Ollongren: trots op Defensie, maar investeringen zijn nodig
DEN HAAG (ANP) - Er moet geïnvesteerd worden in Defensie, "maar we kunnen wel trots zijn op de krijgsmacht die Nederland heeft". Dat zei de beoogd minister van dat departement Kajsa Ollongren na haar gesprek met formateur Mark Rutte. Het volgende kabinet zal daarom "gelukkig" miljarden uittrekken om de krijgsmacht te versterken.
De coalitie is van plan de komende kabinetsperiode 10,7 miljard extra in de krijgsmacht te steken. De jaren daarna moet er structureel 3 miljard per jaar bij komen. Daarnaast staat Defensie volgens Ollongren de komende jaren "een opgave" te wachten om meer samen te werken met bondgenoten in de NAVO en Europa. "Ik denk dat iedereen weet dat dat ook echt nodig is, kijk maar naar wat er aan de hand is in de wereld."
In het huidige demissionaire kabinet is Ollongren minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. In die portefeuille had ze ook met de krijgsmacht te maken, bijvoorbeeld als het ging om de samenwerking tussen de inlichtingendienst AIVD, waarvoor zij verantwoordelijk is, en de militaire dienst MIVD. Ze heeft naar eigen zeggen "eigenlijk geen moment getwijfeld" toen D66-leider Sigrid Kaag haar vroeg om minister van Defensie te worden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."
12 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.
12 uur geleden