Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieproducent Shell aan kop vrijwel vlakke AEX

Olieproducent Shell aan kop vrijwel vlakke AEX

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Shell ging dinsdag aan kop in een vrijwel vlakke AEX-index. Het olie- en gasconcern profiteerde van de verdere opmars van de olieprijzen, die volgde op het vastlopen van de gesprekken van oliekartel OPEC en zijn bondgenoten over een verhoging van de olieproductie. De snelle opmars van de zeer besmettelijke Delta-variant van het coronavirus in veel landen bleef daarbij zorgen voor terughoudendheid op de beursvloeren. Verder werd uitgekeken naar de winkelverkopen in de eurozone en cijfers over de Amerikaanse dienstensector, die later op de dag bekend worden gemaakt.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel ongewijzigd op 734,12 punten. De MidKap daalde 0,2 procent tot 1055,79 punten. De DAX in Frankfurt verloor 0,3 procent, na een daling van de Duitse fabrieksorders in mei. Parijs zakte ook 0,3 procent. Londen won 0,1 procent. In Engeland worden zoals verwacht de resterende coronamaatregelen vanaf 19 juli geschrapt, dankzij het "succesvolle" vaccinatieprogramma.

Shell klom ruim 1 procent. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 2,3 procent tot 76,89 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 77,64 dollar. Het is voor het eerst sinds 2018 dat Brent meer dan 77 dollar kost. Verlichtingsbedrijf Signify kampte met een adviesverlaging door Citi en was de grootste daler bij de hoofdbedrijven op het Damrak met een min van meer dan 2 procent.

Aperam

In de MidKap was roestvrijstaalmaker Aperam (plus 3,2 procent) de grote winnaar dankzij een adviesverhoging door de Zwitserse bank Credit Suisse. Biotechnoloog Galapagos sloot de rij met een min van 1,6 procent. Bij de kleinere bedrijven won Fastned dik 2 procent. Het snellaadbedrijf heeft tien nieuwe snellaadlocaties gekocht in België.

Neways zakte 3,1 procent. Industrieconcern VDL ziet af van een overname op de Brabantse fabrikant van elektronische componenten. Er ontstaat daardoor geen overnamestrijd rond Neways. Het bestuur van Neways ging vorige maand akkoord met een bod van 14,55 euro per aandeel van de Enschedese investeerder Infestos. Eerdere gesprekken met VDL waren afgebroken door Neways, uit onvrede over het overnamebod dat het concern op tafel had gelegd.

New Amsterdam Invest

New Amsterdam Invest maakte zijn debuut op het Damrak. Het investeringsfonds haalde bij de beursgang bijna 50 miljoen euro op. New Amsterdam is een zogeheten special purpose acquisition company of 'spac', een fonds dat speciaal is opgezet om te investeren in andere bedrijven of overnames te doen.

De euro was 1,1882 dollar waard, tegenover 1,1864 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

WSJ: Tesla stopt met Chinese onderdelen in Amerikaanse fabrieken

AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.

12 uur geleden
Agractie: minder regeldruk nodig tegen stijgende rundvleesprijzen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.

15 uur geleden
Akkoord over EU-begroting 2026, Nederland onthoudt zich van stem

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.

15 uur geleden
Financial Times: Tim Cook mogelijk volgend jaar weg bij Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stapt mogelijk volgend jaar op als topman van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple. De raad van bestuur en topmanagers bereiden zich voor op het vertrek van Cook na meer dan veertien jaar als leider van het bedrijf. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.

18 uur geleden
Biefstuk, hamburgers en rundergehakt 'fors duurder' in 2026

DEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).

18 uur geleden
Google bouwt nieuwe datacenters in Texas in wedloop om AI

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.

18 uur geleden
Duurdere kruidnoten in kleinere zakken alsnog evenveel verkocht

DEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.

19 uur geleden