Ollongren verwacht niet dat mensen stembureau uit worden gezet
DEN HAAG (ANP) - Minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) ziet het niet snel gebeuren dat iemand wordt geweigerd bij een stembureau, bijvoorbeeld omdat diegene weigert zijn handen te ontsmetten. De Kiesraad had zorgen geuit over haar voorstellen voor de verkiezingen, maar de bewindsvrouw voorziet weinig problemen.
Volgens de Kiesraad is het een "te ingrijpende" maatregel, om mensen te weigeren als ze hun handen niet willen ontsmetten. Ook het feit dat in Ollongrens voorstel mensen meer volmachtstemmen kunnen uitbrengen, baart de Kiesraad zorgen.
Het wetsvoorstel van de minister zorgt er naar haar zeggen vooral voor dat "mensen veilig kunnen stemmen, veilig voor de kiezers, en veilig voor de stembureauleden". De 'gewone' regels waaraan Nederlanders zich in coronatijd moeten houden, zullen ook voor het stembureau gelden - als in maart nog sprake is van dezelfde maatregelen. "Dat zijn we inmiddels zo gewend met elkaar, dat gaat in het overgrote deel van de gevallen goed." Het is vooral belangrijk dat iemand die zich niet aan de regels houdt en "een beetje gek doet" hierop wordt aangesproken, vooral als andere kiezers zich hierdoor onveilig of ongemakkelijk voelen.
Meer uit Politiek
ROTTERDAM (ANP) - Joost Eerdmans van JA21 heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Samen met zijn echtgenote deed hij dit in een stembureau vlak bij metrostation Capelsebrug in de Rotterdamse wijk 's-Gravenland.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Caroline van der Plas heeft in Buurthuiskamer Zandweerd in Deventer gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van der Plas' partij BBB doet in haar woonplaats niet mee.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - DENK-fractievoorzitter Stephan van Baarle heeft zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Van Baarle deed dit in Verzamelgebouw 't Klooster in Rotterdam-Feijenoord. Op de locatie aan het Afrikaanderplein worden normaal gesproken culturele activiteiten georganiseerd.
2 uur geledenLEIDERDORP (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte heeft in basisschool De Schakel in zijn woonplaats Leiderdorp gestemd. Dit deed hij rond 10.00 uur in een daarvoor ingerichte gymzaal.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft op het stadhuis van zijn woonplaats Groningen gestemd voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dijk kwam samen met zijn vrouw aan bij het stembureau op de Grote Markt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft woensdagochtend zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen in het Kunstmuseum in Den Haag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft in OBS Archipel aan de Atjehstraat in Den Haag zijn stem uitgebracht voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dit gebeurde rond 08.30 uur.
4 uur geleden