
Ollongren: Russische inval Oekraïne onacceptabel en illegaal
DEN HAAG (ANP) - De Russische inval in Oekraine is "onacceptabel en illegaal", zegt defensieminister Kajsa Ollongren. Oekraïne is "soeverein, democratisch en Europees", zei de minister voorafgaand aan ingelast spoedoverleg. En alleen Rusland is volgens haar verantwoordelijk voor de oorlog daar.
Een deel van het kabinet bespreekt wat de gevolgen voor Rusland en de Russische president Vladimir Poetin moeten worden. Alles wat de Westerse wereld tot dusver heeft geprobeerd om Poetin te weerhouden van een aanval, heeft hij "aan zijn laars gelapt", zegt Ollongren. "Maar hij zal hier de gevolgen van ondervinden."
Nederland zal ook met NAVO-bondgenoten overleggen welke acties nu nodig zijn, aldus de minister.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De politie heeft twee mannen uit Geldermalsen (21 en 22) aangehouden in een onderzoek naar een criminele organisatie die zich zou bezighouden met internationale drugshandel, witwassen en geweld.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA-partijleider Frans Timmermans wil dat de "onderste steen boven" komt in de zaak rondom oud-Kamervoorzitter Khadija Arib. Hij vindt dat zij duidelijkheid verdient over de gebeurtenissen rondom het onderzoek dat eind 2022 naar het handelen van Arib is ingesteld.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD kijkt naar de bijstand om de hogere defensie-uitgaven te betalen die nodig zijn om de nieuwe NAVO-norm te halen. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz dinsdag gezegd. "Wij vinden dat werken echt meer moet lonen. En dat betekent dat je daarvoor bijvoorbeeld de bijstandsuitkeringen anders zou moeten inrichten."
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De William Schrikker Stichting moet zorgen dat jongeren betere hulp krijgen wanneer ze in de jeugdbescherming terechtkomen. Die zorg is nu niet in orde, constateren de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Inspectie Justitie en Veiligheid (IJV). Ze leggen de schuld daarvoor niet bij de stichting, maar bij gemeenten en bij het personeelstekort in de sector. Daarom krijgt de instelling geen straf.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Beoogd NSC-lijsttrekker Eddy van Hijum wil, in navolging van huidig fractievoorzitter Nicolien van Vroonhoven, niet nog een keer met de PVV regeren. "Dat ga ik niet doen", aldus de vicepremier, die dinsdag hoorde dat hij de voorkeurskandidaat is van het partijbestuur.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft dinsdag de 54-jarige Ahmet Y. uit Amersfoort veroordeeld tot een celstraf van vier jaar en tbs met dwangverpleging voor het ontvoeren en seksueel misbruiken van een kind van anderhalf jaar in Barneveld. Daarnaast heeft de rechtbank hem een contactverbod van vijf jaar met het gezin opgelegd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - NSC-Kamerlid Diederik Boomsma overweegt nog of hij zich kandidaat stelt voor het lijsttrekkerschap voor zijn partij, nu het bestuur een voorkeur heeft uitgesproken voor Eddy van Hijum. "Ik ben me op dit moment aan het beraden en daar kom ik op terug", aldus de asielwoordvoerder van de partij.
2 uur geleden