Olympisch avontuur beachduo Boermans en De Groot gaat maar door
PARIJS (ANP) - De weg naar de Olympische Spelen was vol hobbels voor de beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot. Pas op het laatste kwalificatiemoment verzekerden ze zich van deelname aan het toernooi pal naast de Eiffeltoren. "Ik wil hier genieten, het liefst zo lang mogelijk", vertelde Boermans na winst op de Tsjechische wereldkampioenen Ondrej Perusic en David Schweiner.
De zege leverde het Oranje-koppel, dat eerder al de drie groepsduels won, een plaats in de kwartfinales op. Boermans toonde zich nog het meest verbaasd. Zijn route is ook anders dan die van De Groot, die al jong voor het volleybal koos. "Ik heb tot mijn achttiende gevoetbald", vertelde de 29-jarige Hengeloër. "Ik was niet goed genoeg en koos op aanraden van mijn ex-vriendin voor het volleybal. Tien jaar later sta ik op de Olympische Spelen. Het is een jongensboek."
Het koppel vult elkaar aan. De Groot is de tacticus, Boermans de showman. 'Twee spelers zoals ik, dat zou te rustig zijn", vertelde De Groot, 24 jaar en afkomstig uit Sliedrecht. "Maar twee spelers als Stefan, dat wordt een chaos. De balans is goed."
'Showtje'
Boermans wil entertainen. "Een sfeertje maken, maar alleen als we ons niveau halen. Ik geniet tot nu toe van elke dag hier. Ik heb nog nooit in zo'n groot stadion gespeeld, maar ik ben in de eerste plaats aan het genieten dat ik u olympiër ben, dat ik hier zo veel topsporters mag leren kennen. Je moet wel schakelen en je niveau halen, het gaat om de sport. Maar ik ben ook druk met social media, krijg veel leuke reacties. Dat moet ik soms even aan de kant zetten. Maar voor al die mensen die hun spaargeld hebben aangesproken om hier naar ons te komen kijken wil ik niet alleen goed volleyballen, maar ook een showtje neerzetten."
In de strijd om een plek in de halve finales nemen de Nederlanders het op tegen de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler.
Meer uit Sport
BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
1 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
2 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
10 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
10 uur geledenOEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.
21 uur geleden