Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ollongren: Russische president Poetin wil geen vrede

Ollongren: Russische president Poetin wil geen vrede

DEN HAAG (ANP) - De oorlog die Rusland in Oekraïne is begonnen, kan stoppen als Rusland "stopt met vechten, niet als Oekraïne stopt met zich te verdedigen", zei demissionair defensieminister Kajsa Ollongren voorafgaand aan de ministerraad. "Daar hebben ze alle recht toe", zei ze in een felle reactie op het "zogenaamde interview" van de Amerikaan Tucker Carlson met de Russische president Vladimir Poetin.

Volgens Ollongren kan ook niet van een interview worden gesproken. "Het was twee uur zendtijd, zonder kritische vragen." Ze vindt een dergelijk interview "gevaarlijk", omdat wordt gesuggereerd dat Poetin vrede wil. "We vergeten eigenlijk hoe het allemaal begonnen is. Het begon met de annexatie van de Krim en daarna de grootschalige invasie in Oekraïne onder bevel van Poetin. Die hebben we allemaal veroordeeld."

Ollongren vindt het daarnaast "niet geruststellend" dat Poetin in het gesprek met Carlson heeft gezegd Polen en de Baltische staten niet aan te vallen. "Hij heeft Oekraïne aangevallen en dat had hij ook al niet moeten doen. Daar gaat het nu om. Die oorlog moet stoppen. Rusland moet stoppen met de agressie tegen Oekraïne."

De bal ligt bij Poetin en niet bij het Westen dat in de ogen van Poetin moet stoppen met wapenleveranties aan Oekraïne, benadrukt Ollongren.

Meer uit Politiek

Brekelmans tempert verwachtingen over onderzoek naar drones

DEN HAAG (ANP) - De drone-incidenten bij vliegbases Volkel en Eindhoven roepen in de Kamer veel vragen op. Maar in een debat woensdag waarschuwde demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) dat mogelijk veel onopgehelderd blijft.

1 uur geleden
Slechts drie Kamerleden willen parlementaire enquête corona doen

DEN HAAG (ANP) - Slechts drie Kamerleden willen de parlementaire enquête over de coronacrisis uitvoeren. Naast voorzitter Daan de Kort (VVD) hebben Songül Mutluer (GroenLinks-PvdA) en Henk-Jan Oosterhuis (D66) zich gemeld, bevestigen bronnen na berichtgeving door het AD.

1 uur geleden
Onderzoek: stevige keuzes nodig voor ondersteuning kwetsbaren

DEN HAAG (ANP) - Om de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) in de toekomst werkbaar en effectief te houden, zijn stevige politieke keuzes nodig. Dat staat in een onderzoek hiernaar. Demissionair zorgstaatssecretaris Nicki Pouw-Verweij (BBB) zei in een reactie direct dat zij die keuzes niet wil maken, maar dat dit aan een nieuw kabinet en aan de gemeenten is.

3 uur geleden
D66 en CDA laten veel open om later in formatie te bespreken

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA laten in deze fase van de formatie nog veel punten open. Die moeten in een later stadium worden beantwoord als met andere partijen wordt gesproken. Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) schrijven de komende dagen nog aan het eindverslag onder leiding van informateur Sybrand Buma.

4 uur geleden
Aartsen wil onderzoek naar spoor richting Baltische staten

DEN HAAG (ANP) - Onderzoek de kwetsbaarheden van het spoor tussen de Noordzee en de Baltische Staten, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) in een brief aan acht andere Europese landen. Daarmee wil hij belemmeringen wegnemen voor militair transport over het spoor naar het oosten.

4 uur geleden
Kabinet trekt toch meer geld uit voor ruimtevaart

BREMEN (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft besloten extra geld in de ruimtevaart te steken. De bijdrage voor de komende drie jaar gaat omhoog naar 453 miljoen euro. Dat is ruim 100 miljoen euro meer dan in oktober was aangekondigd. Het extra geld moet voorkomen dat ESTEC, een belangrijk testcentrum voor satellieten in Noordwijk, wordt overgeplaatst naar een ander land dat meer geld aan ruimtevaart uitgeeft.

5 uur geleden
GroenLinks-PvdA wil 2 miljard voor Oekraïne om gat te dichten

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil dat het demissionaire kabinet 2 miljard euro extra vrijmaakt om een gat in de militaire hulp aan Oekraïne voor volgend jaar te dichten. In 2026 krijgt de regering in Kyiv 3,5 miljard euro steun, maar daar is dit jaar al 2 miljard van uitgegeven. Dat gat moet worden aangevuld, zegt fractieleider Jesse Klaver. Zijn partij dient donderdag bij een debat over Oekraïne een voorstel in om het ontstane tekort aan te vullen. D66 en CDA hebben al laten weten de motie te steunen.

7 uur geleden