Olympisch goud voor Nieuw-Zeelandse snowboardster op slopestyle
YANQING (ANP) - Zoi Sadowski-Synnott heeft Nieuw-Zeeland bij de Olympische Spelen in Beijing aan de eerste medaille geholpen. De snowboardster was zondag de beste op het onderdeel slopestyle. Sadowski-Synnott noteerde bij haar derde en laatste run in de finale een score van 92,88 punten.
De Amerikaanse Julia Marino lag tot dat moment op koers voor goud, maar zij moest met een hoogste score van 87,68 punten uiteindelijk genoegen nemen met de tweede plek. Het brons was voor de Australische Tess Coady (84,15).
De 20-jarige Sadowski-Synnott zorgde met haar prestatie voor een primeur. Nieuw-Zeeland won bij de Winterspelen nog niet eerder goud.
Melissa Peperkamp mocht niet meedoen aan de finale. De 17-jarige Nederlandse liep zaterdag bij haar olympische debuut deelname ternauwernood mis. In de kwalificaties noteerde ze de dertiende score. Alleen de beste twaalf snowboardsters mochten voor de finale in Yanqing terugkomen.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
11 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
5 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
5 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
15 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
16 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
19 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
21 uur geleden