Ollongren ziet geen verzet tegen nieuw EU-wapenfonds voor Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - In de zoektocht naar Europese financiële steun voor Oekraïnes defensie wil dwarsligger Hongarije misschien akkoord gaan met de oprichting van een speciaal Oekraïne-defensiefonds. "Ik heb vandaag van geen enkel land gehoord dat ze hiertegen zijn", heeft demissionair minister Kajsa Ollongren (Defensie) gezegd na afloop van een bijeenkomst van Europese ministers van Defensie in Brussel.
Donderdag ligt het voorstel voor het Ukraine Assistance Fund (UAF) op tafel van de EU-top over hulp aan Oekraïne, aldus buitenlandchef Josep Borrell van de Europese Unie, die woensdag ook de vergadering van de defensieministers leidde. "Dit fonds zal Oekraïnes meest prangende noden lenigen en de toegevoegde waarde van de Europese Unie optimaliseren. Het laatste voorstel over dit fonds is goed ontvangen. De Europese leiders ontmoeten elkaar morgen en we gaan door erover te discussiëren", aldus Borrell.
Oekraïne heeft dringend munitie en ander materieel nodig voor de oorlog tegen Rusland, bijna twee jaar nadat Rusland het land opnieuw binnenviel. De EU had Oekraïne vorig jaar beloofd 1 miljoen granaten te leveren voor eind maart. Die belofte wordt niet waargemaakt, erkende Borrell. Volgens hem zal de EU in plaats daarvan eind maart 52 procent van de beloofde miljoen granaten hebben geleverd.
Meer uit Buitenland
AHMEDABAD (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil op veiligheidsgebied nauwer samenwerken met India. Zo moet de Aziatische grootmacht minder afhankelijk worden van Rusland, stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn eerste bezoek aan India sinds zijn aantreden.
20 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is niet op zoek naar oorlog, maar is daar wel op voorbereid. Dat zei buitenlandminister Abbas Araghchi. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd met militair ingrijpen in het land vanwege de aanhoudende gewelddadige protesten.
25 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De voormalige Poolse minister van Justitie Zbigniew Ziobro heeft asiel gekregen in Hongarije. Dat meldt de oud-bewindsman op X. In zijn bericht spreekt hij zijn dank uit voor de regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en hekelt hij die van de Poolse premier Donald Tusk vanwege de lopende onderzoeken naar hem.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - In het zuiden van Argentinië woeden verschillende bosbranden die volgens de autoriteiten inmiddels ruim 15.000 hectare natuur in de as hebben gelegd. De grootste brand woedt sinds een week bij het kleine plaatsje Chubut in het Andesgebergte. Daar is zo'n 12.000 hectare in vlammen opgegaan.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalige kroonprins Reza Pahlavi heeft de Iraanse veiligheidsdiensten, het leger en andere overheidsmedewerkers in Iran opgeroepen "de kant van het volk te kiezen". "Kies voor het volk of kies voor medeplichtigheid aan moord op het volk", zei hij in een videoboodschap op sociale media.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
14 uur geleden