
Ollongren wil vergunning om malafide verhuurders aan te pakken
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Binnenlandse Zaken Kajsa Ollongren werkt aan een wetsvoorstel dat het instellen van een verhuurdervergunning mogelijk maakt. Op die manier moeten verhuurders die de wet overtreden, bijvoorbeeld door huurders te discrimineren, worden aangepakt.
Verschillende gemeenten experimenteren al met zo'n vergunning en zijn enthousiast over de werking ervan, aldus Ollongren maandag in een brief aan de Tweede Kamer. Daarom wil de minister de ervaringen van gemeenten omzetten in een wetsvoorstel.
Die wet moet het voor alle gemeenten mogelijk maken om verhuurders te toetsen aan landelijke voorschriften. Een algemene vergunningsplicht voor alle verhuurders kost gemeenten echter te veel werk. Daarom hoeven verhuurders die zich aan de regels houden geen vergunning aan te vragen, zo is het idee.
Verplicht tot aanvragen
Verhuurders die wél regelmatig de huurregels overtreden, bijvoorbeeld door huurders te intimideren of discrimineren of door panden te verhuren voor illegale praktijken, zouden in de nieuwe situatie verplicht kunnen worden tot het aanvragen van een vergunning. Als ze niet aan de voorwaarden voor die vergunning voldoen, kan de gemeente de vergunning intrekken en het beheer van het pand overnemen.
Met het wetsvoorstel geeft Ollongren gehoor aan de wens van de Kamer om een vergunningstelsel voor verhuurders in te voeren en zo malafide verhuurders aan te pakken. Het is nog niet duidelijk wanneer de minister precies met het voorstel komt.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - De politie heeft in Breda een 43-jarige man uit Rijsbergen aangehouden, die mogelijk iets te maken heeft met een explosie bij een bedrijf aan de Oosterstraat, aldus de politie op X.
16 minuten geledenHORST (ANP) - In de woning in het Limburgse Horst waar mogelijk een gaskraan was opengedraaid is een overleden persoon aangetroffen. Dat meldt de Limburgse politie op Facebook.
17 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn zaterdagavond tientallen klachten binnengekomen over geluidsoverlast door het dance- en technofestival Boothstock in het Kralingse Bos. De klachten komen uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel.
10 uur geledenPERPIGNAN (ANP) - Door het begin van de vakantie was het zaterdag erg druk op de Franse snelwegen. Op het drukste moment stond er 1086 kilometer file in Frankrijk, meldt de ANWB. De toeristenorganisatie zag onder meer bijna twee uur vertraging op de A9 van Montpellier naar Perpignan.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het doet Nienke Wijnhoven "pijn" dat Jeroen Rietbergen definitief niet wordt vervolgd in de zedenzaak rondom The Voice of Holland. Nu de juridische weg is afgesloten, is het tijd alles te verwerken, schrijft de zangeres op Instagram.
15 uur geledenHOLLYWOOD (ANP) - De Nederlandse film Doodgewoon van regisseur Ronald Zuidinga is dit jaar in de race voor een Studenten Oscar. Dat heeft de Academy in Hollywood, die de prijzen uitreikt, bekendgemaakt. De film is een van de vijftien kanshebbers in de categorie beste dramafilm.
17 uur geledenVUGHT (ANP) - De directeur van de Extra Beveiligde Inrichting in Vught moet onderzoeken of het mogelijk is dat de tot levenslang veroordeelde Ridouan Taghi en zijn zoon Faissal contact met elkaar kunnen hebben. Beiden zitten vast in Vught, maar hebben elkaar daar nooit gezien of gesproken. De EBI heeft de verzoeken van de vader daartoe altijd afgewezen, maar een beklagrechter heeft nu aangegeven "de directeur in overweging te geven om te kijken naar alternatieven voor contact tussen vader en zoon". De directeur heeft echter kenbaar gemaakt dat niet te doen, aldus de detentieadvocaat van Taghi.
19 uur geleden