Olympisch kampioen De Jong (36) denkt nog niet aan 3x3-pensioen
PARIJS (ANP) - Olympisch kampioen Worthy de Jong denkt nog niet aan een snel afscheid van zijn 3x3-basketbalcarrière. "Ik heb nog geen tijd gehad om erover na te denken, maar ik heb tijdens dit toernooi wel op een paar momenten gezegd dat het allemaal nog wel goed voelt. Waarom zou ik dan nu stoppen? Maar dat is een zorg voor het eind van het seizoen", zei de matchwinner van de olympische finale tegen het ANP na de huldiging in het TeamNL Huis.
De 36-jarige De Jong weet wel al wat hij in een volgende carrière wil doen. "Film en fotografie, daar ben ik al wel een tijdje mee bezig en ik denk dat dat me wel ligt. Vooral kleine documentaires maken lijkt me leuk." Gevraagd naar het onderwerp van zijn eerste documentaire klopt De Jong op de medaille die hij in zijn hand heeft. "Goud."
De Jong en zijn ploeggenoten reizen woensdag naar huis en komen mogelijk nog terug voor de sluitingsceremonie. Sportief gezien is het EK van later deze maand in Wenen alweer het volgende dat op de planning staat.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
4 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
14 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
16 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
19 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
21 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
21 uur geleden