Olympisch avontuur beachduo Boermans en De Groot gaat maar door
PARIJS (ANP) - De weg naar de Olympische Spelen was vol hobbels voor de beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot. Pas op het laatste kwalificatiemoment verzekerden ze zich van deelname aan het toernooi pal naast de Eiffeltoren. "Ik wil hier genieten, het liefst zo lang mogelijk", vertelde Boermans na winst op de Tsjechische wereldkampioenen Ondrej Perusic en David Schweiner.
De zege leverde het Oranje-koppel, dat eerder al de drie groepsduels won, een plaats in de kwartfinales op. Boermans toonde zich nog het meest verbaasd. Zijn route is ook anders dan die van De Groot, die al jong voor het volleybal koos. "Ik heb tot mijn achttiende gevoetbald", vertelde de 29-jarige Hengeloër. "Ik was niet goed genoeg en koos op aanraden van mijn ex-vriendin voor het volleybal. Tien jaar later sta ik op de Olympische Spelen. Het is een jongensboek."
Het koppel vult elkaar aan. De Groot is de tacticus, Boermans de showman. 'Twee spelers zoals ik, dat zou te rustig zijn", vertelde De Groot, 24 jaar en afkomstig uit Sliedrecht. "Maar twee spelers als Stefan, dat wordt een chaos. De balans is goed."
'Showtje'
Boermans wil entertainen. "Een sfeertje maken, maar alleen als we ons niveau halen. Ik geniet tot nu toe van elke dag hier. Ik heb nog nooit in zo'n groot stadion gespeeld, maar ik ben in de eerste plaats aan het genieten dat ik u olympiër ben, dat ik hier zo veel topsporters mag leren kennen. Je moet wel schakelen en je niveau halen, het gaat om de sport. Maar ik ben ook druk met social media, krijg veel leuke reacties. Dat moet ik soms even aan de kant zetten. Maar voor al die mensen die hun spaargeld hebben aangesproken om hier naar ons te komen kijken wil ik niet alleen goed volleyballen, maar ook een showtje neerzetten."
In de strijd om een plek in de halve finales nemen de Nederlanders het op tegen de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
5 uur geleden