Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ollongren: kabinet wil gevechtspauze Gaza voor humanitaire hulp

Ollongren: kabinet wil gevechtspauze Gaza voor humanitaire hulp

DEN HAAG (ANP) - Er moet een gevechtspauze komen tussen Israël en Hamas, zodat er humanitaire hulp naar de Gazastrook kan. Daarvoor pleit demissionair defensieminister Kajsa Ollongren desgevraagd in het programma Nieuwsuur. Zij benadrukt dat het kabinet, hoewel demissionair, nog steeds op één lijn zit en met één mond spreekt.

De ruim twee miljoen bewoners van de Gazastrook, dat ongeveer twee keer zo groot is als Texel, hebben water, voedsel en medicijnen nodig. Israël, dat al 16 jaar lang alle toegang van middelen tot de Gazastrook controleert, heeft het gebied afgesloten van water en voedsel. Ollongren zegt dat het kabinet zich moet "verhouden" tot de "humanitaire catastrofe" in Gaza. Toegang voor humanitaire hulp kan bijna niet zonder een staakt-het-vuren, zegt ze. "De humanitaire situatie vraagt dat er even rust moet komen."

Ollongren benadrukt wel het recht op zelfverdediging van Israël: "Het doet niets af aan de steun voor Israël en de veroordeling van Hamas." Maar, zoals ook demissionair premier Mark Rutte inmiddels zegt, alleen binnen de grenzen van het humanitair oorlogsrecht.

Kort na de aanval van Hamas op Israël schaarde Rutte zich stevig achter Israël. Hij zei dat Nederland Israël "onvoorwaardelijk" steunt. Afgelopen maandag had Rutte digitaal overleg met de andere Europese regeringsleiders, bedoeld om de rijen onderling te sluiten en helderheid te verschaffen over het standpunt van de EU. Nadien werd het internationaal humanitair recht sterker benadrukt.

Meer uit Politiek

Kabinet komt niet terug op besluit Ye geen inreisverbod te geven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn besluit om rapper Ye niet de toegang tot het land te weigeren. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten in reactie op het besluit van het Centraal Joods Overleg (CJO) om hierover naar de rechter te stappen. De organisatie eist een inreisverbod voor de artiest die ook bekend is als Kanye West.

6 uur geleden
Raad van State: maak regels rond vuurwerkverbod strenger

DEN HAAG (ANP) - Regels rond het vuurwerkverbod dat de aankomende jaarwisseling van kracht moet zijn, moeten worden aangescherpt, adviseert de Raad van State. In een kritisch advies zet de hoge wetgevingsadviseur vraagtekens bij de keuze van het kabinet om uitzonderingen op het verbod laagdrempelig te maken. Die keuze staat "op gespannen voet" met het doel van de wet, een veilig oud en nieuw.

10 uur geleden
Vijlbrief gaat met oppositie praten over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.

1 dag geleden
Stoffer pleit voor verdeling asielzoekers op cultuur en religie

NIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.

2 dagen geleden
Volgende week enquêteverhoren met Arib en Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.

3 dagen geleden
Jetten schrok ook van kosten voor privéjets ministers

DEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.

3 dagen geleden
Kabinet vindt plan Netanyahu voor Gaza uitermate zorgelijk

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.

3 dagen geleden