Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ollongren: koninklijke familie niet gematst, wel uitzonderingen

Ollongren: koninklijke familie niet gematst, wel uitzonderingen

DEN HAAG (ANP) - Volgens minister van Defensie Kajsa Ollongren zijn leden van de koninklijke familie nooit "gematst", maar heeft de krijgsmacht vanwege de historische banden in sommige gevallen maatwerk geleverd. Daarbij is voldaan aan de "normale eisen en voorwaarden", zegt de minister.

Ollongren reageerde op onderzoek van de internetserie BOOS en Vrij Nederland, waaruit zou blijken dat leden van de koninklijke familie zijn voorgetrokken. Zij noemen als voorbeeld onder meer de "bliksemcarrière" van Lucas van Lippe-Biesterfeld van Vollenhoven. De kleinzoon van prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven ging vlak na de middelbare school naar de Koninklijke Militaire Academie, waar hij een verkorte opleiding mocht volgen. Kort daarna mocht hij als officier mee op missie naar Irak, zonder de normaal vereiste vaktechnische opleiding

"Dat moet veilig en zorgvuldig", zegt Ollongren. Ze spreekt van een "uitzondering", maar er zijn volgens haar geen concessies gedaan op het gebied van veiligheidseisen en andere voorwaarden. Ze wil "het beeld echt wegnemen" dat leden van de koninklijke familie kansen kregen die anderen nooit zouden krijgen.

"Alle kwaliteitseisen gelden voor iedereen die bij Defensie werkt. En ik denk dat de mensen en de militairen bij Defensie dat als geen ander weten." Ook zegt de minister dat ze het belangrijk vindt dat "in individuele gevallen" uitzonderingen gemaakt moeten kunnen worden, maar dat die "open en transparant" uitgelegd moeten kunnen worden. Ze wijst erop dat er ook maatwerk moet kunnen zijn voor mensen met bijzondere expertise.

Meer uit Binnenland

Koning eert 'Surinaamse weerbaarheid' tijdens staatsbanket

PARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft maandagavond tijdens het staatsbanket op de eerste dag van zijn staatsbezoek aan Suriname de "Surinaamse weerbaarheid en verzetsstrijd door de eeuwen heen" geëerd. Hij deed dit in een toespraak tijdens het banket in Paramaribo, dat werd aangeboden door president Jennifer Geerlings-Simons.

2 uur geleden
Geen treinen van Venlo naar Duitsland door koperdiefstal

VENLO (ANP) - Tussen Venlo en de Duitse plaats Mönchengladbach rijden dinsdagochtend geen treinen, meldt de NS in de reisplanner. Dat komt volgens de NS door een koperdiefstal. De verwachting is dat de problemen rond 12.00 uur zijn verholpen.

6 uur geleden
Melding van schoten op woning in Middelburg

MIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.

7 uur geleden
Raymann: vergiffenis voor koning Willem-Alexander is nieuw begin

HILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.

11 uur geleden
NiNsee prijst houding koning over slavernijverleden

PARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.

12 uur geleden
Voorzitter Suriname Museum over vergeving: belangrijk moment

AMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.

13 uur geleden
Koning krijgt vergiffenis van nazaten tot slaaf gemaakten

PARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.

14 uur geleden