Olympique Marseille wint derby van Nice en is weer tweede
MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft door de zege op rivaal OGC Nice de tweede plaats in de Franse competitie weer overgenomen van Stade Rennes. Marseille won in eigen huis met 2-1 van de nummer 4 en komt op 53 punten, één meer dan Rennes.
Koploper Paris Saint-Germain, dat zaterdag met 3-0 werd verslagen door AS Monaco, heeft nog altijd 12 punten meer dan Marseille. Nice blijft vierde met 50 punten.
Marseille kwam vlak voor de rust op 1-0. Arkadiusz Milik benutte een strafschop. In de tweede helft zette Nice druk voor de gelijkmaker, maar scoorde Cedric Bakambu de tweede voor de thuisploeg. Mario Lemina maakte in blessuretijd nog 2-1 op aangeven van Justin Kluivert, maar een tweede treffer voor de bezoekers zat er niet meer in.
Bij Nice begonnen Pablo Rosario en Calvin Stengs in de basis. Stengs werd halverwege de tweede helft gewisseld. Kluivert viel in.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.
6 uur geledenLIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.
8 uur geleden