
Olympiërs ontvangen op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - De medaillewinnaars van de Olympische Spelen die maandag terugkeerden uit Beijing zijn kort na aankomst gehuldigd. Dat gebeurde in het zogenoemde Holland Heineken (t)Huis, zoals dat afgelopen zomer met de medaillewinnaars van Tokio werd gedaan op het strand van Den Haag. Ditmaal was Hilton Schiphol de locatie waar de sporters een eerbetoon kregen.
Een aantal sporters was al eerder naar Nederland teruggevlogen, zoals schaatsster Ireen Wüst die met de auto naar Schiphol was gekomen. In het bijzijn van vrienden, familie en medesporters werden de medaillewinnaars geëerd zoals dat bij eerdere Spelen in het Holland House gebeurde. Vanwege de coronamaatregelen kon dat in China niet, zoals dat ook vorig jaar in Tokio niet het geval was.
Elke sporter die een medaille had gewonnen in Beijing kreeg een eretegel, die werd uitgereikt door een bekende. Zo kreeg shorttrackster Suzanne Schulting er een uit handen van haar moeder Hannie, skeletonster Kimberley Bos werd gehuldigd door haar vroegere trainingsmaatje Joska Le Conté terwijl voor schaatser Kjeld Nuis kickbokser Rico Verhoeven naar Schiphol was gekomen. Schaatsster Irene Schouten, drievoudig winnares van goud, trof haar verloofde Dirkjan Mak op het podium. "Ik hoop dat je beseft wat je hebt gedaan", sprak hij haar toe.
Meer uit Sport
NULES (ANP) - Mischa Bredewold heeft de tweede etappe in de Wielerweek Valencia gewonnen. De renster van SD Worx - Protime was de rapste in de massasprint na een 134 kilometer lange rit van Benicàssim naar Nules. Ze troefde in de laatste meters de Duitse Liane Lippert en de Italiaanse Elisa Balsamo af, die na een fotofinish als tweede en derde werden geklasseerd.
24 minuten geledenSAALBACH (ANP/DPA/BELGA) - Skiër Raphael Haaser heeft vrijdag voor eigen publiek in Saalbach de wereldtitel veroverd op de reuzenslalom. De 27-jarige Oostenrijker hield verrassend de Zwitsers Thomas Tumler (tweede) en Loïc Meillard (derde) achter zich. De Zwitserse topfavoriet Marco Odermatt eindigde naast het podium.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Beachvolleyballer Steven van de Velde vormt in het komende seizoen een koppel met voormalig wereldkampioen Alexander Brouwer, meldt de volleybalbond. Matthew Immers, die tot vorig seizoen samenspeelde met Van de Velde, heeft met Ruben Penninga een nieuwe partner.
3 uur geledenHEUSDEN-ZOLDER (ANP) - Harrie Lavreysen heeft zich met de tweede tijd in de kwalificaties rechtstreeks geplaatst voor de achtste finales van het sprinttoernooi op de EK baanwielrennen in het Belgische Heusden-Zolder.
3 uur geledenGROVE (ANP) - Carlos Sainz heeft zijn eerste kilometers gereden in de nieuwe Formule 1-auto van Williams. De Spanjaard deed dat op het circuit van Silverstone kort na de presentatie van de auto. Sainz, winnaar van vier grands prix, is overgekomen van Ferrari en heeft een meerjarig contract getekend bij de Britse renstal.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Japanse snelwandelaar Koki Ikeda is voor vier jaar geschorst omdat hij de antidopingregels heeft overtreden. De 26-jarige Ikeda, winnaar van olympisch zilver op de Spelen van Tokio in 2021 en winnaar van het zilver op de WK van 2022 in Eugene, mag tot november 2028 niet meedoen aan wedstrijden, meldt de dopingautoriteit in de mondiale atletiek AIU.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is er niet in geslaagd om zich te plaatsen voor het toernooi van Dubai. De nummer 96 van de wereld ging in de kwalificaties met 4-6 2-6 onderuit tegen de Japanse Moyuka Uchijima.
8 uur geleden