Ollongren ziet geen verzet tegen nieuw EU-wapenfonds voor Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - In de zoektocht naar Europese financiële steun voor Oekraïnes defensie wil dwarsligger Hongarije misschien akkoord gaan met de oprichting van een speciaal Oekraïne-defensiefonds. "Ik heb vandaag van geen enkel land gehoord dat ze hiertegen zijn", heeft demissionair minister Kajsa Ollongren (Defensie) gezegd na afloop van een bijeenkomst van Europese ministers van Defensie in Brussel.
Donderdag ligt het voorstel voor het Ukraine Assistance Fund (UAF) op tafel van de EU-top over hulp aan Oekraïne, aldus buitenlandchef Josep Borrell van de Europese Unie, die woensdag ook de vergadering van de defensieministers leidde. "Dit fonds zal Oekraïnes meest prangende noden lenigen en de toegevoegde waarde van de Europese Unie optimaliseren. Het laatste voorstel over dit fonds is goed ontvangen. De Europese leiders ontmoeten elkaar morgen en we gaan door erover te discussiëren", aldus Borrell.
Oekraïne heeft dringend munitie en ander materieel nodig voor de oorlog tegen Rusland, bijna twee jaar nadat Rusland het land opnieuw binnenviel. De EU had Oekraïne vorig jaar beloofd 1 miljoen granaten te leveren voor eind maart. Die belofte wordt niet waargemaakt, erkende Borrell. Volgens hem zal de EU in plaats daarvan eind maart 52 procent van de beloofde miljoen granaten hebben geleverd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De extreme en langdurige droogte in Iran zou zich niet hebben voorgedaan zonder klimaatverandering door fossiele brandstoffen. Dat is de stellige overtuiging van een groep klimaatwetenschappers die de ongekende droogte in Iran en buurlanden heeft onderzocht.
32 minuten geledenDHAKA (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 5.7 heeft Bangladesh getroffen, meldt het Duitse Onderzoekscentrum voor Geowetenschappen (GFZ).
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.
7 uur geledenBELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.
7 uur geledenBUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitse jongeren die willen ontkomen aan de nieuwe militaire dienst, kunnen te rade bij de radicaal-linkse partij Die Linke. Die werkt aan een gids met tips om afgekeurd te worden. Stoned bij de keuring verschijnen bijvoorbeeld, zegt partijleider Jan van Aken.
10 uur geleden