Ollongren ziet NAVO als sterker dan ooit
BRUSSEL (ANP) - De NAVO is sterker dan ooit en doet ook heel veel om sterk te blijven. "Het probleem is dat Rusland ook veel doet", zei demissionair minister Kajsa Ollongren voor aanvang van een vergadering bij de NAVO om de defensiebudgetten te verhogen en de hulp aan Oekraïne op gang te houden.
"Onze belangrijkste focus is nu Oekraïne helpen en Rusland afschrikken zodat het geen nieuwe stappen zet. Dat deze oorlog stopt met een overwinning voor Oekraïne is cruciaal. Rusland moet zien dat zijn acties consequenties hebben".
In de aanloop van de vergadering van de defensieministers van het militaire bondgenootschap hebben verschillende landen al aangegeven hun defensiebudgetten flink op te hogen.
Frankrijk
Zelfs Frankrijk, toch een beetje een zorgenkind bij de NAVO op dit punt, komt over de brug. "Frankrijk zal het doel van de 2 procentsbijdrage van de NAVO in 2024 halen", aldus de Franse minister van Defensie Sébastien Lecornu bij binnenkomst op het NAVO-hoofdkwartier.
Duitsland had eerder al gezegd dat het dit jaar voor het eerst sinds het einde van de Koude Oorlog kan voldoen aan de NAVO-afspraak dat 2 procent van het bruto binnenlands product wordt gereserveerd voor defensie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de "emotie die gepaard zou gaan met het doorbreken van een afspraak uit het pensioenakkoord" onderschat. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) gezegd in Pauw & De Wit. "Dat hebben we niet helemaal goed ingeschat. En daar ben ik wel van geschrokken."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat er geen aanvullende steun meer naar Oekraïne, zoals eerder door de Kamer was gevraagd. Dat maakte minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) duidelijk tijdens de behandeling van haar begroting donderdag in de Tweede Kamer. "Nederland kan in z'n eentje niet alle gewenste steun leveren."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zestig politiek actieve BBB'ers willen dat hun partijbestuur probeert Mona Keijzer terug in de Tweede Kamerfractie te krijgen. In een brief vragen ze om "onafhankelijke mediation" om de vierkoppige fractie weer bij elkaar te krijgen. Het AD berichtte over de brief, die ook in handen is van het ANP.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat met een aantal andere EU-landen samenwerken om zogenoemde terugkeerhubs voor afgewezen asielzoekers buiten de EU te realiseren. Dat zei minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) in Brussel. Het gaat om een kopgroep van Nederland, Oostenrijk, Griekenland, Duitsland en Denemarken, zei de minister na een vergadering met zijn Europese ambtgenoten.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De twee zorgministers Sophie Hermans en Mirjam Sterk hebben vragen van alle oppositiepartijen over de gevolgen van de bezuinigingen op de zorg niet beantwoord. De ministers schetsten tijdens het debat over de zorgbegroting steeds weer vergezichten over de noodzaak van de bezuinigingen, die tot 10 miljard euro moeten opleveren.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FVD-Kamerlid Gideon van Meijeren beschouwt het als "een belangrijke overwinning" dat het gerechtshof in Den Haag hem in hoger beroep heeft vrijgesproken van opruiing. "Niet alleen voor mij, maar voor de vrijheid van meningsuiting van ons allemaal", zegt hij in een video op X.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zorgminister Sophie Hermans is nog niet bereid om de verhoging van het eigen risico in de zorg aan te passen. Tijdens het debat over de begroting van haar ministerie wees de VVD-minister "uitgestoken handen" van Tweede Kamerleden af.
14 uur geleden