Olympisch hordekampioene McNeal voor 5 jaar geschorst
MONACO (ANP) - De Amerikaanse atlete Brianna McNeal, de olympisch kampioene van Rio 2016 op de 100 meter horden, is voor vijf jaar geschorst en mist naast de Olympische Spelen van Tokio ook die van Parijs. De 29-jarige Amerikaanse heeft geknoeid met een dopingtest. De AIU, de integriteitseenheid binnen de atletiek, legde haar begin dit jaar al een voorlopige schorsing op.
Het mondiale antidopingbureau WADA beschouwt knoeien met een dopingtest als een overtreding van de dopingregels. De schorsing van McNeal gaat met terugwerkende kracht in en loopt tot 15 augustus 2025. Dat betekent dat ze naast de Spelen van komende zomer in Japan ook in 2024 in Parijs ontbreekt. De Amerikaanse, wereldkampioene in 2013, kan nog beroep aantekenen. Bij de Spelen van Rio voerde ze een volledig Amerikaanse podium aan op de 100 meter horden.
McNeal is een concurrente van Nadine Visser, met 12,62 de houdster van het Nederlands record. Visser, momenteel herstellende van een hamstringblessure, eindigde in 2019 bij de WK in Doha als zesde. McNeal werd daar in de series gediskwalificeerd vanwege een valse start. Haar landgenote Nia Ali pakte de wereldtitel.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.
36 minuten geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.
9 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.
1 dag geleden