Olieprijzen zakken nog verder weg door zorgen over vraag
LONDEN (ANP) - De olieprijzen gingen dinsdag opnieuw onderuit, waarbij de laagste niveaus in maanden werden aangetikt. De oliemarkt is bezorgd over een zwakkere vraag naar olie mede door het oplaaiende aantal coronabesmettingen in veel landen, terwijl het sentiment ook wordt gedrukt door de uitverkoop op de aandelenbeurzen in New York.
De prijs van een vat Amerikaanse olie (van 159 liter) werd in Londen 7,3 procent goedkoper op 36,78 dollar en Brentolie zakte 5 procent tot 39,94 dollar per vat. Daarmee liggen de prijzen op de laagste niveaus sinds eind juni. "De bewegingen van vandaag laten zien dat de markt zich serieus zorgen maakt over de toekomst van de olievraag", aldus een kenner tegen persbureau Bloomberg.
Door het stijgende aantal coronabesmettingen kan de olievraag vanuit bijvoorbeeld de luchtvaart onder druk komen te staan door nieuwe lockdownmaatregelen. Daarnaast herstelt de olievraag vanuit Azië minder sterk van de coronacrisis dan gedacht, wat Saudi-Arabië maandag nog noopte tot een prijsverlaging voor zijn ruwe olie voor Aziatische klanten. Abu Dhabi gaat de verkoopprijzen van olie aan Azië ook verlagen. Daarnaast zijn grote olieproducenten verenigd in oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland bezig de productie te verhogen, wat zorgt voor groter aanbod.
Handelsspanningen
Daar komen nog de handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China bovenop. President Donald Trump zei de economische banden met China te willen inperken. Amerikaanse bedrijven die zaken doen met China zouden volgens Trump niet meer mee moeten dingen naar overheidscontracten.
In navolging van de scherp gedaalde olieprijzen hadden oliefondsen het moeilijk op de beurs. Zo ging Shell in Amsterdam 4,2 procent onderuit, terwijl maritiem oliedienstverlener SBM Offshore 3 procent inleverde en bodemonderzoeker Fugro 2,9 procent lager werd gezet. Het Britse olie- en gasconcern BP verloor 3,6 procent in Londen en Total ging 3,7 procent omlaag in Parijs.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ING heeft zijn winst in de eerste drie maanden van het jaar opgevoerd. De bank ziet ruimte om voor 1 miljard euro aandelen in te kopen, waar aandeelhouders profijt van hebben. Volgens topman Steven van Rijswijk gaat het ondanks de geopolitieke en macro-economische onzekerheid goed met de bank.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in maart gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,4 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar. De prijsstijging volgt op vier maanden van prijsdalingen en hangt samen met de stijging van de olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder gestegen ten opzichte van de 2,7 procent in maart.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De krapte op de arbeidsmarkt is in de eerste drie maanden van dit jaar opnieuw afgenomen. Voor elke 100 werklozen stonden 91 vacatures open, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal openstaande vacatures is in het afgelopen kwartaal wat gedaald. Tegelijk kwamen er iets meer werklozen bij.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De totale oppervlakte van Nederland en de Noordzee is verdeeld over 8,4 miljoen percelen en 4,4 miljoen eigenaren. Dat heeft het Kadaster in kaart gebracht in het nieuwe onderzoek 'Van wie is Nederland?'. De gezamenlijke overheden zijn de grootste eigenaar van het totaal aan landbouwgrond, natuurgebieden, water, wegen en de gebouwde omgeving in ons land.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De RAI in Amsterdam heeft een relatief goed jaar achter de rug. De evenementen- en congresorganisatie boekte de hoogste omzet ooit in een oneven jaar. In even jaren worden altijd meer evenementen gehouden.
7 uur geleden