Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympique Lyon dreigt met stappen

Olympique Lyon dreigt met stappen

LYON (ANP/DPA) - Olympique Lyon legt zich niet neer bij de verdeling van de tickets voor Europees voetbal zoals die donderdag door de overkoepelende organisatie achter de Franse voetbalcompetities LFP is gedaan. Nadat de Franse regering dinsdag vanwege de coronacrisis besloot dat er tot september niet meer gevoetbald mag worden werd twee dagen later het seizoen in de Ligue 1 officieel afgesloten. Met Paris Saint-Germain als kampioen, terwijl Lyon, als nummer 7 in de stand, overal naast grijpt.

Lyon, waarvoor onder anderen Memphis Depay en Kenny Tete uitkomen, zou daarmee voor het eerst in meer dan twintig jaar geen Europees voetbal spelen. Het zegt "tientallen miljoenen euro's" mis te lopen. De club had eerder voorgesteld het seizoen met play-offs te beëindigen en stelt dat er nu sprake is van "ongelijke kansen". Lyon vindt bovendien dat het vrouwenteam, net als PSG bij de mannen, tot kampioen moet worden uitgeroepen. Daarover is nog niet beslist. Bij Lyon speelt Oranje-international Shanice van de Sanden.

Amiens, een van de twee clubs die degradeert uit de hoogste klasse van het Franse voetbal, gaat het besluit eerst nader bestuderen voordat het eventueel in beroep gaat. De LFP had te maken met clubs die 27, dan wel 28 duels hadden gespeeld en liet daar een rekenmodel op los dat resulteerde in een eindstand die net iets anders was dan de stand zoals die eruitzag op het moment dat de competitie werd stilgelegd. "Het is onrechtvaardig want Amiens heeft niet tot het eind kunnen knokken om degradatie te voorkomen", zei voorzitter Bernard Joannin. "We willen graag uitleg en zullen zo nodig voor ons recht opkomen."

Sportminister Roxana Maracineanu zei dat zich benadeeld voelende clubs het recht hebben actie te ondernemen. "Als ze naar de rechter willen, dan moeten ze dat doen", zei ze bij RMC Sport. "Maar ik doe een beroep op ieders solidariteit en verantwoordelijkheid. Laat de wereld zien hoe je een verlies kunt opvangen."

Meer uit Voetbal

Hadj Moussa en Zerrouki krijgen Hemdani als nieuwe bondscoach

ALGIERS (ANP/AFP) - Anis Hadj Moussa van Feyenoord en Ramiz Zerrouki van FC Twente krijgen bij de Algerijnse voetbalploeg Brahim Hemdani als nieuwe bondscoach. De voormalige aanvoerder van Olympique Marseille is de opvolger van Vladimir Petković, meldt de staatsomroep van Algerije.

14 minuten geleden
Feyenoord zonder Hadj Moussa tegen NEC, Ferri in de aanval

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord speelt zaterdag zonder Anis Hadj Moussa tegen NEC. De Algerijn zit niet bij de selectie van trainer Giovanni van Bronckhorst. Hadj Moussa zou naar Al-Ittihad in Saudi-Arabië willen vertrekken. Die club heeft meerdere keren een bod op de aanvaller uitgebracht.

45 minuten geleden
Infantino aanwezig bij openingsduel voetbalsters op WK onder 20

KATOWICE (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA is zaterdag aanwezig bij de openingswedstrijd van het WK voor vrouwen onder de 20 tussen Polen en Argentinië in het Poolse Katowice. Het is het eerste toernooi van de FIFA sinds het ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.

3 uur geleden
UEFA schorst Guendouzi na ongeregeldheden Fenerbahçe bij Lyon

NYON (ANP/AFP) - Voetbalbond UEFA heeft Mattéo Guendouzi van Fenerbahçe voor vier wedstrijden geschorst, waarvan twee voorwaardelijk. De Franse voetballer krijgt die straf voor zijn aandeel in de ongeregeldheden in het duel in de voorronde van de Champions League bij het Franse Olympique Lyon in augustus.

4 uur geleden
PSG verliest voor eigen publiek van AS Monaco

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).

17 uur geleden
Spits Parrott schiet Real Betis naar zege op Real Madrid

SEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

17 uur geleden
Isak helpt Liverpool met dank aan Gakpo aan eerste competitiezege

IPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).

17 uur geleden