Olympique Marseille wint derby van Nice en is weer tweede
MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft door de zege op rivaal OGC Nice de tweede plaats in de Franse competitie weer overgenomen van Stade Rennes. Marseille won in eigen huis met 2-1 van de nummer 4 en komt op 53 punten, één meer dan Rennes.
Koploper Paris Saint-Germain, dat zaterdag met 3-0 werd verslagen door AS Monaco, heeft nog altijd 12 punten meer dan Marseille. Nice blijft vierde met 50 punten.
Marseille kwam vlak voor de rust op 1-0. Arkadiusz Milik benutte een strafschop. In de tweede helft zette Nice druk voor de gelijkmaker, maar scoorde Cedric Bakambu de tweede voor de thuisploeg. Mario Lemina maakte in blessuretijd nog 2-1 op aangeven van Justin Kluivert, maar een tweede treffer voor de bezoekers zat er niet meer in.
Bij Nice begonnen Pablo Rosario en Calvin Stengs in de basis. Stengs werd halverwege de tweede helft gewisseld. Kluivert viel in.
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sporttribunaal CAS verplicht de UEFA alsnog een formeel disciplinair onderzoek te starten naar de inzet van Olympique Lyon-speler Rachid Ghezzal in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht van eind september in de Europa League. Dat meldt FC Utrecht.
4 uur geledenPORTO (ANP) - Spits Luuk de Jong heeft enkele weken na zijn rentree bij FC Porto een kruisbandblessure opgelopen. Daardoor is het seizoen van de 35-jarige aanvaller waarschijnlijk al ten einde.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ernst Boekhorst blijft de komende drie jaar voorzitter van de bestuursraad van Ajax. Tijdens een algemene ledenvergadering is Boekhorst woensdagavond herbenoemd als lid van de raad, die ruim 73 procent van de aandelen van de club in handen heeft. Dat geldt ook voor René Zegerius, meldt Ajax.
5 uur geleden