Olympisch hordekampioene McNeal geschorst om dopingovertreding
MONACO (ANP) - Een half jaar voor de Olympische Spelen van Tokio is olympisch hordekampioene Brianna McNeal voorlopig geschorst. De 29-jarige Amerikaanse, die op de Spelen van 2016 in Rio de Janeiro goud pakte op de 100 meter horden, zou hebben geknoeid met een dopingtest. Het mondiale antidopingbureau WADA beschouwt dat als een overtreding van de dopingregels.
De AIU, de integriteitseenheid binnen de atletiek, heeft McNeal daarom een voorlopige schorsing opgelegd. De Amerikaanse is een concurrente van Nadine Visser, met 12,62 de houdster van het Nederlands record op de 100 meter horden. Visser eindigde in 2019 bij de WK in Doha als zesde. McNeal werd daar in de series gediskwalificeerd vanwege een valse start. Haar landgenote Nia Ali pakte in Doha de wereldtitel.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft een veelbelovende start gemaakt op de 800 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete won redelijk eenvoudig haar heat en plaatste zich voor de halve finales op donderdag. Ze liep een relatief bescheiden tijd van 1.59,96.
18 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Atleet Liam van der Schaaf heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 110 meter horden op de EK in Birmingham. Hij liep in de series een tijd van 13,70 seconden en daarmee zat hij bij de twaalf snelsten die een ticket naar de halve finales op woensdag verdienden.
51 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken bereikte in de finale van het kogelstoten bij de EK atletiek in Birmingham precies wat ze voor ogen had: een medaille en een persoonlijk record. De vreugde was groot. "Ik heb helemaal niets negatiefs te vertellen over deze wedstrijd", zei ze na afloop in het Alexander Stadium.
12 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder beheerst momenteel het kogelstoten. Ze is wereldkampioene, stootte als eerste atlete in veertien jaar over de 21 meter en kroonde zich in Birmingham voor de derde keer op rij tot Europees kampioene, maar zelf denkt ze dat ze nog steeds de slechtste is. "Ik kan daar niets aan doen, het hoort een beetje bij mijn voorbereiding. Ik maak mezelf klein om mezelf te beschermen tegen de druk", vertelde ze na afloop van de finale, waarin ze verreweg de beste was.
14 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de EK atletiek in Birmingham een bronzen medaille veroverd. De vier lopers waren Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Terrence Agard en Myrte van der Schoot.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mahadi Abdi Ali heeft verrassend sterk gelopen in de finale van de 5000 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 30-jarige atleet eindigde als zesde in 13.17,17 en was daarmee de beste van de drie Nederlanders in het veld. Tim Verbaandert werd tiende in 13.23,23.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder heeft voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd bij het kogelstoten. De Volendamse atlete (27) won op de EK atletiek in Birmingham het goud met een afstand van 20,73 meter.
17 uur geleden