Olympisch avontuur beachduo Boermans en De Groot gaat maar door
PARIJS (ANP) - De weg naar de Olympische Spelen was vol hobbels voor de beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot. Pas op het laatste kwalificatiemoment verzekerden ze zich van deelname aan het toernooi pal naast de Eiffeltoren. "Ik wil hier genieten, het liefst zo lang mogelijk", vertelde Boermans na winst op de Tsjechische wereldkampioenen Ondrej Perusic en David Schweiner.
De zege leverde het Oranje-koppel, dat eerder al de drie groepsduels won, een plaats in de kwartfinales op. Boermans toonde zich nog het meest verbaasd. Zijn route is ook anders dan die van De Groot, die al jong voor het volleybal koos. "Ik heb tot mijn achttiende gevoetbald", vertelde de 29-jarige Hengeloër. "Ik was niet goed genoeg en koos op aanraden van mijn ex-vriendin voor het volleybal. Tien jaar later sta ik op de Olympische Spelen. Het is een jongensboek."
Het koppel vult elkaar aan. De Groot is de tacticus, Boermans de showman. 'Twee spelers zoals ik, dat zou te rustig zijn", vertelde De Groot, 24 jaar en afkomstig uit Sliedrecht. "Maar twee spelers als Stefan, dat wordt een chaos. De balans is goed."
'Showtje'
Boermans wil entertainen. "Een sfeertje maken, maar alleen als we ons niveau halen. Ik geniet tot nu toe van elke dag hier. Ik heb nog nooit in zo'n groot stadion gespeeld, maar ik ben in de eerste plaats aan het genieten dat ik u olympiër ben, dat ik hier zo veel topsporters mag leren kennen. Je moet wel schakelen en je niveau halen, het gaat om de sport. Maar ik ben ook druk met social media, krijg veel leuke reacties. Dat moet ik soms even aan de kant zetten. Maar voor al die mensen die hun spaargeld hebben aangesproken om hier naar ons te komen kijken wil ik niet alleen goed volleyballen, maar ook een showtje neerzetten."
In de strijd om een plek in de halve finales nemen de Nederlanders het op tegen de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
34 minuten geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
4 uur geledenPRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
9 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
13 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
13 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
14 uur geleden