Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ollongren: Russische president Poetin wil geen vrede

Ollongren: Russische president Poetin wil geen vrede

DEN HAAG (ANP) - De oorlog die Rusland in Oekraïne is begonnen, kan stoppen als Rusland "stopt met vechten, niet als Oekraïne stopt met zich te verdedigen", zei demissionair defensieminister Kajsa Ollongren voorafgaand aan de ministerraad. "Daar hebben ze alle recht toe", zei ze in een felle reactie op het "zogenaamde interview" van de Amerikaan Tucker Carlson met de Russische president Vladimir Poetin.

Volgens Ollongren kan ook niet van een interview worden gesproken. "Het was twee uur zendtijd, zonder kritische vragen." Ze vindt een dergelijk interview "gevaarlijk", omdat wordt gesuggereerd dat Poetin vrede wil. "We vergeten eigenlijk hoe het allemaal begonnen is. Het begon met de annexatie van de Krim en daarna de grootschalige invasie in Oekraïne onder bevel van Poetin. Die hebben we allemaal veroordeeld."

Ollongren vindt het daarnaast "niet geruststellend" dat Poetin in het gesprek met Carlson heeft gezegd Polen en de Baltische staten niet aan te vallen. "Hij heeft Oekraïne aangevallen en dat had hij ook al niet moeten doen. Daar gaat het nu om. Die oorlog moet stoppen. Rusland moet stoppen met de agressie tegen Oekraïne."

De bal ligt bij Poetin en niet bij het Westen dat in de ogen van Poetin moet stoppen met wapenleveranties aan Oekraïne, benadrukt Ollongren.

Meer uit Politiek

Kamer kritisch over niet-gehaalde doelen opeenvolgende kabinetten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet-Jetten de trend van gesneuvelde politieke beloften doorbreekt. Zowel oppositie als coalitie is het eens met de kritiek die de Algemene Rekenkamer heeft op de overheidsresultaten in 2025, waarin veel gestelde doelen niet werden gehaald. "De overheid moet gaan presteren. De belangrijkste vraag is wat mij betreft niet wat de overheid uitgeeft, maar wat het oplevert", zei D66'er Henk-Jan Oosterhuis.

22 minuten geleden
Arib: Tweede Kamer was niet voorbereid op een pandemie

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer was begin 2020 niet voorbereid op een pandemie. Dat zei toenmalig Kamervoorzitter Khadija Arib woensdag tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

3 uur geleden
Raad van State keurt naamsverandering GroenLinks-PvdA goed

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State heeft geen bezwaar tegen de naamsverandering van GroenLinks-PvdA naar Progressief Nederland, kortweg PRO, bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer en het Europees Parlement. Lokale partijen met 'pro' in de naam vreesden voor naamsverwarring. Ze waren het er daarom niet mee eens dat de Kiesraad akkoord was gegaan met de naamsverandering.

3 uur geleden
Meeste Nederlanders hebben afkeer van een politieke partij

DEN HAAG (ANP) - Ruim 80 procent van de Nederlanders heeft afkeer van een bepaalde politieke partij, blijkt uit het Nationaal Kiezersonderzoek over de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen. Die afkeer is er veelal tussen de politieke flanken onderling, bijvoorbeeld van GroenLinks-PvdA-stemmers tegen de PVV of van BBB-kiezers tegen GroenLinks-PvdA.

3 uur geleden
Kamer: geen akkoorden met geweld goedpratende partijen

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het minderheidskabinet niet langer politieke akkoorden sluit met partijen die geweld tegen vluchtelingen goedpraten of aanmoedigen, of die omvolkingstheorieën bezigen. Ook de regeringspartijen D66, VVD en CDA stemden voor.

21 uur geleden
Esmah Lahlah (PRO) verlaat Kamer en wordt wethouder in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."

1 dag geleden
Kabinet komt niet terug op besluit Ye geen inreisverbod te geven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn besluit om rapper Ye niet de toegang tot het land te weigeren. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten in reactie op het besluit van het Centraal Joods Overleg (CJO) om hierover naar de rechter te stappen. De organisatie eist een inreisverbod voor de artiest die ook bekend is als Kanye West.

1 dag geleden