Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oliestaat Saudi-Arabië wil in 2060 klimaatneutraal zijn

Oliestaat Saudi-Arabië wil in 2060 klimaatneutraal zijn

RIYADH (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Saudi-Arabië is in 2060 CO2-neutraal. De grootste olie-exporteur ter wereld deed de toezegging tijdens de opening van een klimaatconferentie in hoofdstad Riyadh. Om dat te bereiken wil het land onder meer hernieuwbare energie gaan opwekken en bomen planten.

De doelstelling geldt nadrukkelijk alleen voor uitstoot van broeikasgassen binnen de eigen landsgrenzen. De uitstoot die het gebruik van Saudische olie in andere landen met zich meebrengt hoeft het land volgens regels van de Verenigde Naties niet mee te tellen. Daarom hoeft Saudi-Arabië, dat voor zijn inkomsten sterk afhankelijk is van de inkomsten van olie, de productie van de fossiele brandstof niet terug te brengen. Een project om de olieproductie verder op te voeren kan daarom gewoon doorgaan ondanks de klimaatplannen.

Saudi-Arabië stelt dat de wereld nog tientallen jaren olie nodig zal hebben. Het doel om in 2060 CO2-neutraal te zijn is volgens kenners dan ook vooral een geste aan de Westerse wereld. Die verwacht dat Saudi-Arabië bij onderhandelingen over klimaatakkoorden zal blijven proberen zaken als de afbouw van investeringen in fossiele brandstoffen te frustreren.

Toch is er ook bij olieproducerende landen al een tijdje een kentering zichtbaar. De Verenigde Arabische Emiraten kondigden eerder deze maand aan de CO2-uitstoot per 2050 te willen neutraliseren. Rusland maakte net als Saudi-Arabië bekend dat in 2060 te willen doen.

Meer uit Financieel

Brussel roept lidstaten op na te denken over gasvoorraad winter

BRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.

7 minuten geleden
EU-handelsverdrag met Mercosur vanaf 1 mei voorlopig van kracht

BRUSSEL (ANP) - De handelsovereenkomst tussen de EU en Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay gaat vanaf 1 mei voorlopig in werking treden. Dat meldt de Europese Commissie maandag. Wederzijdse importtarieven worden met de handelsdeal afgeschaft of verminderd op bepaalde producten.

11 minuten geleden
Winsten op beurzen na opmerkingen Trump en daling olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag halverwege de dag plots omhooggegaan, terwijl de olieprijzen opeens een sterke daling lieten zien. Beleggers reageerden direct op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde op Truth Social dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran.

26 minuten geleden
Olieprijzen zakken flink na opmerkingen Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran. Volgens Trump pauzeren de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Kort nadat dit nieuws naar buiten kwam, daalden de olieprijzen zo'n 10 procent.

1 uur geleden
Griekenland trekt 300 miljoen uit tegen prijsstijgingen oorlog

ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse regering heeft extra maatregelen aangekondigd om de prijsstijgingen voor burgers en boeren door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Volgens de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis wordt hiervoor in totaal 300 miljoen euro uitgetrokken voor subsidies in de maanden april en mei.

2 uur geleden
ACM: meer onderzoek nodig naar overname bouwer VolkerWessels

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Markt & Consument (ACM) gaat meer onderzoek doen naar de overname van de Nederlandse activiteiten van bouwbedrijf VolkerWessels door investeerder HAL. Volgens de toezichthouder zijn er risico's rond de concurrentie door die overname in de grond-, weg- en waterbouw (GWW). HAL mag daardoor nog geen uitsluitende zeggenschap verkrijgen over die activiteiten.

3 uur geleden
Maker Delfts blauw bang dat Iranoorlog toerisme kan raken

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, maker van Delfts blauw, vreest dat de wereldwijde onrust door onder meer de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten voor een terugloop van het toerisme in Nederland kan zorgen. "Dit kan zijn weerslag hebben op het consumentenvertrouwen, het toerisme en de ontwikkeling van de kosten", waarschuwt de onderneming bij de presentatie van haar jaarcijfers.

3 uur geleden