Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieprijzen zakken nog verder weg door zorgen over vraag

Olieprijzen zakken nog verder weg door zorgen over vraag

LONDEN (ANP) - De olieprijzen gingen dinsdag opnieuw onderuit, waarbij de laagste niveaus in maanden werden aangetikt. De oliemarkt is bezorgd over een zwakkere vraag naar olie mede door het oplaaiende aantal coronabesmettingen in veel landen, terwijl het sentiment ook wordt gedrukt door de uitverkoop op de aandelenbeurzen in New York.

De prijs van een vat Amerikaanse olie (van 159 liter) werd in Londen 7,3 procent goedkoper op 36,78 dollar en Brentolie zakte 5 procent tot 39,94 dollar per vat. Daarmee liggen de prijzen op de laagste niveaus sinds eind juni. "De bewegingen van vandaag laten zien dat de markt zich serieus zorgen maakt over de toekomst van de olievraag", aldus een kenner tegen persbureau Bloomberg.

Door het stijgende aantal coronabesmettingen kan de olievraag vanuit bijvoorbeeld de luchtvaart onder druk komen te staan door nieuwe lockdownmaatregelen. Daarnaast herstelt de olievraag vanuit Azië minder sterk van de coronacrisis dan gedacht, wat Saudi-Arabië maandag nog noopte tot een prijsverlaging voor zijn ruwe olie voor Aziatische klanten. Abu Dhabi gaat de verkoopprijzen van olie aan Azië ook verlagen. Daarnaast zijn grote olieproducenten verenigd in oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland bezig de productie te verhogen, wat zorgt voor groter aanbod.

Handelsspanningen

Daar komen nog de handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China bovenop. President Donald Trump zei de economische banden met China te willen inperken. Amerikaanse bedrijven die zaken doen met China zouden volgens Trump niet meer mee moeten dingen naar overheidscontracten.

In navolging van de scherp gedaalde olieprijzen hadden oliefondsen het moeilijk op de beurs. Zo ging Shell in Amsterdam 4,2 procent onderuit, terwijl maritiem oliedienstverlener SBM Offshore 3 procent inleverde en bodemonderzoeker Fugro 2,9 procent lager werd gezet. Het Britse olie- en gasconcern BP verloor 3,6 procent in Londen en Total ging 3,7 procent omlaag in Parijs.

Meer uit Financieel

Nederlandse reders zien nog veel onduidelijkheden rond Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.

24 minuten geleden
Algemeen directeur WoningBouwersNL wordt nieuwe directeur LTO

DEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.

38 minuten geleden
Omzet kledingplatform Vinted stijgt tot ruim 1 miljard euro

VILNIUS (ANP) - De omzet van kledingverkoopplatform Vinted is gestegen tot ruim 1 miljard euro. Gebruikers van het platform voor de verkoop van tweedehandsspullen kochten en verkochten vorig jaar fors meer gebruikte kleren, boeken en elektronische producten.

1 uur geleden
Brussel: tol Straat van Hormuz in strijd met internationaal recht

BRUSSEL (ANP) - Een tolheffing door de Straat van Hormuz is niet in lijn met het internationale recht, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie. "Het internationaal recht garandeert de vrijheid van scheepvaart", aldus de woordvoerder. "In principe betekent het dat er helemaal geen betaling of tol geheven mag worden."

1 uur geleden
IMO-topman: tolheffing Straat van Hormuz is gevaarlijk precedent

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.

2 uur geleden
Pentagon mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig aanmerken als gevaar

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig blijven aanmerken als risico. Tot dat voorlopige oordeel komt een Amerikaans hof van beroep in Washington. Anthropic stelt in twee rechtszaken dat het Pentagon het bedrijf op de zwarte lijst heeft gezet als vergelding voor een meningsverschil over beperkingen aan de inzet van zijn kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
FT: export Amerikaanse olie naar recordhoogte door vraag uit Azië

WASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden