Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olmo pijnigt Bayern München en laat RB Leipzig Supercup winnen

Olmo pijnigt Bayern München en laat RB Leipzig Supercup winnen

MÜNCHEN (ANP) - Dani Olmo heeft RB Leipzig aan de Duitse Supercup geholpen. De Spanjaard maakte alle drie de treffers van de bekerwinnaar in het duel met landskampioen Bayern München (0-3).

Olmo scoorde tweemaal in de eerste helft en benutte in de 68e minuut een strafschop, na een handsbal van de ingevallen Noussair Mazraoui. Harry Kane maakte in de 63e minuut zijn debuut voor de club die zo'n 100 miljoen euro voor hem heeft betaald. Bayern München maakte de komst van de spits van Tottenham Hotspur pas zaterdagochtend bekend.

Matthijs de Ligt speelde niet zijn beste wedstrijd op zijn 24e verjaardag. Hij kreeg nauwelijks grip op Olmo en werd in de rust gewisseld. Ryan Gravenberch zat de hele wedstrijd op de bank bij Bayern München. Xavi Simons, afgelopen seizoen actief voor PSV, werd in de 79e minuut gewisseld bij RB Leipzig. Hij bekroonde zijn eerste officiële duel voor zijn nieuwe club met een prijs.

Ambities

"Ik weet het niet, er is geen reden voor", zei Bayern-trainer Thomas Tuchel over de afstraffing van zijn ploeg. "Op dit moment is dit resultaat voor mij onverklaarbaar. Het is alsof we vier weken niets hebben gedaan. Het is eng. Ik heb nu geen oplossing, ik ben ontzet en enorm teleurgesteld."

Olmo liet met zijn goals de ambities van RB Leipzig blijken. "Het is heel belangrijk om het seizoen zo te beginnen, maar het is nog maar het begin. We hebben nog veel te doen", zei Olmo. "Ik ben erg blij met de overwinning en met de drie doelpunten. Het was een speciale avond en het motiveert me om door te gaan."

RB Leipzig werd afgelopen seizoen derde, achter Bayern en Borussia Dortmund.

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

14 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

15 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

15 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

17 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

17 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

19 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

19 uur geleden