Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ollongren ziet geen verzet tegen nieuw EU-wapenfonds voor Oekraïne

Ollongren ziet geen verzet tegen nieuw EU-wapenfonds voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - In de zoektocht naar Europese financiële steun voor Oekraïnes defensie wil dwarsligger Hongarije misschien akkoord gaan met de oprichting van een speciaal Oekraïne-defensiefonds. "Ik heb vandaag van geen enkel land gehoord dat ze hiertegen zijn", heeft demissionair minister Kajsa Ollongren (Defensie) gezegd na afloop van een bijeenkomst van Europese ministers van Defensie in Brussel.

Donderdag ligt het voorstel voor het Ukraine Assistance Fund (UAF) op tafel van de EU-top over hulp aan Oekraïne, aldus buitenlandchef Josep Borrell van de Europese Unie, die woensdag ook de vergadering van de defensieministers leidde. "Dit fonds zal Oekraïnes meest prangende noden lenigen en de toegevoegde waarde van de Europese Unie optimaliseren. Het laatste voorstel over dit fonds is goed ontvangen. De Europese leiders ontmoeten elkaar morgen en we gaan door erover te discussiëren", aldus Borrell.

Oekraïne heeft dringend munitie en ander materieel nodig voor de oorlog tegen Rusland, bijna twee jaar nadat Rusland het land opnieuw binnenviel. De EU had Oekraïne vorig jaar beloofd 1 miljoen granaten te leveren voor eind maart. Die belofte wordt niet waargemaakt, erkende Borrell. Volgens hem zal de EU in plaats daarvan eind maart 52 procent van de beloofde miljoen granaten hebben geleverd.

Meer uit Buitenland

Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

4 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

5 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

6 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

6 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

7 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

9 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

10 uur geleden