Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ollongren: niet ondenkbaar Oekraïense piloten in VS te trainen

Ollongren: niet ondenkbaar Oekraïense piloten in VS te trainen

BRUSSEL (ANP) - Het is niet ondenkbaar dat Nederland Oekraïense piloten in de Verenigde Staten vertrouwd gaat maken met F-16's, zegt defensieminister Kajsa Ollongren. Ze houdt voorlopig alle opties open, ook al stelden Amerikaanse bronnen eerder dat de training sowieso in Europa gaat plaatsvinden.

Nederlandse piloten worden vanouds in de VS opgeleid om in een F-16 te vliegen. Nederland is een van de voortrekkers van een groep landen die Oekraïne aan F-16's wil helpen en wil zo snel mogelijk beginnen met vliegtraining voor Oekraïners. De landen van deze "F-16-coalitie" bespreken nu waar en hoe precies die opleiding het best kan plaatsvinden. Ollongren wil daarover nog niets kwijt.

De Verenigde Staten, die ondanks smeekbeden van Oekraïne en aandringen van bondgenoten lang aarzelden om toestemming te geven voor de pilotentraining voor Oekraïners, tekenden meteen aan dat dat niet in de VS zou gebeuren. Maar "eerlijk gezegd is niets ondenkbaar", zei Ollongren na afloop van overleg met haar EU-collega's in Brussel.

Meerdere EU-landen hebben tijdens dat overleg gezegd zich bij de gevechtsvliegtuigenalliantie te willen aansluiten, zegt Ollongren. Zij "moeten dat zelf wereldkundig maken, maar ik ben wel heel blij".

Meer uit Politiek

Jetten vindt gesprekken met CDA tot nu toe 'hoopgevend'

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten vindt de gesprekken die hij de afgelopen week voerde met zijn CDA-collega Henri Bontenbal "hoopgevend". Dat heeft hij gezegd voor aanvang van een nieuwe ronde gesprekken onder begeleiding van informateur Sybrand Buma. De twee partijen proberen samen overeenstemming te vinden over een aantal belangrijke onderwerpen.

20 minuten geleden
Karremans gaat in december naar China voor overleg over Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans gaat in december naar China om de ontwikkelingen rond chipfabrikant Nexperia te bespreken. Dat heeft hij gezegd in Goedemorgen Nederland. Dat een team van ambtenaren eerst is gegaan, noemde hij "heel gebruikelijk".

1 uur geleden
Kabinet wil NPO meer reclame laten uitzenden om bezuinigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wil de NPO toestaan 10 procent van de zendtijd aan reclame te besteden, bevestigen ingewijden na berichtgeving van De Telegraaf. Dat is nu nog 8 procent. De publieke omroep zou daar volgens de minister 10 miljoen euro meer mee verdienen. Op die manier moet een deel van in totaal 150 miljoen euro aan bezuinigingen worden terugverdiend.

13 uur geleden
D66 en CDA spreken vrijdag over economie en klimaat

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA spreken vrijdag onder begeleiding van informateur Sybrand Buma over economie en klimaat. Net als op andere onderhandelingsdagen schuiven ook experts aan. Partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) gaan onder andere in gesprek met voormalig ASML-topman Peter Wennink, die werkt aan een advies aan het kabinet over het investeringsklimaat.

14 uur geleden
VVD wil meerouderschap met maximaal vier ouders in de wet

DEN HAAG (ANP) - De VVD heeft een initiatiefwetsvoorstel ingediend dat het mogelijk moet maken dat een kind maximaal vier ouders krijgt, verdeeld over maximaal twee huishoudens. Het meerouderschap moet wel voor de zwangerschap door een rechter worden toegekend.

14 uur geleden
COC: na decennia cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen

DEN HAAG (ANP) - Het initiatiefwetsvoorstel dat het mogelijk maakt dat een kind maximaal vier ouders heeft, is volgens lhbti+ belangenorganisaties COC Nederland en Meer dan Gewenst "een cruciale stap voorwaarts voor meeroudergezinnen".

14 uur geleden
Jetten en Bontenbal praten met Yeşilgöz over uitspraken Wijers

DEN HAAG (ANP) - De leiders van de formerende partijen D66 en CDA zijn donderdag in gesprek gegaan met VVD-leider Dilan Yeşilgöz over de uitspraken van voormalig informateur Hans Wijers (D66), bevestigen bronnen na berichtgeving van De Telegraaf. Yeşilgöz sprak het woensdag zelf al uit met Wijers.

15 uur geleden