Ollongren wil Utrecht niet dwingen tot woningbouw in polder
DEN HAAG (ANP) - Minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) is niet van plan de gemeente Utrecht ertoe aan te zetten woningen te bouwen in de groene polder Rijnenburg. Dat zei ze maandag in de Tweede Kamer, tijdens een debat over de woonbegroting.
"Een aanwijzing zie ik niet zo zitten", zei ze richting VVD-Kamerlid Daniel Koerhuis. Die dringt er samen met onder andere het CDA juist op aan om fors in te zetten op woningbouw in de polders Rijnenburg en Reijerscop. Dat is volgens hen nodig om het woningtekort in Nederland serieus aan te kunnen pakken. In de twee polders is plek voor zeker 22.000 woningen, stellen Koerhuis en zijn CDA-collega Julius Terpstra.
Maar Ollongren wees erop dat er voor woningbouw in de polders ook heel veel geld moet worden geïnvesteerd in infrastructuur. "Waar is dan de dekking" daarvoor, vroeg ze aan Koerhuis.
Het stadsbestuur van Utrecht wil de polders de komende tijd voor windmolens en zonnepanelen gebruiken. Een voorstel daarover werd afgelopen zomer nipt aangenomen in de gemeenteraad. Met de aanleg wordt in 2022 begonnen.
De gemeente laat de mogelijkheid open voor woningbouw, maar laat in het midden of en wanneer dat zou gebeuren. "Het plan laat daarnaast voldoende ruimte voor eventuele woningbouw tijdens de exploitatieperiode van het energielandschap", schreef de gemeente afgelopen zomer op haar website.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag roept strandgangers zondagmiddag op met de fiets, scooter of het openbaar vervoer naar het strand te komen. De parkeerplaatsen Kijkduin en Scheveningen zijn vol, meldt de gemeente.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse kabinet heeft nog geen excuses gekregen van Israël voor de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla. Buitenlandminister Tom Berendsen had daar wel om gevraagd toen hij afgelopen woensdag de Israëlische ambassadeur ontbood, maar zegt in het programma Buitenhof dat hij die nog niet heeft gekregen.
11 uur geledenVUGHT (ANP) - Ruim 130 gedetineerden zijn geëvacueerd naar andere gevangenissen na een brand die zaterdagavond ontstond in de wasruimte op een gevangenisvleugel van de PI Vught. De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) meldt dat de hele afdeling met 162 gevangenen is ontruimd vanwege wateroverlast.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.
13 uur geledenTER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.
15 uur geleden