Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieprijzen stevig onderuit door zorgen over economie VS

Olieprijzen stevig onderuit door zorgen over economie VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen vrijdag stevig onderuit door zorgen op de oliemarkt over een afzwakking van de Amerikaanse economie, na een tegenvallend banenrapport uit de Verenigde Staten. Die zorgen drukten zwaarder op de olieprijzen dan de onrust in het Midden-Oosten.

De prijs van een vat Amerikaanse WTI-olie zakte vrijdag met meer dan 4 procent tot onder de 74 dollar per vat. Brentolie kostte 3,6 procent minder op iets meer dan 77 dollar per vat (van 159 liter). Deze week daalden de prijzen voor de vierde week op rij.

De banengroei in de VS is in juli fors afgezwakt en eerder deze week werd bekend dat de bedrijvigheid in de Amerikaanse industrie is gedaald naar het laagste niveau in acht maanden. Oliehandelaren vrezen nu voor een duidelijke afkoeling van 's werelds grootste economie, wat de vraag naar olie kan raken. Ook zijn al langere tijd zorgen over de Chinese olievraag door de kwakkelende economie van China. Dat land is 's werelds grootste olie-importeur.

Haniyeh

Eerder deze week veerden de olieprijzen nog wat op na het nieuws over de dood van Hamas-leider Ismail Haniyeh bij een aanval in Iran en de dood van een leider van Hezbollah in Libanon. Op de oliemarkt zorgde dit voor angst voor nog grotere spanningen in het Midden-Oosten, wat impact kan hebben op de olieleveringen uit de regio. Zo zouden de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen meer aanvallen op schepen in de Rode Zee kunnen uitvoeren. Ook kan Iran de scheepvaart in bijvoorbeeld de Perzische Golf ontregelen.

Automobilisten aan de pomp kunnen profiteren van de verder dalende olieprijzen. De adviesprijzen voor benzine en diesel zijn de laatste tijd al wat gedaald. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter Euro95 nu 2,17 euro. Dat was begin juli nog 2,21 euro.

De adviesprijs voor diesel staat nu op 1,88 euro, tegen 1,93 euro begin juli. Die adviesprijzen worden doorgaans alleen langs snelwegen gerekend. Elders liggen de prijzen vaak lager.

Meer uit Financieel

Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

4 uur geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

5 uur geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

5 uur geleden
Ruimtevaartbedrijf Blue Origin steekt 600 miljoen in uitbreiding

ORLANDO (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos, gaat 600 miljoen dollar investeren in uitbreiding van zijn Rocket Park Campus in Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida. Dat heeft gouverneur Ron DeSantis van Florida gemeld.

7 uur geleden
Bloomberg: AI-bedrijf Anthropic haalt ruim 30 miljard dollar op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic rondt naar verwachting komende week een nieuwe financieringsronde af waarbij ruim 30 miljard dollar wordt opgehaald voor investeringen in verdere groei. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Met die nieuwe financieringsronde zou een waarde aan Anthropic toegekend worden van meer dan 900 miljard dollar, aldus Bloomberg.

8 uur geleden
Nog meer olieboorplatforms actief in VS door hoge olieprijzen

HOUSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het aantal actieve olieboorplatforms in de Verenigde Staten neemt steeds verder toe, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de grote oliedienstverlener Baker Hughes steeg dat aantal afgelopen week met tien platforms naar 425. Dat is de sterkste wekelijkse toename in meer dan vier jaar tijd.

9 uur geleden
Winstreeks op Wall Street door hoop op akkoord VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met winsten het weekend ingegaan. Hoop op een akkoord tussen de VS en Iran, dat een fragiel staakt-het-vuren kan omzetten in blijvende vrede, wakkerde volgens analisten het optimisme op Wall Street aan.

19 uur geleden