Ollongren verwacht snel EU-akkoord over militaire steun Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Defensie Kajsa Ollongren is ervan overtuigd dat een nieuwe lichting EU-geld voor militaire steun aan Oekraïne "op korte termijn kan worden gerealiseerd". Dat zei ze vrijdag voorafgaand aan de ministerraad.
Donderdag bereikten Europese regeringsleiders een akkoord over een nieuw steunpakket van 50 miljard euro voor Oekraïne, waarvan 33 miljard aan leningen en 17 miljard aan giften. Dat geld wordt verdeeld over vier jaar en is vooral bedoeld voor de Oekraïense economie. Naast dat steunpakket ligt er een voorstel voor miljarden aan militaire steun.
"We hebben er vorige week in de informele raad van defensieministers over gepraat, en toen heeft niemand het geblokkeerd", aldus de minister. "Dat betekent dat je in de uitwerking eruit moet kunnen komen onder voorwaarden die voor alle landen acceptabel zijn."
De Tweede Kamer gaat niet dwarsliggen, verwacht Ollongren. "We hebben steun vanuit de Kamer om alles te doen wat nodig is voor Oekraïne."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiële tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt 627 miljoen euro uit om de gestegen energieprijzen voor burgers, ondernemers, vissers en boeren te verzachten. Ook wordt 340 miljoen euro verminderd aan belastingen. Het wordt voor een groot deel betaald door andere belastingen, zoals de accijnzen op alcohol, te verhogen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verhuurders moeten meer kunnen vragen voor dure huurhuizen, nieuwbouw en huizen zonder tuin of balkon. Dat wil woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan regelen in een versoepeling van de huurwet. Op die manier hoopt ze dat er meer huizen beschikbaar zijn voor het middensegment.
18 uur geleden