Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch dorp Parijs geopend, eerste atleten worden verwacht

Olympisch dorp Parijs geopend, eerste atleten worden verwacht

PARIJS (ANP/BELGA) - Het olympisch dorp van Parijs is sinds 08.00 uur officieel open. Volgens de organisatie nemen donderdag gelijk al 1000 tot 2000 begeleiders en atleten hun intrek, acht dagen voor het begin van de Spelen. Op het hoogtepunt verblijven bijna 14.500 mensen in het dorp, onder wie 9000 atleten uit meer dan 200 landen.

Het olympisch dorp is 52 hectare groot en beslaat delen van het grondgebied van Saint-Denis, Saint-Ouen en l'île Saint-Denis. Na de Spelen wordt het getransformeerd tot een milieuvriendelijke wijk voor 6000 inwoners met twee scholen, een hotel, een openbaar park, winkels en kantoren.

De Nederlandse chef de mission Pieter van den Hoogenband heeft al een kijkje genomen in het dorp, deelde de oud-zwemmer woensdag via Instagram. Het gebouw voor de Nederlanders is gehuld in rood-wit-blauwe en oranje spandoeken met daarop de tekst 'TeamNL'. Niet alle Nederlandse sporters verblijven overigens in het complex. Onder anderen de roeiers en wielrenners hebben gekozen voor een alternatieve locatie.

Meer uit Sport

Handballers definitief uitgeschakeld voor hoofdronde EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.

1 uur geleden
Handballers lijden dure nederlaag tegen Kroatië op EK

MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun tweede groepswedstrijd op het Europees kampioenschap verloren. De mannen van bondscoach Staffan Olsson bogen in het Zweedse Malmö met 35-29 voor Kroatië. De nederlaag heeft grote gevolgen, want de ploeg is zo goed als zeker uitgeschakeld voor een plek in de tweede groepsfase.

4 uur geleden
Ook viermansbob mag naar Olympische Spelen in Milaan

ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.

6 uur geleden
Snowboardster Van Vreden kwalificeert zich voor Olympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.

9 uur geleden
Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

10 uur geleden
Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

12 uur geleden
Tennisser Auger-Aliassime geeft op met kramp bij Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).

13 uur geleden