Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympisch comité Rusland rekent op eigen vlag bij Spelen

Olympisch comité Rusland rekent op eigen vlag bij Spelen

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Russische olympisch comité denkt dat Russische atleten volgend jaar in Tokio onder de eigen vlag zullen deelnemen aan de Olympische Spelen. Dat zou in tegenspraak zijn met de schorsing van vier jaar vanwege aangetoond grootscheeps dopinggebruik en gerommel met bewijsmateriaal. "Wij zijn een rechtmatig lid van de olympische beweging", verklaarde voorzitter Stanislav Pozdniakov. "Daarom zijn we ervan overtuigd dat we een team voor Tokio kunnen samenstellen en zullen we er alles aan doen dat we de Russische kleuren kunnen verdedigen."

Het wereldantidopingbureau WADA legde Rusland eerder deze maand onder meer een schorsing voor vier jaar op voor Olympische Spelen en WK's vanwege het manipuleren van dopinggegevens. Rusland kondigde aan beroep aan te tekenen bij sporttribunaal CAS. Pozdniakov zei die stap te ondersteunen. Als de sancties gehandhaafd blijven mogen Russische sporters wel deelnemen aan de Spelen van Tokio en de Winterspelen van Peking 2022, maar alleen onder neutrale vlag. Ook moeten zij kunnen aantonen zich niet met doping te hebben ingelaten.

Meer uit Sport

Meerkampster Vetter beëindigt atletiekloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Meerkampster Anouk Vetter zet een punt achter haar atletiekcarrière. "Het is mooi geweest. Ik merk dat ik heel erg voldaan en tevreden ben en dat het vuurtje gewoon is gedoofd", zei Vetter tegen de NOS.

1 uur geleden
Verstappen had derde plaats na start vanuit de pits niet verwacht

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen had niet gedacht dat hij op het podium zou eindigen in de Grote Prijs van São Paulo na een start vanuit de pitstraat. De wereldkampioen eindigde als derde achter winnaar Lando Norris uit Groot-Brittannië en Kimi Antonelli uit Italië. "Om op het podium te eindigen vanuit de pitstraat, dat had ik echt totaal niet verwacht", zei hij in het interview na afloop.

1 uur geleden
Verstappen beperkt schade in São Paulo met plek 3 achter Norris

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo als derde geëindigd. De regerend wereldkampioen moest de zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië laten aan de Brit Lando Norris in de McLaren, maar beperkte de schade na een start vanuit de pitsstraat. Mercedes-coureur Kimi Antonelli werd tweede.

2 uur geleden
Ronhaar naast het podium op EK veldrijden, tweede titel Aerts

MIDDELKERKE (ANP) - Pim Ronhaar heeft naast de medailles gegrepen op het EK veldrijden. De 24-jarige wielrenner uit Hellendoorn eindigde als vierde in het Belgische Middelkerke. De Belg Toon Aerts greep de zege door titelverdediger Thibau Nys in de sprint te verslaan. Joran Wyseure pakte het brons door Ronhaar in de sprint voor te blijven.

5 uur geleden
Tennisser Alcaraz begint ATP Finals met zege op De Minaur

TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de openingswedstrijd bij de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 22-jarige Spanjaard versloeg de mondiale nummer 7 Alex de Minaur in twee sets: 7-6 (5) 6-2.

5 uur geleden
Verstappen start vanuit pitstraat in Brazilië na vervanging motor

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Brazilië niet vanaf plek 16, maar vanuit de pitstraat. Zijn team Red Bull heeft er na een teleurstellende kwalificatie voor gekozen veel onderdelen van de auto te vervangen, waaronder de motor. Dat bevestigt autosportfederatie FIA.

6 uur geleden
Italiaan Bezzecchi boekt tweede zege van MotoGP-seizoen

PORTIMÃO (ANP) - MotoGP-coureur Marco Bezzecchi heeft in de Grote Prijs van Portugal zijn tweede zege van het seizoen geboekt. De van poleposition vertrokken Italiaan domineerde de race en finishte met enkele seconden voor nummer 2 Álex Márquez uit Spanje. Diens landgenoot Pedro Acosta werd derde.

6 uur geleden