
Ollongren: Russische president Poetin wil geen vrede
DEN HAAG (ANP) - De oorlog die Rusland in Oekraïne is begonnen, kan stoppen als Rusland "stopt met vechten, niet als Oekraïne stopt met zich te verdedigen", zei demissionair defensieminister Kajsa Ollongren voorafgaand aan de ministerraad. "Daar hebben ze alle recht toe", zei ze in een felle reactie op het "zogenaamde interview" van de Amerikaan Tucker Carlson met de Russische president Vladimir Poetin.
Volgens Ollongren kan ook niet van een interview worden gesproken. "Het was twee uur zendtijd, zonder kritische vragen." Ze vindt een dergelijk interview "gevaarlijk", omdat wordt gesuggereerd dat Poetin vrede wil. "We vergeten eigenlijk hoe het allemaal begonnen is. Het begon met de annexatie van de Krim en daarna de grootschalige invasie in Oekraïne onder bevel van Poetin. Die hebben we allemaal veroordeeld."
Ollongren vindt het daarnaast "niet geruststellend" dat Poetin in het gesprek met Carlson heeft gezegd Polen en de Baltische staten niet aan te vallen. "Hij heeft Oekraïne aangevallen en dat had hij ook al niet moeten doen. Daar gaat het nu om. Die oorlog moet stoppen. Rusland moet stoppen met de agressie tegen Oekraïne."
De bal ligt bij Poetin en niet bij het Westen dat in de ogen van Poetin moet stoppen met wapenleveranties aan Oekraïne, benadrukt Ollongren.
Meer uit Politiek
HILVERSUM (ANP) - Henri Bontenbal (CDA) en Dilan Yeşilgöz verwijten PVV-leider Geert Wilders dat zijn migratieminister Marjolein Faber te weinig heeft gedaan om de problemen op asiel aan te pakken. Wilders zei donderdag tijdens het verkiezingsdebat van SBS6 dat de problemen juist komen door de drie andere partijen "die al vijftig jaar aan de macht zijn".
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA en Geert Wilders van de PVV hebben een harde aanvaring gehad over voorrang voor statushouders op sociale huurwoningen in het verkiezingsdebat van SBS6. Timmermans noemde het "beschaving" dat gemeenten vluchtelingen met een verblijfsvergunning voorrang mogen geven. Wilders noemde het "waanzin".
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Henri Bontenbal, Frans Timmermans en Dilan Yeşilgöz verdedigden in het SBS6-verkiezingsdebat donderdag dat ze Geert Wilders uitsluiten. De leiders van respectievelijk CDA, GroenLinks-PvdA en VVD willen alle drie niet met de PVV in een nieuwe coalitie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland moet opnieuw kijken naar stikstofmaatregelen die zijn voorgesteld door Mobilisation for the Environment (MOB) voor in en rondom Den Haag. Het College van Gedeputeerde Staten had dit verzoek afgewezen, maar de rechtbank in Den Haag oordeelde donderdag dat de afwijzing onvoldoende is gemotiveerd.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland houdt vlak voor de Tweede Kamerverkiezingen een spoeddebat over de mogelijke komst van windturbines in het Groene Hart. Elf leden van Provinciale Staten hebben verzocht om een extra vergadering, die komende maandagavond wordt gehouden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het idee van een extraparlementair kabinet heeft niet geholpen om het kabinet-Schoof te laten functioneren, vindt BBB-leider Caroline van der Plas. In Trouw blikt ze terug: "Dat was een van de oorzaken dat het niet werkte."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lijsttrekker van Partij voor de Dieren Esther Ouwehand heeft een interview met De Twentsche Courant Tubantia op de Universiteit Twente in Enschede afgezegd. Zij zou daar vrijdag aanschuiven in een reeks waar veel lijsttrekkers langskomen.
10 uur geleden