Ollongren: zorg over PVV, wel brede steun in Kamer voor Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Defensieminister Kajsa Ollongren ziet ook in de nieuwe Tweede Kamer "een brede meerderheid die vindt dat we Oekraïne moeten blijven steunen." Maar de grote verkiezingsoverwinning van de PVV baart haar wel zorgen.
"Ik kan niet helemaal voorspellen wat voor dynamiek gaat ontstaan in de onderhandelingen die de PVV gaat leiden", zegt Ollongren. Zij benadrukt dat Nederland zich niet tegen buitenlandse dreigingen kan beschermen "door ons terug te trekken achter de dijken".
De PVV is verklaard tegenstander van militaire steun aan Oekraïne, dat al ruim anderhalf jaar in oorlog is met Rusland. "Ook het buitenland ziet dit", waarschuwt Ollongren. "Dat iemand die in het verleden openlijk met Poetin heeft geheuld, nu deze verkiezingen wint."
Ollongren benadrukt nog maar eens het "cruciale" belang van militaire hulp aan Oekraïne voor de Nederlandse veiligheid. "Zonder onze steun kunnen zij Rusland niet verslaan. En Rusland is een bedreiging voor onze veiligheid."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Na een jaar controles zijn 530 mensen bij de grens geweigerd. Tussen 9 december 2024 en 8 december 2025 werden 143.960 mensen en 35.380 voertuigen gecontroleerd door de Koninklijke Marechaussee. 250 mensen werden aangehouden aan de grens, schrijft demissionair minister David van Weel van Asiel en Migratie in een brief aan de Tweede Kamer.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wie met oud en nieuw nog vuurwerk wil afsteken, moet daar in verenigingsverband toestemming voor vragen aan de gemeente. Per vergunning mogen maximaal acht mensen vuurwerk afsteken. Er geldt een minimumleeftijd van 16 jaar en er moeten altijd minstens twee volwassenen bij zijn. Geen van de afstekers mag onder invloed zijn van alcohol of andere middelen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een naamswijziging wordt goedkoper en daar is ook geen opgaaf van reden meer voor nodig, als het aan het kabinet ligt. Demissionair staatssecretaris Arno Rutte van Justitie en Veiligheid wil op die manier mensen helpen die bijvoorbeeld hun adoptienaam willen wijzigen. De soepelere voorwaarden gelden voor iedereen maar één keer.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil zeer tegen de zin van het demissionaire kabinet een bezuiniging van 141 miljoen euro terugdraaien op de begroting van staatssecretaris Aukje de Vries (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, VVD). Dat bleek donderdag tijdens de behandeling van de begroting.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - "Heftige beelden uit Utrecht na de explosie in de binnenstad", schrijft D66-leider Rob Jetten op X. Hij wenst iedereen die erbij betrokken is en "in angst op meer duidelijkheid wacht" sterkte.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De suggesties van oppositiepartijen hebben de drie formerende partijen stof tot nadenken gegeven, zegt D66-leider Rob Jetten na afloop van de formatiegesprekken. D66, VVD en CDA ontvingen de afgelopen dagen bijna alle oppositiepartijen om te praten over eventuele steun voor de plannen van de beoogde minderheidscoalitie.
1 dag geledenATHENE (ANP) - De oefening die de Denen met andere Europese NAVO-bondgenoten plannen in en rond Groenland is "geen waarschuwing" aan het adres van de Verenigde Staten. Dat zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) aan het eind van een werkbezoek aan Griekenland.
1 dag geleden