Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ollongren test negatief en kan debat verkenning doen

Ollongren test negatief en kan debat verkenning doen

DEN HAAG (ANP) - Kajsa Ollongren kan woensdag aanwezig zijn bij het debat in de Tweede Kamer over de mislukte eerste verkenning. Ze heeft woensdag negatief getest op het coronavirus, meldt haar politiek assistent.

Tijdens het debat moeten Ollongren (D66) en medeverkenner Annemarie Jorritsma (VVD) uitleg geven over een gelekte notitie. Daarin werd onder meer gerept over de onderhandelingsstijl van CDA-leider Wopke Hoekstra en een 'functie elders' voor het kritische CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt.

Ollongren hoorde vorige week donderdag dat ze positief was getest. Ze verliet daarop spoorslags het Binnenhof. Daarbij was de omstreden notitie te zien die voor ophef zorgde. Ollongren en Jorritsma legden hierna hun taak als verkenner neer.

Excuses

De beide oud-verkenners hebben inmiddels hun "diepgevoelde excuses" aangeboden. Volgens hen heeft geen van de partijleiders die ze spraken tijdens hun verkenning de naam Omtzigt genoemd. Ook is de onderhandelingsstijl van Hoekstra niet ter sprake gekomen.

De brief van Jorritsma en Ollongren heeft de lucht niet geklaard. Veel partijen zitten nog met vragen en willen meer uitleg. Het debat woensdagmiddag moet opheldering brengen. Het is het eerste debat van de nieuwe Tweede Kamer.

"Ik ben blij dat mijn gezondheid me vandaag in staat stelt naar Den Haag te gaan en dat ik de vragen kan beantwoorden die bij de Tweede Kamer leven over wat er vorige week precies is gebeurd", zegt Ollongren.

Primeur

De Kamerleden willen onder meer weten hoe de opmerking over Omtzigt (die ook aanwezig is bij het debat) in de notitie is terechtgekomen. De PVV vindt zelfs dat Ollongren na de affaire niet langer minister van Binnenlandse Zaken kan blijven. Mogelijk zal de Kamer ook besluiten de rol van de verkenner duidelijker te omschrijven.

Het debat is voor een aantal politieke kopstukken een primeur. Het is het eerste optreden van CDA-voorman Hoekstra en D66-leider Sigrid Kaag als Kamerlid. Voor de VVD zal Mark Rutte als Kamerlid het woord voeren in het debat.

Door het debacle loopt de verkenning flinke vertraging op. Het is nog onduidelijk wanneer de nieuwe verkenners, Tamara van Ark (VVD) en Wouter Koolmees (D66), klaar zijn. Ze willen eerst alle zeventien partijleiders weer spreken om het vertrouwen te herstellen.

Meer uit Binnenland

Ye in juni naar Nederland met show in GelreDome

ARNHEM (ANP) - Ye, die wereldwijd bekend werd als Kanye West, komt op zaterdag 6 juni naar Nederland voor een eenmalige show in het GelreDome in Arnhem. Dat melden het GelreDome en concertorganisator J.Noah Live dinsdag. Het optreden is zijn eerste Europese concert sinds 2014 en zijn eerste optreden in Nederland sinds 2013.

23 minuten geleden
Steeds meer chemische stoffen in water, waarschuwt RIVM

BILTHOVEN (ANP) - In rivieren, meren, sloten en kanalen zitten steeds meer nieuwe chemische stoffen. Van sommige stoffen zijn de concentraties zelfs hoger dan toegestaan. Dat is een probleem, want zulk oppervlaktewater wordt vaak gebruikt om drinkwater van te maken en de stoffen zijn moeilijk uit het water te filteren. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) doet daarom een oproep om de stoffen minder te lozen.

2 uur geleden
Amsterdam en experts roepen op tot verbod AI-uitkleedsoftware

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam en expertisebureau over online misbruik Offlimits pleiten voor een wereldwijd verbod op zogeheten nudify-tools. Deze AI-tools maken het mogelijk om van gewone foto's seksueel getinte beelden te maken, zonder toestemming van de rechthebbende of de persoon op de foto.

3 uur geleden
NS wil vooral noorden en oosten beter bedienen in 2027

UTRECHT (ANP) - NS wil in de treindienstregeling voor 2027 vooral de dienstregeling in het noorden en oosten van Nederland verbeteren. Dit staat in de Adviesaanvraag Dienstregeling 2027 aan regionale overheden en de reizigersorganisaties. De spoorvervoerder maakte dit dinsdag bekend.

4 uur geleden
Ombudsman wil ingrijpen door ministerie bij vuilstort Bonaire

DEN HAAG/KRALENDIJK (ANP) - Nationale ombudsman Reinier van Zutphen roept opnieuw op direct iets te doen aan de vuilstort Selibon Lagun op Bonaire. De situatie is inmiddels zo erg, aldus Van Zutphen, dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat moet ingrijpen. Ook begint hij zelf een onderzoek.

13 uur geleden
Honderden demonstranten bij mars tegen AZC in Nieuw-Lekkerland

NIEUW-LEKKERLAND (ANP) - Honderden mensen demonstreerden maandagavond tegen een nog te openen asielzoekerscentrum in het Zuid-Hollandse Nieuw-Lekkerland, zag een verslaggever van het ANP. De gemeente organiseerde een informatieavond over de komst van het azc in het dorpshuis aan het Raadhuisplein, waarbij inwoners hun vragen kwijt konden. De demonstranten liepen een mars van een parkeerplaats naar het plein.

14 uur geleden
Johan Nijenhuis scherpt eigen record aan met 21e Gouden Film

UTRECHT (ANP) - Johan Nijenhuis heeft zijn 21e Gouden Film ontvangen. De Twentse regisseur ontving de onderscheiding voor zijn nieuwe romantische komedie Verliefd op CuraƧao, meldt het Nederlands Film Festival.

14 uur geleden