Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ollongren test negatief en kan debat verkenning doen

Ollongren test negatief en kan debat verkenning doen

DEN HAAG (ANP) - Kajsa Ollongren kan woensdag aanwezig zijn bij het debat in de Tweede Kamer over de mislukte eerste verkenning. Ze heeft woensdag negatief getest op het coronavirus, meldt haar politiek assistent.

Tijdens het debat moeten Ollongren (D66) en medeverkenner Annemarie Jorritsma (VVD) uitleg geven over een gelekte notitie. Daarin werd onder meer gerept over de onderhandelingsstijl van CDA-leider Wopke Hoekstra en een 'functie elders' voor het kritische CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt.

Ollongren hoorde vorige week donderdag dat ze positief was getest. Ze verliet daarop spoorslags het Binnenhof. Daarbij was de omstreden notitie te zien die voor ophef zorgde. Ollongren en Jorritsma legden hierna hun taak als verkenner neer.

Excuses

De beide oud-verkenners hebben inmiddels hun "diepgevoelde excuses" aangeboden. Volgens hen heeft geen van de partijleiders die ze spraken tijdens hun verkenning de naam Omtzigt genoemd. Ook is de onderhandelingsstijl van Hoekstra niet ter sprake gekomen.

De brief van Jorritsma en Ollongren heeft de lucht niet geklaard. Veel partijen zitten nog met vragen en willen meer uitleg. Het debat woensdagmiddag moet opheldering brengen. Het is het eerste debat van de nieuwe Tweede Kamer.

"Ik ben blij dat mijn gezondheid me vandaag in staat stelt naar Den Haag te gaan en dat ik de vragen kan beantwoorden die bij de Tweede Kamer leven over wat er vorige week precies is gebeurd", zegt Ollongren.

Primeur

De Kamerleden willen onder meer weten hoe de opmerking over Omtzigt (die ook aanwezig is bij het debat) in de notitie is terechtgekomen. De PVV vindt zelfs dat Ollongren na de affaire niet langer minister van Binnenlandse Zaken kan blijven. Mogelijk zal de Kamer ook besluiten de rol van de verkenner duidelijker te omschrijven.

Het debat is voor een aantal politieke kopstukken een primeur. Het is het eerste optreden van CDA-voorman Hoekstra en D66-leider Sigrid Kaag als Kamerlid. Voor de VVD zal Mark Rutte als Kamerlid het woord voeren in het debat.

Door het debacle loopt de verkenning flinke vertraging op. Het is nog onduidelijk wanneer de nieuwe verkenners, Tamara van Ark (VVD) en Wouter Koolmees (D66), klaar zijn. Ze willen eerst alle zeventien partijleiders weer spreken om het vertrouwen te herstellen.

Meer uit Binnenland

Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

OTTAWA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat zegt een Canadese gezondheidsfunctionaris tegen nieuwszender CBC. De patiƫnt werd met milde symptomen opgenomen in het ziekenhuis en verkeert in stabiele toestand.

5 minuten geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

3 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

6 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

6 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

7 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

9 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

10 uur geleden