Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieprijzen zakken nog verder weg door zorgen over vraag

Olieprijzen zakken nog verder weg door zorgen over vraag

LONDEN (ANP) - De olieprijzen gingen dinsdag opnieuw onderuit, waarbij de laagste niveaus in maanden werden aangetikt. De oliemarkt is bezorgd over een zwakkere vraag naar olie mede door het oplaaiende aantal coronabesmettingen in veel landen, terwijl het sentiment ook wordt gedrukt door de uitverkoop op de aandelenbeurzen in New York.

De prijs van een vat Amerikaanse olie (van 159 liter) werd in Londen 7,3 procent goedkoper op 36,78 dollar en Brentolie zakte 5 procent tot 39,94 dollar per vat. Daarmee liggen de prijzen op de laagste niveaus sinds eind juni. "De bewegingen van vandaag laten zien dat de markt zich serieus zorgen maakt over de toekomst van de olievraag", aldus een kenner tegen persbureau Bloomberg.

Door het stijgende aantal coronabesmettingen kan de olievraag vanuit bijvoorbeeld de luchtvaart onder druk komen te staan door nieuwe lockdownmaatregelen. Daarnaast herstelt de olievraag vanuit Azië minder sterk van de coronacrisis dan gedacht, wat Saudi-Arabië maandag nog noopte tot een prijsverlaging voor zijn ruwe olie voor Aziatische klanten. Abu Dhabi gaat de verkoopprijzen van olie aan Azië ook verlagen. Daarnaast zijn grote olieproducenten verenigd in oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland bezig de productie te verhogen, wat zorgt voor groter aanbod.

Handelsspanningen

Daar komen nog de handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en China bovenop. President Donald Trump zei de economische banden met China te willen inperken. Amerikaanse bedrijven die zaken doen met China zouden volgens Trump niet meer mee moeten dingen naar overheidscontracten.

In navolging van de scherp gedaalde olieprijzen hadden oliefondsen het moeilijk op de beurs. Zo ging Shell in Amsterdam 4,2 procent onderuit, terwijl maritiem oliedienstverlener SBM Offshore 3 procent inleverde en bodemonderzoeker Fugro 2,9 procent lager werd gezet. Het Britse olie- en gasconcern BP verloor 3,6 procent in Londen en Total ging 3,7 procent omlaag in Parijs.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

7 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

7 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

9 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

10 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

12 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

12 uur geleden