Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ollongren: trots op Defensie, maar investeringen zijn nodig

Ollongren: trots op Defensie, maar investeringen zijn nodig

DEN HAAG (ANP) - Er moet geïnvesteerd worden in Defensie, "maar we kunnen wel trots zijn op de krijgsmacht die Nederland heeft". Dat zei de beoogd minister van dat departement Kajsa Ollongren na haar gesprek met formateur Mark Rutte. Het volgende kabinet zal daarom "gelukkig" miljarden uittrekken om de krijgsmacht te versterken.

De coalitie is van plan de komende kabinetsperiode 10,7 miljard extra in de krijgsmacht te steken. De jaren daarna moet er structureel 3 miljard per jaar bij komen. Daarnaast staat Defensie volgens Ollongren de komende jaren "een opgave" te wachten om meer samen te werken met bondgenoten in de NAVO en Europa. "Ik denk dat iedereen weet dat dat ook echt nodig is, kijk maar naar wat er aan de hand is in de wereld."

In het huidige demissionaire kabinet is Ollongren minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. In die portefeuille had ze ook met de krijgsmacht te maken, bijvoorbeeld als het ging om de samenwerking tussen de inlichtingendienst AIVD, waarvoor zij verantwoordelijk is, en de militaire dienst MIVD. Ze heeft naar eigen zeggen "eigenlijk geen moment getwijfeld" toen D66-leider Sigrid Kaag haar vroeg om minister van Defensie te worden.

Meer uit Binnenland

Basel opent Eurovisie Songfestival met parade door stad

BASEL (ANP) - In Basel is zondagmiddag het Eurovisie Songfestival officieel begonnen. In de Zwitserse stad vindt een openingsceremonie plaats met de 'langste loper' in de geschiedenis van het evenement.

1 uur geleden
Media: zoektocht naar vermiste Nederlander (31) in Como hervat

LIVO (ANP) - De zoektocht naar de Nederlandse toerist die sinds eind april vermist is in de Noord-Italiaanse regio Como is zondagochtend hervat, melden lokale Italiaanse media. Er wordt onder meer gezocht met drones en een helikopter.

1 uur geleden
Hardloopwedstrijd Leeuwarden afgelast om druk op medische zorg

LEEUWARDEN (ANP) - Hardloopevenement LOOP Leeuwarden heeft de 5 en 10 kilometer zondag afgelast "in verband met de veiligheid van de deelnemers", meldt de organisatie op Instagram. "Door de incidenten tijdens de halve marathon is de druk op de medische zorg zo intensief geworden dat de veiligheid van deelnemers aan LOOP Leeuwarden in het gedrang komt."

2 uur geleden
Agenten gewond bij aanhoudingen in Alphen en Etten-Leur

ALPHEN/ETTEN-LEUR (ANP) - Politieagenten zijn zaterdag gewond geraakt bij twee incidenten, in Alphen en in Etten-Leur (Noord-Brabant).

3 uur geleden
Meeste bewoners weer terug na brand in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De brand aan de Kelloggplaats in Rotterdam-Ommoord is onder controle. De meeste bewoners van het getroffen appartementencomplex mogen weer terugkeren, nu de brandweer metingen heeft verricht op onder meer koolmonoxide. Enkele mensen kunnen nog niet naar huis omdat hun appartement schade heeft opgelopen, meldt de brandweer.

8 uur geleden
Uitslaande brand aan Kelloggplaats in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In een appartementencomplex aan de Kelloggplaats in Rotterdam is zondagochtend vroeg een uitslaande brand uitgebroken, aldus de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Ook door de rook in het hele pand was het noodzakelijk om extra voertuigen in te zetten.

11 uur geleden
Claude schrok van negatieve reacties na repetitiebeelden

BASEL (ANP) - Claude is geschrokken van de kritiek die hij afgelopen week ontving nadat woensdag de eerste bewegende beelden van zijn songfestivalrepetities naar buiten waren gekomen. Het Nederlandse team was namelijk heel tevreden met de eerste resultaten, zei de zanger zaterdag in de Zwitserse stad Basel tegen het ANP.

20 uur geleden