Olympique Lyon dreigt met stappen
LYON (ANP/DPA) - Olympique Lyon legt zich niet neer bij de verdeling van de tickets voor Europees voetbal zoals die donderdag door de overkoepelende organisatie achter de Franse voetbalcompetities LFP is gedaan. Nadat de Franse regering dinsdag vanwege de coronacrisis besloot dat er tot september niet meer gevoetbald mag worden werd twee dagen later het seizoen in de Ligue 1 officieel afgesloten. Met Paris Saint-Germain als kampioen, terwijl Lyon, als nummer 7 in de stand, overal naast grijpt.
Lyon, waarvoor onder anderen Memphis Depay en Kenny Tete uitkomen, zou daarmee voor het eerst in meer dan twintig jaar geen Europees voetbal spelen. Het zegt "tientallen miljoenen euro's" mis te lopen. De club had eerder voorgesteld het seizoen met play-offs te beëindigen en stelt dat er nu sprake is van "ongelijke kansen". Lyon vindt bovendien dat het vrouwenteam, net als PSG bij de mannen, tot kampioen moet worden uitgeroepen. Daarover is nog niet beslist. Bij Lyon speelt Oranje-international Shanice van de Sanden.
Amiens, een van de twee clubs die degradeert uit de hoogste klasse van het Franse voetbal, gaat het besluit eerst nader bestuderen voordat het eventueel in beroep gaat. De LFP had te maken met clubs die 27, dan wel 28 duels hadden gespeeld en liet daar een rekenmodel op los dat resulteerde in een eindstand die net iets anders was dan de stand zoals die eruitzag op het moment dat de competitie werd stilgelegd. "Het is onrechtvaardig want Amiens heeft niet tot het eind kunnen knokken om degradatie te voorkomen", zei voorzitter Bernard Joannin. "We willen graag uitleg en zullen zo nodig voor ons recht opkomen."
Sportminister Roxana Maracineanu zei dat zich benadeeld voelende clubs het recht hebben actie te ondernemen. "Als ze naar de rechter willen, dan moeten ze dat doen", zei ze bij RMC Sport. "Maar ik doe een beroep op ieders solidariteit en verantwoordelijkheid. Laat de wereld zien hoe je een verlies kunt opvangen."
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.
2 uur geledenDEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal heeft Israël zondagavond met 3-0 verslagen in een vooraf veelbesproken duel in de Nations League. De 'thuiswedstrijd' van Israël werd gespeeld in het Hongaarse Debrecen. Vanuit Ierland werden er geen kaartjes verkocht voor het uitvak. Een dag voor de wedstrijd besloot de Ierse doelman Gavin Bazunu zich terug te trekken uit het elftal.
2 uur geledenAUGSBURG (ANP) - Griekenland heeft zondagavond voor een verrassing gezorgd door Duitsland te verslaan in een uitwedstrijd in de Nations League. In Augsburg werd het 1-0 voor de bezoekers. Het was voor Griekenland de eerste overwinning ooit op Duitsland. Na twee wedstrijden gaat Griekenland met 6 punten aan de leiding in de groep van het Nederlands elftal, dat 4 punten heeft.
2 uur geledenBELGRADO (ANP) - Het Nederlands elftal begint pas dinsdag aan de voorbereiding op de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League. De training van maandag komt te vervallen, meldt de KNVB.
2 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink moest zijn sterke optreden tijdens zijn basisdebuut voor het Nederlands elftal zondagavond in Belgrado nog even op zich in laten werken. De spits van AZ nam in de met 2-1 gewonnen Nations League-wedstrijd beide doelpunten van Oranje voor zijn rekening.
4 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft het Nederlands elftal in zijn eerste wedstrijd als basisspeler aan een overwinning op Servië in de Nations League geholpen. De 23-jarige spits van AZ maakte in Belgrado beide doelpunten voor Oranje: 1-2. Het betekende de eerste zege onder leiding van bondscoach Xavi Hernández, die donderdag debuteerde met een gelijkspel tegen Duitsland (1-1).
5 uur geledenBELGRADO (ANP) - Mexx Meerdink heeft in zijn tweede interland zijn eerste doelpunten voor het Nederlands elftal gemaakt. De 23-jarige AZ-spits deed dat uit tegen Servië in de Nations League.
5 uur geleden