Ollongren verwacht niet dat mensen stembureau uit worden gezet
DEN HAAG (ANP) - Minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) ziet het niet snel gebeuren dat iemand wordt geweigerd bij een stembureau, bijvoorbeeld omdat diegene weigert zijn handen te ontsmetten. De Kiesraad had zorgen geuit over haar voorstellen voor de verkiezingen, maar de bewindsvrouw voorziet weinig problemen.
Volgens de Kiesraad is het een "te ingrijpende" maatregel, om mensen te weigeren als ze hun handen niet willen ontsmetten. Ook het feit dat in Ollongrens voorstel mensen meer volmachtstemmen kunnen uitbrengen, baart de Kiesraad zorgen.
Het wetsvoorstel van de minister zorgt er naar haar zeggen vooral voor dat "mensen veilig kunnen stemmen, veilig voor de kiezers, en veilig voor de stembureauleden". De 'gewone' regels waaraan Nederlanders zich in coronatijd moeten houden, zullen ook voor het stembureau gelden - als in maart nog sprake is van dezelfde maatregelen. "Dat zijn we inmiddels zo gewend met elkaar, dat gaat in het overgrote deel van de gevallen goed." Het is vooral belangrijk dat iemand die zich niet aan de regels houdt en "een beetje gek doet" hierop wordt aangesproken, vooral als andere kiezers zich hierdoor onveilig of ongemakkelijk voelen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De oppositiepartijen zijn kritisch op het pakket aan maatregelen dat het kabinet neemt om de energieprijzen te compenseren, maar zijn het niet eens over welke plannen er dan bij moeten komen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groot deel van de Tweede Kamer is kritisch over het kansrijke schooladvies, omdat leerlingen daardoor terecht kunnen komen in onderwijs dat niet bij hen past. Fracties als D66, CDA en PVV zetten tijdens een debat over praktijkonderwijs en vmbo vraagtekens bij de manier van adviseren, waarbij het schooladvies wordt bijgesteld na een hoger uitgevallen doorstroomtoets.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD vindt het "verstandig" dat het kabinet met de maatregelen tegen de fors gestegen brandstofprijzen "ruimte heeft gelaten" om nog meer te doen als de energiecrisis de komende maanden verergert. Fractievoorzitter Ruben Brekelmans zei dat in een Kamerdebat over het maandag aangekondigde pakket, dat van met name de rechtse oppositie een dikke onvoldoende krijgt.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Terwijl wereldwijd de energieprijzen stijgen, maakt het kabinet beleid dat het leven van mensen duurder maakt, vindt Jesse Klaver. De fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA noemt die tegenstelling in het beleid "wrang". Hij hekelt dat deze week een pakket met compensatiemaatregelen bekend werd en tegelijk voorstellen klaarliggen voor hogere huur, een stijging van het eigen risico en meer inkomstenbelasting voor werkenden.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel partijen in de Tweede Kamer hebben woensdag zorgen geuit over de dinsdag aangekondigde stop voor nieuwe stroomaansluitingen in een deel van de provincie Utrecht. Kamerleden willen weten of de stop die in juli ingaat echt tijdelijk blijft en hoe het kabinet voorkomt dat ook andere regio's hiermee te maken krijgen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtse oppositiepartijen JA21 en PVV willen dat de vrachtwagenheffing, die op 1 juli van kracht wordt, voorlopig wordt uitgesteld. "Kan die verzwaring van tafel?", vroeg JA21-leider Joost Eerdmans in een Kamerdebat over de hoge brandstofprijzen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten wil na vragen van journalisten niet zeggen of hij druk heeft uitgeoefend op D66-senatoren om de asielwetten door de Eerste Kamer te krijgen. Dinsdag sneuvelde de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer.
21 uur geleden