Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ollongren wil pas reageren op aanslag Nordstream na onderzoeken

Ollongren wil pas reageren op aanslag Nordstream na onderzoeken

AMSTERDAM (ANP) - Minister Kajsa Ollongren (Defensie) zal niks zeggen over de aanslag op de Nord Stream-pijpleiding zolang onderzoeken van onder meer Duitsland en Denemarken niet zijn afgerond. De pijplijn werd vorig jaar september opgeblazen.

De minister reageerde op berichtgeving van de NOS dat de Nederlandse militaire inlichtingendienst MIVD de Amerikanen vorig jaar juni heeft geïnformeerd over plannen van de Oekraïners om Nord Stream op te blazen. De Amerikanen zouden de regering in Kyiv hebben gewaarschuwd dit niet te doen. Drie maanden later werd de pijplijn opgeblazen vrijwel volgens het scenario dat de MIVD had geschetst, aldus de NOS.

Het is nog steeds onduidelijk wie de Nord Stream-pijpleiding saboteerde. In eerste instantie werd gewezen naar Rusland, maar de laatste tijd wordt ook vaker Oekraïne genoemd. Via Nord Stream stroomde gas van Rusland naar West-Europa.

Meer uit Politiek

Eerdmans stemt met echtgenote in woonplaats Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.

52 minuten geleden
Van der Plas stemt in buurthuiskamer in Deventer

DEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.

1 uur geleden
Van Baarle (DENK) brengt stem uit in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.

1 uur geleden
Paternotte stemt in basisschool in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.

1 uur geleden
SP-leider Jimmy Dijk stemt op stadhuis Groningen

GRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.

1 uur geleden
Klaver brengt stem uit in Kunstmuseum Den Haag

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.

1 uur geleden
Premier Jetten brengt stem uit in school Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in OBS Archipel aan de Atjehstraat in Den Haag zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dit gebeurde rond 08.30 uur.

2 uur geleden