Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olieprijzen stevig onderuit door zorgen over economie VS

Olieprijzen stevig onderuit door zorgen over economie VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen vrijdag stevig onderuit door zorgen op de oliemarkt over een afzwakking van de Amerikaanse economie, na een tegenvallend banenrapport uit de Verenigde Staten. Die zorgen drukten zwaarder op de olieprijzen dan de onrust in het Midden-Oosten.

De prijs van een vat Amerikaanse WTI-olie zakte vrijdag met meer dan 4 procent tot onder de 74 dollar per vat. Brentolie kostte 3,6 procent minder op iets meer dan 77 dollar per vat (van 159 liter). Deze week daalden de prijzen voor de vierde week op rij.

De banengroei in de VS is in juli fors afgezwakt en eerder deze week werd bekend dat de bedrijvigheid in de Amerikaanse industrie is gedaald naar het laagste niveau in acht maanden. Oliehandelaren vrezen nu voor een duidelijke afkoeling van 's werelds grootste economie, wat de vraag naar olie kan raken. Ook zijn al langere tijd zorgen over de Chinese olievraag door de kwakkelende economie van China. Dat land is 's werelds grootste olie-importeur.

Haniyeh

Eerder deze week veerden de olieprijzen nog wat op na het nieuws over de dood van Hamas-leider Ismail Haniyeh bij een aanval in Iran en de dood van een leider van Hezbollah in Libanon. Op de oliemarkt zorgde dit voor angst voor nog grotere spanningen in het Midden-Oosten, wat impact kan hebben op de olieleveringen uit de regio. Zo zouden de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen meer aanvallen op schepen in de Rode Zee kunnen uitvoeren. Ook kan Iran de scheepvaart in bijvoorbeeld de Perzische Golf ontregelen.

Automobilisten aan de pomp kunnen profiteren van de verder dalende olieprijzen. De adviesprijzen voor benzine en diesel zijn de laatste tijd al wat gedaald. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter Euro95 nu 2,17 euro. Dat was begin juli nog 2,21 euro.

De adviesprijs voor diesel staat nu op 1,88 euro, tegen 1,93 euro begin juli. Die adviesprijzen worden doorgaans alleen langs snelwegen gerekend. Elders liggen de prijzen vaak lager.

Meer uit Financieel

AEX sluit licht hoger rond aanhoudende zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.

41 minuten geleden
China ziet 'positieve signalen' Nederland na gesprek met minister

BEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.

1 uur geleden
India reserveert miljarden om impact Iranoorlog op te vangen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India reserveert miljarden om nadelige gevolgen voor de economie van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Dat maakte de Indiase minister van Financiën Nirmala Sitharaman vrijdag bekend. India heeft veel last van de fors gestegen olieprijzen, het land importeert bijna 90 procent van zijn jaarlijkse ruwe oliebehoeften.

1 uur geleden
Olie- en gasprijzen verhogen druk op chemische industrie

ROTTERDAM (ANP) - De flink opgelopen prijzen van olie en gas door de Iranoorlog zetten de chemische industrie in Nederland verder onder druk, stellen brancheorganisaties. Het afgelopen jaar sloten fabrieken al de deuren in de Rotterdamse haven, mede door hoge kosten.

3 uur geleden
Softwarebedrijf Adobe zakt op Wall Street na vertrek topman

NEW YORK (ANP) - Adobe behoorde vrijdag tot de verliezers op de beurzen in New York. Topman Shantanu Narayen kondigde aan af te treden zodra er een opvolger voor hem is gevonden. Een reden voor zijn plotselinge vertrek werd niet gegeven. Narayen is sinds 2007 de hoogste baas van het softwarebedrijf. Het nieuws van zijn aanstaande vertrek overschaduwde de beter dan verwachte kwartaalresultaten. Het aandeel werd 6 procent lager gezet.

3 uur geleden
Economische groei VS minder sterk dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten is in het vierde kwartaal van 2025 een stuk minder hard gegroeid dan eerder gedacht. De Amerikaanse export, bestedingen van consumenten en overheidsuitgaven waren minder hoog dan bij een eerste raming werd aangenomen, maakte een statistiekbureau van het ministerie van Handel bekend.

4 uur geleden
Vakbond verbolgen over uitblijven oorlogstoeslag zeevarenden

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zijn boos over het uitblijven van een oorlogstoeslag. Die krijgen ze nog niet, omdat Nederlandse rederijen het gebied niet erkennen als oorlogsgebied. De vakbond voor zeevarenden Nautilus is verbolgen en overweegt juridische stappen, laat bestuurder Richard Moti weten.

4 uur geleden