
Olympisch goud voor Duitse rodelaar Ludwig
BEIJING (ANP) - Rodelnatie Duitsland heeft het olympisch goud weer terug. De 35-jarige Johannes Ludwig veroverde op de Winterspelen in Beijing de titel. Hij had na vier runs door het ijskanaal in Yanqing 0,160 seconde voorsprong op de Oostenrijker Wolfgang Kindl, die het zilver bemachtigde. De Italiaan Dominik Fischnaller pakte het brons. Het was de eerste gouden medaille voor Duitsland op deze Spelen.
De Duitser Felix Loch, de olympisch kampioen van Vancouver 2010 en Sotsji 2014, greep net naast de medailles. Hij eindigde als vierde. De Oostenrijker David Gleirscher, die vier jaar geleden in Pyeongchang het goud veroverde, kwam er deze keer niet aan te pas. Hij werd 15e.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP/DPA) - De Franse zwemmer Léon Marchand heeft bij de WK in Singapore het wereldrecord op de 200 meter wisselslag verbeterd. Dat deed de winnaar van vier gouden medailles op de Olympische Spelen van Parijs in de halve finales.
24 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De Australische Mollie O'Callaghan heeft in Singapore de wereldtitel op de 200 meter vrije slag veroverd. Met een tijd van 1.53,48 hield de olympisch kampioene de Chinese Li Bingjie en de Amerikaanse Claire Weinstein, de snelste in de halve finales, achter zich.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na Wilco Kelderman heeft ook Steven Kruijswijk zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd. Kelderman tekende onlangs voor twee jaar bij, de 38-jarige Kruijswijk komt in ieder geval ook volgend jaar uit voor het team waarvoor hij sinds 2010 rijdt.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft de derde ronde bereikt van het hoogaangeschreven toernooi van Montreal. De nummer 64 van de wereld won in Canada in drie sets van de Braziliaanse Beatriz Haddad Maia, die 53 plaatsen hoger staat. De setstanden waren 6-2 1-6 6-3.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse gemengde estafetteploeg heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de tweede tijd geplaatst voor de finale van de 4x100 meter wissel. Maaike de Waard, Caspar Corbeau, Nyls Korstanje en Milou van Wijk kwamen tot een gezamenlijke tijd van 3.42,56. Alleen de Italiaanse estafetteploeg was sneller: 3.42,19.
7 uur geledenCHAUVIGNY (ANP) - Ellen van Dijk beëindigt haar carrière na dit seizoen. Dat maakte de 38-jarige wielrenster van Lidl-Trek bekend in het tv-programma De Avondetappe van de NOS.
17 uur geledenPOITIERS (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede etappezege geboekt in de Tour de France Femmes. De Europees kampioene van SD Worx - Protime won na de derde etappe ook de vierde rit in de massasprint. Wiebes bleef in de straten van Poitiers geletruidraagster Marianne Vos en de Ierse Lara Gillespie voor.
20 uur geleden