Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympique Lyon dreigt met stappen

Olympique Lyon dreigt met stappen

LYON (ANP/DPA) - Olympique Lyon legt zich niet neer bij de verdeling van de tickets voor Europees voetbal zoals die donderdag door de overkoepelende organisatie achter de Franse voetbalcompetities LFP is gedaan. Nadat de Franse regering dinsdag vanwege de coronacrisis besloot dat er tot september niet meer gevoetbald mag worden werd twee dagen later het seizoen in de Ligue 1 officieel afgesloten. Met Paris Saint-Germain als kampioen, terwijl Lyon, als nummer 7 in de stand, overal naast grijpt.

Lyon, waarvoor onder anderen Memphis Depay en Kenny Tete uitkomen, zou daarmee voor het eerst in meer dan twintig jaar geen Europees voetbal spelen. Het zegt "tientallen miljoenen euro's" mis te lopen. De club had eerder voorgesteld het seizoen met play-offs te beëindigen en stelt dat er nu sprake is van "ongelijke kansen". Lyon vindt bovendien dat het vrouwenteam, net als PSG bij de mannen, tot kampioen moet worden uitgeroepen. Daarover is nog niet beslist. Bij Lyon speelt Oranje-international Shanice van de Sanden.

Amiens, een van de twee clubs die degradeert uit de hoogste klasse van het Franse voetbal, gaat het besluit eerst nader bestuderen voordat het eventueel in beroep gaat. De LFP had te maken met clubs die 27, dan wel 28 duels hadden gespeeld en liet daar een rekenmodel op los dat resulteerde in een eindstand die net iets anders was dan de stand zoals die eruitzag op het moment dat de competitie werd stilgelegd. "Het is onrechtvaardig want Amiens heeft niet tot het eind kunnen knokken om degradatie te voorkomen", zei voorzitter Bernard Joannin. "We willen graag uitleg en zullen zo nodig voor ons recht opkomen."

Sportminister Roxana Maracineanu zei dat zich benadeeld voelende clubs het recht hebben actie te ondernemen. "Als ze naar de rechter willen, dan moeten ze dat doen", zei ze bij RMC Sport. "Maar ik doe een beroep op ieders solidariteit en verantwoordelijkheid. Laat de wereld zien hoe je een verlies kunt opvangen."

Meer uit Voetbal

Bosz na domper PSV: wij waren voetballend de bovenliggende partij

LEIPZIG (ANP) - Trainer Peter Bosz vond zijn ploeg "voetballend de bovenliggende partij" tijdens de met 1-0 verloren uitwedstrijd bij RB Leipzig. "Ik denk dat we over negentig minuten een goede wedstrijd hebben gespeeld", zei de trainer na afloop.

8 uur geleden
Veurink ondanks mindere spel voetbalsters tevreden na nieuwe zege

TILBURG (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink had in het gewonnen WK-kwalificatieduel met Hongarije "qua spel iets meer verwacht" van de voetbalsters van Oranje, maar is alsnog tevreden. "Dat komt door de doelpunten die we in de eerste helft maken en de kansen die we creëren in de tweede helft", zei Veurink na de 3-0-thuiszege tegen de NOS. De zege was na de 8-0-overwinning van vrijdag ruim genoeg voor een plek in de laatste ronde van de WK-kwalificatie.

8 uur geleden
PSV lijdt in Champions League nipte nederlaag bij RB Leipzig

LEIPZIG (ANP) - PSV heeft in zijn tweede wedstrijd in de competitiefase van de Champions League een nipte nederlaag geleden bij RB Leipzig. De ploeg van trainer Peter Bosz ging in Duitsland met 1-0 onderuit.

11 uur geleden
Voetbalsters door in WK-kwalificatie na nieuwe zege op Hongarije

TILBURG (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zich geplaatst voor de laatste ronde van de kwalificatie voor het WK van volgend jaar in Brazilië. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink was in Tilburg opnieuw duidelijk te sterk voor Hongarije, al viel de zege met 3-0 een stuk kleiner uit dan de 8-0 van vrijdag in de uitwedstrijd. Over anderhalve maand is Slovenië de laatste tegenstander in de strijd om een WK-ticket.

11 uur geleden
Oud-aanvoerder Real Madrid Carvajal tekent bij Getafe

GETAFE (ANP) - Dani Carvajal, voormalig aanvoerder van Real Madrid, vervolgt zijn voetbalcarrière bij Getafe. De club uit Spanje meldt op zijn website dat de 34-jarige verdediger heeft getekend tot het einde van dit seizoen.

23 uur geleden
De Jong blijft nog vier jaar directeur topvoetbal bij de KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong blijft directeur topvoetbal van de KNVB. De oud-voetballer heeft zijn verbintenis met vier jaar verlengd. Zijn nieuwe contract gaat op 1 januari, zo meldt de KNVB.

23 uur geleden
PEC Zwolle ontslaat na acht speelronden trainer Van der Vegt

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft trainer Henry van der Vegt na acht speelronden per direct ontslagen. Dat meldt de Eredivisieclub op zijn website. PEC staat na een teleurstellende start van het seizoen op de zestiende plaats met 4 punten. Van der Vegt is de eerste trainer in de Eredivisie van dit seizoen van wie het contract voortijdig wordt beëindigd.

23 uur geleden