Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ollongren: verlagen verhuurderheffing belangrijke eerste stap

Ollongren: verlagen verhuurderheffing belangrijke eerste stap

DEN HAAG (ANP) - Dat de Tweede Kamer heeft besloten dat de verhuurderheffing omlaag gaat en corporaties het geld moeten gebruiken voor nieuwbouw, is volgens woonminister Kajsa Ollongren "goed nieuws" en "een belangrijke stap". De demissionaire bewindsvrouw vindt dat de taks er uiteindelijk helemaal af moet, maar de aanpassingen aan de begroting van volgend jaar zijn al "een belangrijk signaal".

"Dit gaat natuurlijk wel over substantieel geld, en het is structureel", zegt Ollongren. De Kamer heeft de verhuurderheffing met een half miljard verlaagd. "Dit is een eerste stap op weg naar op een andere manier omgaan met woningbouwcorporaties, iets wat voor een kabinet sowieso op tafel had gelegen." Volgens Ollongren is het nu zaak om te kijken hoe dit "op een verstandige manier" wordt uitgevoerd.

Ook de woningbouwcorporaties zijn blij met het besluit van de Kamer. Het voorstel was het slotstuk van een marathondebat over de rijksbegroting van volgend jaar. Later debatteert en stemt de Kamer ook nog los over de begroting van het ministerie van Ollongren.

Paradoxaal

Volkshuisvesting is een van de belangrijkste politieke onderwerpen van het moment, maar Ollongren kreeg het onderwerp erbij naast haar andere taken als minister van Binnenlandse Zaken. Dat was "natuurlijk een beetje paradoxaal", zegt de D66-bewindsvrouw nu. "In de loop van de kabinetsperiode bleek natuurlijk dat dat een ontzettend belangrijk onderwerp was."

Voor een volgend kabinet vindt Ollongren dat een minister voor Wonen er wel moet komen. Ze denkt "dat het nodig is dat er iemand is die zich fulltime met wonen en volkshuisvesting bezighoudt, en niet net zoals ik ook nog allemaal andere dingen moet doen". Maar "je hoeft niet meteen een nieuw ministerie op te tuigen", vindt de demissionaire minister.

Meer uit Politiek

Demissionair kabinet steunt omstreden handelsverdrag Mercosur

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet wil instemmen met het omstreden EU-Mercosurverdrag. Dat schrijven minister David van Weel en staatssecretaris Aukje de Vries (beiden Buitenlandse Zaken, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Het handelsverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen (Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay) is al ruim 25 jaar in de maak en krijgt veel kritiek in de Kamer.

18 uur geleden
Van Weel roept op tot einde mensenrechtenschendingen in Soedan

DEN HAAG (ANP) - De mensenrechtenschendingen in Soedan moeten "onmiddellijk" worden beëindigd en het wapenembargo van de Verenigde Naties (VN) moet worden nageleefd, vindt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). De VVD-bewindsman deed deze oproep "met klem" in een video die is getoond bij een bijeenkomst in Genève van de VN-Mensenrechtenraad, die mede op verzoek van Nederland is ingelast.

19 uur geleden
Keijzer wil tijdelijk huurcontract arbeidsmigrant mogelijk maken

DEN HAAG (ANP) - Arbeidsmigranten moeten een tijdelijk huurcontract kunnen krijgen, dat wil woonminister Mona Keijzer (BBB) regelen met een wetswijziging. Nu is het zo dat bij een verblijf 'van korte duur' geen regels over bijvoorbeeld maximale huurprijs bestaan. Die termijn was eerst niet vastgelegd, dat wordt nu dertig dagen, is het voorstel van Keijzer.

20 uur geleden
Buma na opstappen Wijers: had het graag met z'n tweeën gedaan

DEN HAAG (ANP) - Sybrand Buma (CDA) was graag met twee informateurs verder gegaan, maar vanwege de planning gaat hij nu alleen verder. Dat zegt de informateur vrijdagmiddag na het opstappen van zijn mede-informateur Hans Wijers. Hij betreurt het vertrek van de oud-minister van D66.

21 uur geleden
NRC: Wijers noemde Yeşilgöz 'feeks van de VVD'

DEN HAAG (ANP) - Ex-informateur Hans Wijers (D66) zou VVD-leider Dilan Yeşilgöz in privéappjes "die feeks van de VVD" hebben genoemd, schrijft NRC. Een artikel over de berichtjes leidde tot het terugtreden van Wijers, die al onder vuur lag vanwege uitspraken die hij deed op een verkiezingsavond voor ondernemers. Daar zou hij haar "een leugenaar" hebben genoemd. Ook vond hij het jammer dat de VVD niet harder "was afgestraft" bij de verkiezingen, aldus NRC.

22 uur geleden
Jetten noemt terugtreden Wijers 'enige logische keuze'

DEN HAAG (ANP) - Volgens D66-leider Rob Jetten was het terugtreden van informateur Hans Wijers vanwege "privéappjes" de "enige logische keuze". Wijers lag al onder vuur om uitspraken die hij zou hebben gedaan over de VVD en partijleider Dilan Yeşilgöz. NRC komt waarschijnlijk later vrijdag met berichtgeving over wat er in de appberichten stond.

22 uur geleden
Nederland wil Europees douane-agentschap in binnenhalen

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat definitief lobbyen in Brussel om de Europese douaneautoriteit in Nederland te vestigen. Dat maakt staatssecretaris Eugène Heijnen (Douane, BBB) bekend na afloop van de ministerraad. Een beoogde locatie kan hij nog niet noemen.

22 uur geleden