terug voor de sluitingsceremonie. Sportief gezien is het EK van later deze maand in Wenen alweer het volgende dat op de planning staat.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
5 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
9 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
19 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
20 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
21 uur geleden