Olympiërs ontvangen op Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - De medaillewinnaars van de Olympische Spelen die maandag terugkeerden uit Beijing zijn kort na aankomst gehuldigd. Dat gebeurde in het zogenoemde Holland Heineken (t)Huis, zoals dat afgelopen zomer met de medaillewinnaars van Tokio werd gedaan op het strand van Den Haag. Ditmaal was Hilton Schiphol de locatie waar de sporters een eerbetoon kregen.
Een aantal sporters was al eerder naar Nederland teruggevlogen, zoals schaatsster Ireen Wüst die met de auto naar Schiphol was gekomen. In het bijzijn van vrienden, familie en medesporters werden de medaillewinnaars geëerd zoals dat bij eerdere Spelen in het Holland House gebeurde. Vanwege de coronamaatregelen kon dat in China niet, zoals dat ook vorig jaar in Tokio niet het geval was.
Elke sporter die een medaille had gewonnen in Beijing kreeg een eretegel, die werd uitgereikt door een bekende. Zo kreeg shorttrackster Suzanne Schulting er een uit handen van haar moeder Hannie, skeletonster Kimberley Bos werd gehuldigd door haar vroegere trainingsmaatje Joska Le Conté terwijl voor schaatser Kjeld Nuis kickbokser Rico Verhoeven naar Schiphol was gekomen. Schaatsster Irene Schouten, drievoudig winnares van goud, trof haar verloofde Dirkjan Mak op het podium. "Ik hoop dat je beseft wat je hebt gedaan", sprak hij haar toe.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
3 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
21 uur geleden