
Olympique Lyon ontslaat trainer Sage
LYON (ANP) - Olympique Lyon heeft trainer Pierre Sage ontslagen. De Franse club deed dat na het gelijkspel (1-1) een dag eerder tegen FC Nantes, zo hebben bronnen gemeld aan het Franse persbureau AFP. De club heeft het ontslag nog niet officieel bekendgemaakt.
De 45-jarige Franse trainer was sinds november 2023 hoofdtrainer als opvolger van de ontslagen Fabio Grosso. Onder Sage wist Lyon de laatste vijf wedstrijden niet te winnen. In de Ligue 1 staat Lyon op de zesde plaats. De club speelt donderdag in de Europa League tegen Ludogorets.
Paulo Fonseca, in december ontslagen bij AC Milan, wordt genoemd als mogelijke opvolger van Sage.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Sterspeler Kylian Mbappé keert in maart terug bij de Franse selectie voor de wedstrijden in de kwartfinale van de Nations League tegen Kroatië. Dat zei bondscoach Didier Deschamps vrijdag. De 26-jarige aanvaller van Real Madrid werd niet geselecteerd voor de duels van Frankrijk in oktober en november, na zijn overgang naar Real Madrid.
16 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft spijt betuigd na de rode kaart die hij woensdag kreeg na afloop van de derby bij Everton (2-2). "Mijn emoties kregen de overhand. Terugkijkend had ik het graag anders gedaan en ik hoop dat ik het de volgende keer anders aanpak", zei de coach van de Engelse koploper.
52 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Jordy Clasie temperde direct na de ruime overwinning (4-1) van AZ op Galatasaray in de tussenronde van de Europa League de euforie. "We mogen blij zijn, maar niet te blij. Ik denk dat iedereen beseft dat het pas volgende week beslist wordt", doelde de aanvoerder van de Alkmaarders bij Ziggo Sport op de tweede ontmoeting in Istanbul.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft het eerste duel met FK Bodø/Glimt in de tussenronde van de Europa League gewonnen. Het werd 2-1 in de Grolsch Veste van Enschede. Ricky van Wolfswinkel haalde de zege binnen door in blessuretijd een strafschop te benutten.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft een plaats bij de laatste zestien clubs in de Europa League voor het grijpen. Het elftal van trainer Maarten Martens overrompelde in de tussenronde de Turkse koploper Galatasaray, die in eigen land nog ongeslagen is in de competitie. Het werd 4-1, waardoor AZ over een week in Istanbul een ruime voorsprong verdedigt.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Francesco Farioli liep vlak na het gewonnen uitduel van Ajax met Union Sint-Gillis (0-2) meteen naar Jorthy Mokio toe. De trainer sloeg een arm om de schouder van het 16-jarige talent en vertelde dat hij blij was dat de transfermarkt al anderhalve week is gesloten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli was trots op de spelers van Ajax na de gewonnen uitwedstrijd tegen Union Sint-Gillis (0-2) in de tussenronde van de Europa League. "Het was niet makkelijk om op zo'n veld goed te presteren", zei hij. "Maar ik wil al mijn spelers een groot compliment geven."
14 uur geleden