Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ollongren: NAVO moet snel beslissen over Finland en Zweden

Ollongren: NAVO moet snel beslissen over Finland en Zweden

DEN HAAG (ANP) - Als Zweden en Finland besluiten het NAVO-lidmaatschap aan te vragen, moet het bondgenootschap proberen "daar zo snel mogelijk" over te beslissen. Dat zegt minister Kajsa Ollongren (Defensie) donderdag. Zij zou zo'n stap van de noordelijke landen verwelkomen.

De landen voldoen aan de criteria. Het zijn democratische rechtstaten, er zijn geen interne conflicten en er is geen corruptie, aldus de minister. Bovendien zijn beide landen lid van de Europese Unie en werken ze al nauw samen met de NAVO. Het zou volgens haar een "logische stap" van beide landen zijn.

Normaliter duurt het wel even voordat een land lid kan worden van de NAVO. De dertig lidstaten moeten zo'n besluit allemaal ratificeren. Ollongren vindt ook dat beide landen snel lid moeten kunnen worden om te voorkomen dat ze in deze tijd van hoog opgelopen spanningen te lang in de wachtkamer van de NAVO moeten zitten.

De premier van Finland verklaarde woensdag op bezoek in Stockholm dat haar land binnen enkele weken een besluit zal nemen over het NAVO-lidmaatschap. Zweden is al 200 jaar neutraal. De regerende sociaaldemocratische partij kondigde deze week aan haar positie over het NAVO-lidmaatschap opnieuw te zullen wegen.

Meer uit Binnenland

Eerste handhavers NS aan de slag met wapenstok

ROTTERDAM (ANP) - De eerste handhavers van de NS hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is een proef om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.

9 minuten geleden
Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

6 uur geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

11 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

12 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

12 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

17 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

17 uur geleden