Ollongren: niet ondenkbaar Oekraïense piloten in VS te trainen
BRUSSEL (ANP) - Het is niet ondenkbaar dat Nederland Oekraïense piloten in de Verenigde Staten vertrouwd gaat maken met F-16's, zegt defensieminister Kajsa Ollongren. Ze houdt voorlopig alle opties open, ook al stelden Amerikaanse bronnen eerder dat de training sowieso in Europa gaat plaatsvinden.
Nederlandse piloten worden vanouds in de VS opgeleid om in een F-16 te vliegen. Nederland is een van de voortrekkers van een groep landen die Oekraïne aan F-16's wil helpen en wil zo snel mogelijk beginnen met vliegtraining voor Oekraïners. De landen van deze "F-16-coalitie" bespreken nu waar en hoe precies die opleiding het best kan plaatsvinden. Ollongren wil daarover nog niets kwijt.
De Verenigde Staten, die ondanks smeekbeden van Oekraïne en aandringen van bondgenoten lang aarzelden om toestemming te geven voor de pilotentraining voor Oekraïners, tekenden meteen aan dat dat niet in de VS zou gebeuren. Maar "eerlijk gezegd is niets ondenkbaar", zei Ollongren na afloop van overleg met haar EU-collega's in Brussel.
Meerdere EU-landen hebben tijdens dat overleg gezegd zich bij de gevechtsvliegtuigenalliantie te willen aansluiten, zegt Ollongren. Zij "moeten dat zelf wereldkundig maken, maar ik ben wel heel blij".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
1 dag geleden