Ollongren ziet NAVO als sterker dan ooit
BRUSSEL (ANP) - De NAVO is sterker dan ooit en doet ook heel veel om sterk te blijven. "Het probleem is dat Rusland ook veel doet", zei demissionair minister Kajsa Ollongren voor aanvang van een vergadering bij de NAVO om de defensiebudgetten te verhogen en de hulp aan Oekraïne op gang te houden.
"Onze belangrijkste focus is nu Oekraïne helpen en Rusland afschrikken zodat het geen nieuwe stappen zet. Dat deze oorlog stopt met een overwinning voor Oekraïne is cruciaal. Rusland moet zien dat zijn acties consequenties hebben".
In de aanloop van de vergadering van de defensieministers van het militaire bondgenootschap hebben verschillende landen al aangegeven hun defensiebudgetten flink op te hogen.
Frankrijk
Zelfs Frankrijk, toch een beetje een zorgenkind bij de NAVO op dit punt, komt over de brug. "Frankrijk zal het doel van de 2 procentsbijdrage van de NAVO in 2024 halen", aldus de Franse minister van Defensie Sébastien Lecornu bij binnenkomst op het NAVO-hoofdkwartier.
Duitsland had eerder al gezegd dat het dit jaar voor het eerst sinds het einde van de Koude Oorlog kan voldoen aan de NAVO-afspraak dat 2 procent van het bruto binnenlands product wordt gereserveerd voor defensie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Als Nederland beter voorbereid was geweest op een pandemie of een crisis, was "een hele hoop ellende voorkomen", zei zorgbestuurder Ernst Kuipers tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Het is volgens de oud-minister dan ook belangrijk dat de pandemische paraatheid nu wel goed wordt geregeld.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De mogelijkheid om ernstig zieke coronapatiënten te spreiden, is er gedurende de gehele crisis altijd geweest. In die zin is de gevreesde 'code zwart' uitgebleven, al scheelde het weinig, zei voormalig zorgbestuurder Ernst Kuipers tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De modellen waarmee gezondheidsinstituut RIVM voorspellingen deed over de druk van coronapatiënten op de ziekenhuiszorg, waren niet bruikbaar voor het LCPS, het centrum dat de spreiding van ernstig zieke patiënten over het land coördineerde. Dat heeft voormalig zorgbestuurder Ernst Kuipers gezegd tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tijdens een pandemie moet het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS) meer bevoegdheden krijgen om patiënten over het land te verspreiden, zei oud-voorzitter van het centrum Ernst Kuipers tijdens een coronaverhoor. Tijdens de coronacrisis gebeurde het op basis van solidariteit.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coronapandemie die uitbrak in het vroege voorjaar van 2020, overviel de zorgsector. Ziekenhuizen hadden wel geoefend op virusuitbraken, maar werden verrast door de snelheid waarmee het coronavirus om zich heen greep. Dat zei oud-zorgbestuurder Ernst Kuipers, tijdens de crisis verantwoordelijk voor de spreiding van ernstig zieke patiënten over het land, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen mist volgende week het laatste deel van de Algemene Politieke Beschouwingen (APB) omdat hij naar Dublin gaat voor overleg met collega's uit andere landen. Dat meldt de bewindsman dinsdagavond in een brief aan de Tweede Kamer.
1 dag geledenTERNEUZEN (ANP) - Het college van Terneuzen doet een nieuwe poging om een asielzoekerscentrum door de gemeenteraad te krijgen. Dat meldt de gemeente. Een eerdere vergunningsaanvraag werd eind vorig jaar afgewezen, wat tot het vertrek van de toenmalige burgemeester leidde.
1 dag geleden