Ollongren kijkt ook naar Nederlandse Patriots voor Oekraïne
DEN HAAG (ANP) - Defensie onderzoekt of het samen met andere landen een Patriot-systeem naar Oekraïne kan sturen, zegt demissionair minister Kajsa Ollongren. Dat is noodzakelijk volgens haar omdat er niet zoveel van die systemen zijn.
Oekraïne vraagt het Westen al langer om meer luchtverdediging tegen Russische aanvallen. De NAVO heeft besloten dat landen dergelijk materieel ook mogen leveren als ze daardoor onder de norm van de NAVO voor hun eigen luchtverdediging komen.
"We kijken echt naar alles", zei Ollongren voor aanvang van de ministerraad. "We denken wel dat dat zal moeten in samenwerking met andere landen." Later deze dag is er nog een extra Oekraïne-NAVO-raad. Daar zullen landen nieuwe hulp aan Oekraïne toezeggen.
Lanceerinrichtingen
Eerder heeft Nederland twee lanceerinrichtingen en raketten van het Patriot-systeem aan Oekraïne geleverd. Andere landen leverden toen het bijbehorende radarsysteem voor de installatie. Duitsland liet deze week weten een Patriot-systeem naar Oekraïne te sturen.
Ook in de Tweede Kamer wordt aangedrongen op het sturen van meer hulp naar Oekraïne. "Oekraïne heeft dringend meer luchtverdediging nodig. Daarom moet Nederland maximale flexibiliteit en creativiteit toepassen om samen met partnerlanden meer Patriot-systemen en raketten aan Oekraïne te leveren", twitterde Ruben Brekelmans (VVD).
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de aangiftes die zijn gedaan tegen twee verschillende campagnevideo's van Forum voor Democratie (FVD) geseponeerd. In totaal ging het om vier verdenkingen.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Grote hacks zoals bij ChipSoft en eerder Odido gaan steeds vaker voorkomen, denkt justitieminister David van Weel. Volgens de VVD'er neemt cybercriminaliteit wereldwijd toe en moet daarom ook meer gebeuren om het tegen te gaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) zit zelf ook nog vol vragen over de datakluis met informatie over de toeslagenaffaire die jaren verborgen bleef. "Wat er tussen nu en 2019 is gebeurd, dat is voor mij ook een vraagteken", zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink gaat deze week hard zijn best doen om in de Eerste Kamer steun te krijgen voor de twee strenge asielwetten. "Jazeker wel. Ik zet alles in wat nodig is", zei de CDA-bewindsman donderdagmiddag tegen journalisten. Die steun voor één van deze wetten is onzeker geworden toen de PVV woensdag bekendmaakte wél voor de wetten van partijgenoot Marjolein Faber te stemmen, maar niet voor de reparatie van de toevoeging die een illegaal verblijf strafbaar maakt.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Gedupeerde ouders gaan niets merken van de vondst van tientallen miljoenen documenten met betrekking tot het schandaal rond de kinderopvangtoeslag in een datakluis van de Belastingdienst. Ook niet als daar gegevens bij zitten waaruit blijkt dat zij ten onrechte of te ruimhartig zijn gecompenseerd. Dat heeft partijloos staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) gezegd in een Kamerdebat.
3 dagen geleden