Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ollongren komt burgemeesters bijpraten over verkiezingen

Ollongren komt burgemeesters bijpraten over verkiezingen

ARNHEM (ANP) - Minister Kajsa Ollongren van Binnenlandse Zaken komt de 25 burgemeesters van het Veiligheidsberaad maandag naar alle waarschijnlijkheid bijpraten over de verkiezingen voor de Tweede Kamer volgende maand. Ze gaat onder meer in op de manier waarop gemeenten deze verkiezingen veilig kunnen organiseren binnen de geldende coronamaatregelen, aldus een woordvoerster van het beraad.

De burgemeesters hebben de minister uitgenodigd voor de bijeenkomst. Niet alle burgemeesters zijn enthousiast over het houden van verkiezingen in coronatijd. Op die dag komen veel mensen in stemlokalen en dat zou besmettingshaarden kunnen opleveren. Kiezers komen ook misschien niet opdagen uit angst voor het virus. Enkele leden van het Outbreak Management Team (OMT) wijzen erop dat de verkiezingen misschien precies tegelijk vallen met de piek van een derde coronagolf. Ollongren heeft eerder gezegd dat de verkiezingen zelfs op het laatste moment nog afgeblazen kunnen worden als dat nodig is.

De 25 burgemeesters die voorzitter zijn van een veiligheidsregio worden maandag ook door justitieminister Ferd Grapperhaus ingelicht over het nieuwe maatregelenpakket dat het kabinet dinsdag zal afkondigen. Ze bespreken onder meer of er versoepelingen van de strenge lockdown mogelijk zijn. Grapperhaus en beraadsvoorzitter Hubert Bruls, die burgemeester van Nijmegen is, geven na afloop van de bijeenkomst in Utrecht een toelichting op de besproken punten.

Meer uit Politiek

Schoof: gesprek tussen Zelensky en Trump is belangrijke stap

DEN HAAG (ANP) - Het gesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag is een belangrijke stap om de dagelijkse aanvallen op Oekraïne te stoppen, ziet demissionair premier Dick Schoof zondag. "Morgen moet een goede voorbereiding zijn voor het gesprek dat uiteindelijk moet plaatsvinden tussen Poetin, Zelensky en Trump."

5 uur geleden
DENK-Kamerlid Ergin: Van Baarle blijft voor ons de lijsttrekker

DEN HAAG (ANP) - Als het aan DENK-Kamerlid Doğukan Ergin ligt, komt Stephan van Baarle weer terug als lijsttrekker van de partij nu het partijbestuur is afgetreden. Maar "Van Baarle moet het besluit zelf nemen en wij willen hem daarvoor de ruimte geven", zegt Ergin.

6 uur geleden
Partijbestuur DENK legt per direct functie neer

DEN HAAG (ANP) - Het partijbestuur van DENK legt per direct zijn functie neer "om de basis te leggen voor de juiste omstandigheden waarin de komende verkiezingen zullen worden voorbereid". Dat staat in een verklaring van de Tweede Kamerfractie en het partijbestuur die zondag naar buiten is gebracht.

6 uur geleden
Medewerkers DENK willen net als Kamerleden dat bestuur opstapt

DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van politieke partij DENK steunen de Kamerleden van de politieke partij in hun oproep aan het bestuur om op te stappen. Rogier Bakker, beleidsmedewerker van de Tweede Kamerfractie, deelt een gezamenlijke oproep van de medewerkers op LinkedIn. Zijn collega's reageren daaronder met #stephanmoetterug.

1 dag geleden
NSC wil minimumloon naar 18 euro en hervorming eigen risico zorg

DEN HAAG (ANP) - NSC pleit in haar verkiezingsprogramma voor een minimumloon van 18 euro per uur. Ook wil de partij het eigen risico van de zorgverzekering hervormen door een maximaal bedrag van 80 euro per behandeling in te voeren. Het wettelijk verplichte eigen risico blijft 385 euro per jaar. De partij moet onder leiding van Eddy van Hijum gaan "zorgen voor zekerheid", zoals de titel van het programma luidt.

1 dag geleden
Wiersma wil geld voor stikstof, Heinen wil eerst plannen zien

DEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) en financiënminister Eelco Heinen staan tegenover elkaar in discussies over de begroting voor aankomend jaar. Wiersma wil aanspraak maken op geld dat voor het landbouwministerie gereserveerd was, zodat zij met een vervolgpakket aan stikstofmaatregelen kan komen. Maar Heinen wil daar nu nog niets over zeggen. "Het begint met goede plannen, daar ben ik nu nog in afwachting van."

2 dagen geleden
FNP wil met 'gezond verstand' binnenlandse problemen aanpakken

LEEUWARDEN (ANP) - De Fryske Nasjonale Partij wil met "gezond verstand en pragmatische oplossingen" bij de komende verkiezingen een Tweede Kamerzetel veroveren. Daarbij moet er meer aandacht uitgaan naar de regio, want nu is vooral de Randstad nog belangrijk, aldus lijsttrekker Aant Jelle Soepboer.

2 dagen geleden