Oliereus BP schroeft dividend iets op ondanks winstval
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De winst van het Britse olie- en gasconcern BP is vorig jaar meer dan gehalveerd, maar dat weerhoudt de onderneming er niet van om het dividend voor de aandeelhouders op te schroeven. Volgens vertrekkend topman Bob Dudley gaat het wel degelijk goed met het bedrijf.
BP had net als andere oliereuzen vooral last van de lagere olieprijzen. Daarnaast zorgde de orkaan Barry voor een lagere productie in de Golf van Mexico. Onder de streep bleef uiteindelijk een jaarwinst over van 4 miljard dollar, van 9,4 miljard dollar in 2018. Ook de onderliggende winst ging fors omlaag.
In het slotkwartaal lag het resultaat eveneens honderden miljoenen dollars lager dan een jaar terug, maar de winst kwam wel hoger uit dan analisten in doorsnee hadden voorzien. Volgens Dudley ging het operationeel goed met BP. Zo dikte de kasstroom aan en werd er vooruitgang geboekt met de strategie. Vandaar dat het kwartaaldividend met 2,4 procent omhoog kan naar 10,5 dollarcent per aandeel.
BP behoort tot de grootste oliebedrijven ter wereld. Branchegenoten Chevron, ExxonMobil en Shell stelden beleggers vorige week nog teleur met hun resultaten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Donald Trump dreigt dat de Canadese vliegtuigfabrikant Bombardier zijn producten niet langer in de Verenigde Staten mag verkopen. Hij deed dit via een bericht op zijn eigen sociale medium Truth Social.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.
5 uur geledenKAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn weer gedaald door het uitblijven van regen. De scheepvaart blijft daardoor met minder lading varen dan normaal. Hoewel er deze week wel wat regen wordt voorspeld, is het lage water nog niet voorbij.
6 uur geledenOSNABRÜCK (ANP/AFP/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een deal gesloten waarbij de fabriek in Osnabrück wordt omgebouwd voor de productie van defensie-apparatuur. Daarbij wordt de fabriek verkocht aan het Israëlische investeringsbedrijf Aurelius Capital en de deelstaat Nedersaksen, die aandeelhouder is van Volkswagen.
8 uur geleden