Olympique Marseille ontslaat na vier maanden coach Gattuso
MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft coach Gennaro Gattuso al na ruim vier maanden ontslagen. De Italiaan was al de derde coach dit seizoen bij de Franse club, vorig jaar in de groepsfase van de Europa League een van de tegenstanders van Ajax.
Korte tijd later kondigde Marseille de Fransman Jean-Louis Gasset aan als opvolger en de vierde trainer van dit seizoen. De 70-jarige Gasset werd onlangs nog tijdens de Afrika Cup aan de kant gezet als bondscoach van gastland Ivoorkust. Gasset vloog eruit na de groepsfase, waarna assistent Emerse Fae de taken overnam en met Ivoorkust het toernooi won.
De Spanjaard Marcelino begon het seizoen als coach bij Marseille, maar hij verliet de Zuid-Franse club in september na bedreigingen vanuit supportersgroeperingen. Na twee wedstrijden onder interim-coach Jacques Abardonado kwam eind september Gattuso bij de club. Hij wist slechts negen van zijn 24 wedstrijden als hoofdcoach te winnen. Marseille is afgezakt naar de negende plaats in de Ligue 1.
Gattuso trainde eerder onder meer AC Milan (2017-2019), Napoli (2019-2021) en Valencia (2022-2023).
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
21 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
21 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
1 dag geleden