Ollongren: trots op Defensie, maar investeringen zijn nodig
DEN HAAG (ANP) - Er moet geïnvesteerd worden in Defensie, "maar we kunnen wel trots zijn op de krijgsmacht die Nederland heeft". Dat zei de beoogd minister van dat departement Kajsa Ollongren na haar gesprek met formateur Mark Rutte. Het volgende kabinet zal daarom "gelukkig" miljarden uittrekken om de krijgsmacht te versterken.
De coalitie is van plan de komende kabinetsperiode 10,7 miljard extra in de krijgsmacht te steken. De jaren daarna moet er structureel 3 miljard per jaar bij komen. Daarnaast staat Defensie volgens Ollongren de komende jaren "een opgave" te wachten om meer samen te werken met bondgenoten in de NAVO en Europa. "Ik denk dat iedereen weet dat dat ook echt nodig is, kijk maar naar wat er aan de hand is in de wereld."
In het huidige demissionaire kabinet is Ollongren minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. In die portefeuille had ze ook met de krijgsmacht te maken, bijvoorbeeld als het ging om de samenwerking tussen de inlichtingendienst AIVD, waarvoor zij verantwoordelijk is, en de militaire dienst MIVD. Ze heeft naar eigen zeggen "eigenlijk geen moment getwijfeld" toen D66-leider Sigrid Kaag haar vroeg om minister van Defensie te worden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Wat Nederlandse militairen hebben gedaan in Afghanistan, na 9/11, "verdient erkenning, geen ontkenning. Geen bagatellisering. Geen herschrijving van de werkelijkheid achteraf". Dat schrijft Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim op Facebook als reactie op uitspraken van Donald Trump. De Amerikaanse president zei eerder deze week dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiële problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.
13 uur geledenWAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.
13 uur geledenDE BILT (ANP) - De waarschuwing voor gladheid door ijzel voor het noordoosten van het land is verlengd. Oorspronkelijk liep code oranje tot 11.00 uur, maar in Overijssel duurt deze nu tot 12.00 uur, in Drenthe tot 13.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.
14 uur geleden