Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympique Marseille ontslaat na vier maanden coach Gattuso

Olympique Marseille ontslaat na vier maanden coach Gattuso

MARSEILLE (ANP) - Olympique Marseille heeft coach Gennaro Gattuso al na ruim vier maanden ontslagen. De Italiaan was al de derde coach dit seizoen bij de Franse club, vorig jaar in de groepsfase van de Europa League een van de tegenstanders van Ajax.

Korte tijd later kondigde Marseille de Fransman Jean-Louis Gasset aan als opvolger en de vierde trainer van dit seizoen. De 70-jarige Gasset werd onlangs nog tijdens de Afrika Cup aan de kant gezet als bondscoach van gastland Ivoorkust. Gasset vloog eruit na de groepsfase, waarna assistent Emerse Fae de taken overnam en met Ivoorkust het toernooi won.

De Spanjaard Marcelino begon het seizoen als coach bij Marseille, maar hij verliet de Zuid-Franse club in september na bedreigingen vanuit supportersgroeperingen. Na twee wedstrijden onder interim-coach Jacques Abardonado kwam eind september Gattuso bij de club. Hij wist slechts negen van zijn 24 wedstrijden als hoofdcoach te winnen. Marseille is afgezakt naar de negende plaats in de Ligue 1.

Gattuso trainde eerder onder meer AC Milan (2017-2019), Napoli (2019-2021) en Valencia (2022-2023).

Meer uit Voetbal

Juventus klimt met ruime zege op Sassuolo naar vierde plaats

SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.

3 uur geleden
Titelverdediger Ivoorkust via Burkina Faso verder op Afrika Cup

MARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.

3 uur geleden
Real Madrid zonder geblesseerde Mbappé naar Saudi-Arabië

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.

5 uur geleden
Algerije met Hadj Moussa naar kwartfinales van de Afrika Cup

RABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.

6 uur geleden
PEC Zwolle ontbindt contract aanvaller Manu

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.

6 uur geleden
Ten Hag keert als technisch directeur terug bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.

7 uur geleden
Feyenoord-doelman Andreev maakt seizoen af bij Lech Poznan

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.

7 uur geleden