Olieprijzen stevig onderuit door zorgen over economie VS
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen vrijdag stevig onderuit door zorgen op de oliemarkt over een afzwakking van de Amerikaanse economie, na een tegenvallend banenrapport uit de Verenigde Staten. Die zorgen drukten zwaarder op de olieprijzen dan de onrust in het Midden-Oosten.
De prijs van een vat Amerikaanse WTI-olie zakte vrijdag met meer dan 4 procent tot onder de 74 dollar per vat. Brentolie kostte 3,6 procent minder op iets meer dan 77 dollar per vat (van 159 liter). Deze week daalden de prijzen voor de vierde week op rij.
De banengroei in de VS is in juli fors afgezwakt en eerder deze week werd bekend dat de bedrijvigheid in de Amerikaanse industrie is gedaald naar het laagste niveau in acht maanden. Oliehandelaren vrezen nu voor een duidelijke afkoeling van 's werelds grootste economie, wat de vraag naar olie kan raken. Ook zijn al langere tijd zorgen over de Chinese olievraag door de kwakkelende economie van China. Dat land is 's werelds grootste olie-importeur.
Haniyeh
Eerder deze week veerden de olieprijzen nog wat op na het nieuws over de dood van Hamas-leider Ismail Haniyeh bij een aanval in Iran en de dood van een leider van Hezbollah in Libanon. Op de oliemarkt zorgde dit voor angst voor nog grotere spanningen in het Midden-Oosten, wat impact kan hebben op de olieleveringen uit de regio. Zo zouden de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen meer aanvallen op schepen in de Rode Zee kunnen uitvoeren. Ook kan Iran de scheepvaart in bijvoorbeeld de Perzische Golf ontregelen.
Automobilisten aan de pomp kunnen profiteren van de verder dalende olieprijzen. De adviesprijzen voor benzine en diesel zijn de laatste tijd al wat gedaald. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter Euro95 nu 2,17 euro. Dat was begin juli nog 2,21 euro.
De adviesprijs voor diesel staat nu op 1,88 euro, tegen 1,93 euro begin juli. Die adviesprijzen worden doorgaans alleen langs snelwegen gerekend. Elders liggen de prijzen vaak lager.
Meer uit Financieel
GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Werknemers tussen de 25 en 45 jaar zitten vaker en langer ziek thuis, merkt de Arbo Unie. Tussen 2020, het eerste jaar van de coronapandemie in Nederland, en 2025 is het aantal meldingen van burn-outgerelateerde klachten onder deze groep volgens de arbodienstverlener verdubbeld. De gemiddelde duur van hun psychisch verzuim, bijvoorbeeld door een burn-out, is opgelopen tot richting een half jaar.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam zegt net als Advocates for the Future (AftF) te streven naar een klimaatneutrale haven. De juridische non-profitorganisatie heeft dinsdag geëist dat de haven zo snel mogelijk de fossiele activiteiten afbouwt. "We verschillen echter van mening over de manier waarop dit doel moet worden bereikt", laat het havenbedrijf weten in een reactie.
2 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.
4 uur geleden