Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ollongren verwelkomt nieuw idee over NAVO-toetreding Oekraïne

Ollongren verwelkomt nieuw idee over NAVO-toetreding Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Een nieuw voorstel om het niet-bezette deel van Oekraïne spoedig al lid te maken van de NAVO is een creatief idee, vindt defensieminister Kajsa Ollongren. Ze benadrukt wel dat Oekraïne op den duur sowieso zal toetreden tot de westerse militaire alliantie.

Zolang de oorlog van Rusland tegen Oekraïne voortduurt, is het moeilijk voor het land om lid te worden van de NAVO. Het bondgenootschap zou dan verplicht zijn zich rechtstreeks in de strijd te mengen, en dat wil het juist voorkomen. Maar om politiek en economisch overeind te blijven en de strijd te kunnen voortzetten moet Oekraïne wel zeker weten dat het op zijn bondgenoten kan blijven rekenen. Daarom stelt de voormalige NAVO-chef Anders Fogh Rasmussen een tussenweg voor.

Oekraïne zou volgens hem volgend jaar al lid kunnen worden van de NAVO, maar krijgt haar vermaarde veiligheidsgarantie dan alleen voor het grondgebied dat het nu in handen heeft. Dat moet Rusland afschrikken die delen van Oekraïne nog aan te vallen. Oekraïne zou troepen kunnen vrijspelen om bezet gebied te heroveren.

"Dit is een nieuwe denkrichting", zegt Ollongren bij aankomst in Brussel voor overleg met Europese collega's. "Ik verwelkom echt dit soort creatieve ideeën. We zullen het zien."

Meer uit Politiek

ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

2 uur geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

2 uur geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

7 uur geleden
Van Meenen (D66): als AOW-plan van tafel moet, dan liefst vandaag

DEN HAAG (ANP) - Als het kabinet afscheid neemt van het plan om de AOW-leeftijd sneller te laten stijgen, "dan liever vandaag dan morgen", zei D66-senator Paul van Meenen in een debat over de regeringsverklaring. Hij keerde zich nog niet helemaal tegen het plan maar verdedigde het ook niet. Wel vindt hij dat iets gedaan moet worden aan de betaalbaarheid van de oudedag­svoorziening.

8 uur geleden
GL-PvdA en JA21 willen zwaardere straffen bij femicide

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA en JA21 willen dat straffen op femicide zwaarder worden. Songül Mutluer (GL-PvdA) en Ingrid Coenradie (JA21) werken aan een wet om de maximale straf van 25 jaar te verhogen naar 30 jaar of levenslang, bevestigt GroenLinks-PvdA na berichtgeving door RTL.

10 uur geleden
Na verkenning gaat Aboutaleb ook formatie in Den Haag leiden

DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.

2 dagen geleden
Advies: De Mos en D66 zouden moeten praten over coalitie Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.

4 dagen geleden