Oliereus BP schroeft dividend iets op ondanks winstval
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De winst van het Britse olie- en gasconcern BP is vorig jaar meer dan gehalveerd, maar dat weerhoudt de onderneming er niet van om het dividend voor de aandeelhouders op te schroeven. Volgens vertrekkend topman Bob Dudley gaat het wel degelijk goed met het bedrijf.
BP had net als andere oliereuzen vooral last van de lagere olieprijzen. Daarnaast zorgde de orkaan Barry voor een lagere productie in de Golf van Mexico. Onder de streep bleef uiteindelijk een jaarwinst over van 4 miljard dollar, van 9,4 miljard dollar in 2018. Ook de onderliggende winst ging fors omlaag.
In het slotkwartaal lag het resultaat eveneens honderden miljoenen dollars lager dan een jaar terug, maar de winst kwam wel hoger uit dan analisten in doorsnee hadden voorzien. Volgens Dudley ging het operationeel goed met BP. Zo dikte de kasstroom aan en werd er vooruitgang geboekt met de strategie. Vandaar dat het kwartaaldividend met 2,4 procent omhoog kan naar 10,5 dollarcent per aandeel.
BP behoort tot de grootste oliebedrijven ter wereld. Branchegenoten Chevron, ExxonMobil en Shell stelden beleggers vorige week nog teleur met hun resultaten.
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML heeft ambitieuze plannen om zijn assortiment aan chipproductieapparatuur uit te breiden met verschillende nieuwe producten. Zo wil het concern meer profijt halen uit de snelgroeiende markt voor kunstmatige-intelligentiechips, heeft technologiedirecteur Marco Pieters van het Veldhovense bedrijf gezegd tegen persbureau Reuters.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zijn scherp op de veiligheid van hun medewerkers in het Midden-Oosten vanwege de onrust daar. Baggeraar Boskalis heeft meerdere kantoren in de regio en vraagt het lokale personeel thuis te werken. Zo'n algehele richtlijn hebben ING en FrieslandCampina niet, maar zij noemen dit wel als mogelijkheid om de veiligheid te waarborgen.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam schoot maandagmiddag bijna 50 procent omhoog. Dat komt door het nieuws dat Qatar stopt met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen door Iran op Qatarese energiefaciliteiten. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.
51 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De stijging van de olieprijzen na de aanval op Iran leidt vooralsnog niet tot grote drukte bij de Nederlandse tankstations. Dat zegt Erik de Vries, directeur van branchevereniging NOVE. Hij verwacht dat de brandstofprijzen aan de pomp omhoog zullen gaan, maar denkt dat het voorlopig om een verhoging van enkele centen per liter gaat.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar stopt voorlopig met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen op energiefaciliteiten door Iran. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee onderzoekers aangesteld om het onderzoek naar Nexperia te starten. Dit is de nieuwste stap in het juridische geschil tussen het Europese management van de Nijmeegse chipmaker en zijn Chinese eigenaar Wingtech.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.
2 uur geleden