Olievlek breidt zich verder uit langs kust Singapore
SINGAPORE (ANP/RTR) - De olievlek in het zuiden van Singapore heeft zich verder langs de kust verspreid en bedreigt een zeereservaat. De autoriteiten intensiveren daarom hun inspanningen om de olie op te ruimen.
De olie belandde vrijdag in zee nadat het baggerschip Vox Maxima, dat onder Nederlandse vlag vaart, een ander schip had geraakt bij een haven in Sentosa, een onder toeristen populair eiland in het zuiden van Singapore. Er lekt geen olie meer uit de getroffen olietank, maar de vrijgekomen olie heeft zich door de stroming in zee langs de kust verspreid.
Drijvende barrières moesten verdere verspreiding van de olie voorkomen. Zaterdag gingen drie stranden dicht vanwege de olie. Het is niet duidelijk hoeveel olie er precies is vrijgekomen.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
10 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
11 uur geleden